Reklama

Warszawska Karta Rodziny

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską, 50 proc. ulgi na wstępy do miejskich teatrów, na zarządzane przez miasto pływalnie - to główne propozycje, jakie zawiera Warszawska Karta Rodziny

Niedziela warszawska 26/2012

Z karty będą korzystać rodziny 4+, czyli te, w których jest czworo i więcej dzieci oraz wychowankowie rodzinnych domów dziecka i dzieci z rodzin zastępczych. Projekt ma być rozpatrywany na Radzie Warszawy w tym tygodniu. Karta ma obowiązywać od września tego roku.
- O ulgi dla rodzin wielodzietnych zabiegamy od kilku lat. A jak jest już wreszcie projekt, to mocno ograniczony i wcale nierewolucyjny - denerwuje się radny miasta Jarosław Krajewski (PiS). I przypomina, że tworzenie ulg dla rodzin z co najmniej czwórką dzieci jest dużym ograniczeniem. - Przecież rodzina wielodzietna to jest 3+ - tłumaczy Krajewski.
- Lepiej, żeby wreszcie Karta powstała. Będzie bazą, którą w razie możliwości i potrzeb zmodyfikujemy i uzupełnimy - ripostuje szefowa miejskiej komisji edukacji radna Małgorzata Zuber-Zielicz (PO).
Projekt warszawskiej Karty Miejskiej zawiera niewiele ulg dla rodzin 4+. Bezpłatna komunikacja dla dzieci z tych rodzin jest już zapewniona od ponad czterech lat. Podobnie jak preferencje dla maluchów z takich rodzin w przyjęciu do żłobków i przedszkoli oraz opłat za pobyt w tych placówkach. Nowością są ulgi w korzystaniu z infrastruktury kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej należącej do miasta.
- Atutem jest na pewno stworzenie dokumentu, w którym zapiszemy rozproszone w różnych miejscach ulgi - przekonuje do Karty Rodziny radna Zuber-Zielicz. - A dodatkowo stworzenie Karty to sygnał dla innych, pozamiejskich instytucji, które chciałyby przystąpić do takiego programu. Dajemy, jako miasto, sygnał, że rodziny 4+ są dla nas ważne, doceniamy je.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty Mateusz - Apostoł i Ewangelista

Niedziela szczecińsko-kamieńska 37/2002

[ TEMATY ]

święty

Arkadiusz Bednarczyk

21 września obchodzimy święto św. Mateusza, jednego z dwunastu Apostołów, autora pierwszej Ewangelii. Imię Mateusz jest odtworzeniem imienia Matthaios z hebrajskiej formy matthai, pochodzącej od Mattanjahu albo martanja (por. Ezdr 10, 33; 1 Krn 9, 15) i znaczy "dar Boga" . W Ewangelii św. Marka Mateusz - celnik nosi też drugie semickie imię Lewi, syn Alfeusza (Mk 2, 14-17), podobnie w Ewangelii św. Łukasza ( Łk 5, 27 32). Imię Lewi było znane w Starym Testamencie, ponieważ tak nazywał się syn Jakuba i Lei (Rdz 29, 34; 49, 5).

CZYTAJ DALEJ

Watykan: od 1 października obowiązkowy paszport covidowy

2021-09-20 22:06

[ TEMATY ]

Watykan

Monika Książek

Od 1 października obywatele, rezydenci, pracownicy i goście Państwa Watykańskiego oraz urzędów Kurii Rzymskiej będą musieli okazywać paszport covidowy. Potwierdza on zaszczepienie przeciw COVID-19, wyzdrowienie z tej choroby lub negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany w ciągu ostatnich 48 godzin.

Zarządzenie w tej sprawie wydał przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego kard. Giuseppe Bertello, powołując się na wolę papieża, wyrażoną podczas audiencji z 7 września.

CZYTAJ DALEJ

Abp Pennacchio: Nieść krzyż to trzymać się mocno Pana Jezusa, także wtedy, kiedy to niemodne

2021-09-21 18:21

[ TEMATY ]

krzyż

abp Pennacchio

Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl

„Nieść krzyż to trzymać się mocno Pana Jezusa, także wtedy, kiedy to niemodne” – powiedział abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, który 21 września odwiedził sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie.

Mszę św. koncelebrował biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, biskup senior Paweł Socha oraz wielu kapłanów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję