Reklama

Wiara

Ks. Michał Olszewski SCJ: dziś doświadczamy tego, czego św. Paweł u kresu życia

Ze względu na epidemię pozostajemy w izolacji, jesteśmy pozbawieni bezpośrednich relacji z drugim człowiekiem. Kościół traci dziś autorytet, ludzie od niego odchodzą. Doświadczamy dokładnie tego, co przeżywał św. Paweł – mówi ks. Michał Olszewski SCJ w pierwszym odcinku adwentowych rekolekcji „Droga” opartych o Drugi List św. Pawła do Tymoteusza.

[ TEMATY ]

rekolekcje

adwent

youtube.com/profeto

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Profeto.pl przygotowało rekolekcje adwentowe zatytułowane „Droga”. 8-odcinkowy cykl oparty został o Drugi List św. Pawła do Tymoteusza. Wideo-rozważania prowadzi ks. Michał Olszewski SCJ, twórca grupy medialnej i prezes Fundacji Profeto.pl.

Św. Paweł list do Tymoteusza pisał w odosobnieniu, u kresu swojego życia. Ze względu na uwięzienie nie mógł realizować misji głoszenia Ewangelii. Doświadczał, jak od Kościoła odchodzą całe wspólnoty, które zrodził do wiary.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Od kilku miesięcy jesteśmy w takiej sytuacji, jak św. Paweł. Ze względu na epidemię pozostajemy w izolacji, jesteśmy pozbawieni bezpośrednich relacji z drugim człowiekiem. Wielu ewangelizatorów zawiesiło misję głoszenia – nie odbywają się rekolekcje i spotkania ewangelizacyjne. Kościół traci dziś autorytet, ludzie od niego odchodzą. Doświadczamy dokładnie tego, co przeżywał św. Paweł – mówi ks. Michał Olszewski SCJ wyjaśniając, dlaczego w czasie tegorocznego Adwentu tak aktualne mogą być rozważania Drugiego Listu do Tymoteusza. – Przeżywając trudności, których doświadczał też św. Paweł będziemy mogli przyjąć wielkie Słowo nadziei i obietnicę życia w Chrystusie – podkreśla prowadzący rekolekcje internetowe „Droga”.

Reklama

Odcinki rekolekcji „Droga” będą ukazywały się od 30 listopada w kolejne poniedziałki i czwartki Adwentu na portalu profeto.pl i w mediach społecznościowych Grupy Profeto. Są także emitowane na antenie Radia Profeto.

Pierwszy odcinek dostępny jest już na portalu "Profeto": Zobacz Pod tym adresem zainteresowani mogą także zostawić swojego maila i zostaną powiadomieni o kolejnych odcinkach.

Adwentowe rekolekcje internetowe „Droga” prowadzi ks. Michał Olszewski – sercanin, rekolekcjonista i rzecznik prasowy Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji. Kapłan jest twórcą grupy medialnej i prezesem Fundacji Profeto.pl, która jest nowoczesnym środowiskiem przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych. Poprzez portal i radio Profeto dociera codziennie do tysięcy osób ze Słowem Bożym, rekolekcjami on-line, relacjami z wydarzeń ewangelizacyjnych i chrześcijańską muzyką. Dzięki działalności charytatywnej Fundacja pomaga osobom w trudnej sytuacji materialnej, wykluczonym społecznie czy pokrzywdzonym przemocą. Najnowszym dziełem Fundacji jest budowa specjalistycznego centrum pomocy „Archipelag – Wyspy Wolne od Przemocy”.

2020-11-30 15:10

Oceń: 0 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikAdwentowy: Rozważanie słowa Bożego

[ TEMATY ]

adwent

Adwent2020

#NiezbędnikAdwentowy

Red.

W kontekście bardzo intensywnych oczekiwań mesjańskich wystąpił Jan Chrzciciel. Jego działalność budziła zdumienie i ogromne uznanie, za czym szło pytanie, kim on właściwie jest?

Kościół daje nam kapłanów, Mszę św. i sakramenty jako pomoc w codziennym życiu. Potrzebujemy Eucharystii (Jezusa w Hostii i Komunii Świętej). Matka Teresa Podziel się cytatem
CZYTAJ DALEJ

Św. Stanisław Kostka

Niedziela świdnicka 38/2016, str. 5

[ TEMATY ]

św. Stanisław

pl.wikipedia.org/ muzeum.diecezja.wloclawek.pl

Komunia św. Stanisława Kostki (mal. Józef Buchbinder)

Komunia św. Stanisława Kostki (mal. Józef Buchbinder)
W miesiącu wrześniu, gdy rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny, gdy podejmujemy nowy trud wychowawczy z naszą dziatwą i młodzieżą, Kościół kieruje nasze oczy ku św. Stanisławowi Kostce.
CZYTAJ DALEJ

Papież Leon XIV: miałem wspaniałe relacje z rodzicami

2025-09-18 15:09

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

relacje z rodzicami

wspaniałe

PAP

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV miał wspaniałe relacje z ojcem i matką. W wywiadzie dla amerykańskiego portalu „Crux”, którego fragmenty opublikowano w czwartek w Rzymie, papież powiedział, że nadal jest blisko związany ze swoimi dwoma braćmi, mimo że jeden z nich reprezentuje przeciwne poglądy polityczne i mimo że mieszkają w różnych miejscach. Leon podkreślił, że to właśnie doświadczenia rodzinne ukształtowały go jako osobę.

Papież opowiedział się za większym uznaniem tradycyjnych rodzin składających się z ojca, matki i dzieci. Rodzina jest „fundamentem” społeczeństwa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję