Reklama

Sandomierz

Św. Joanna Beretta Molla i Marsze dla Życia

Niedziela sandomierska 26/2012

W kościele seminaryjnym św. Michała Archanioła rozpoczęła się w maju peregrynacja relikwii św. Joanny Beretty Molla. Zaplanowano ją jako przygotowanie duchowe przed Marszami Życia, które odbyły się 3 czerwca w całej diecezji. Relikwiarz odwiedzał kolejne kościoły parafialne i rektoralne w Sandomierzu.
Rektor Wyższego Seminarium Duchownego ks. Jan Biedroń tak wyjaśnia znaczenie obecności w tym czasie relikwii św. Joanny: - Pragniemy zatrzymać się na modlitwie przy relikwiach św. Joanny Beretty Molla. Ona sama - jest argumentem potwierdzającym prawo człowieka do życia na każdym etapie jego istnienia, od poczęcia do naturalnej śmierci. Szczególna obrona tego prawa należy się człowiekowi nienarodzonemu. (…) Dziś, kiedy na różne sposoby lekceważy się małżeństwo i rodzinę; gdy zamiast pomagać rodzinie podejmuje się działania w nią godzące, św. Joanna z największą siłą przekonania mówi: rodzina oparta na małżeństwie mężczyzny i kobiety jest podstawowym dobrem człowieka, narodu, państwa. Jest środowiskiem, gdzie człowiek od początku znajduje warunki prawidłowego rozwoju i życia. (…) Ona dowiodła, że miłość jest mocniejsza niż śmierć, że mocniejsza jest kultura życia niż cywilizacja śmierci. Niech więc pozostanie i dla nas przykładem.
Jednym z kościołów, które nawiedziły relikwie była świątynia pw. Ducha Świętego w Sandomierzu. Obecność relikwii zbiegła się tam ze świętem parafialnym. Sumie odpustowej przewodniczył i homilie wygłosił ks. Krzysztof Kida, dyrektor duszpasterstwa ogólnego sandomierskiej Kurii diecezjalnej. - Bez czerpania z Ducha Świętego nie ma w nas mocy, nie ma odwagi, aby mówić o Zmartwychwstałym i być Jego świadkiem. Dlatego z wielką wiarą prośmy o dary Tego, który jest spełnieniem obietnicy Ojca. Niech Duch Święty wypełni nasze serca swoimi darami, abyśmy nie bali przyznawać się do Chrystusa - mówił Kaznodzieja.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

”Cieszę się, że jest tutaj miejsce, gdzie mieszka Bóg” - "Sacramentum dedicationis" w Pruszowicach

2021-09-19 20:42

ks. Łukasz Romańczuk

Obrzęd namaszczenia ołtarzem krzyżmem świętym

Obrzęd namaszczenia ołtarzem krzyżmem świętym

Uroczystościom dedykacji kościoła filialnego pw. św. Jana Pawła II przewodniczył ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Świątynia była budowana kilkanaście lat, a nad budową czuwał proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrocławiu - Pawłowicach - ks.kan. Michał Machał.

Zanim rozpoczęła się Eucharystia, wierni przywitali metropolitę wrocławskiego w swojej świątyni, a przedstawicielka parafii przedstawiła historię powstania świątyni.- Uczestniczymy w uroczystości, która pierwotnie miała się odbyć 6 czerwca, a następnie  20 października 2020 roku, a przesunięta ze względu na pandemię COVID -19 - na 18 września 2021. Przygotowani duchowo przez parafialne misje święte oraz dni skupienia i rekolekcje przed odpustem naszej parafii przystępujemy do wielkiej uroczystości w naszym kościele.

CZYTAJ DALEJ

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festiwal

2021-09-20 13:29

[ TEMATY ]

patronat

Materiał prasowy

W dniach 17-19 września w Siedleckim CKiS odbył się 28. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festiwal. Wydarzenie zakończyło się wielkim sukcesem przyciągając setki młodzieży, a dzięki technologii streaming’u osoby, które nie mogły uczestniczyć fizycznie w trzydniowym spotkaniu oglądały go na żywo w internecie.

Materiał prasowy

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję