Reklama

Niedziela Częstochowska

Każda środa jest jego

19. dzień miesiąca i każda środa to w Roku św. Józefa dni szczególnie poświęcone opiekunowi Jezusa. Tak też jest w sanktuarium św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie.

[ TEMATY ]

Rok św. Józefa

sanktuarium św. Józefa w Częstochowie

TV Niedziela

Obraz św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus w częstochowskim sanktuarium

Obraz św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus w częstochowskim sanktuarium

Jego kustosz ks. Marek Kundzicz zaprasza w każdą środę na Dróżki św. Józefa o godz. 7.30 i 17.30 oraz na Mszę św. z konferencją o godz. 9.00 i 18.00.

W I środę miesiąca konferencja jest skierowana do mężczyzn i Bractwa św. Józefa, a w II środę – do kobiet. III środa miesiąca to konferencja dla dotkniętych chorobą (godz. 9.00) i dla młodzieży (godz. 18.00). W IV środę zaproszeni są seniorzy i Klub Seniora.

Reklama

Program modlitwy 19. dnia każdego miesiąca wygląda następująco:

• 8.30 – Różaniec św. Józefa i Litania do Przeczystego Serca św. Józefa

• 9.00 – Msza św. z nauką dla małżeństw i rodzin

Reklama

• 17.30 –Różaniec św. Józefa i Litania do Przeczystego Serca św. Józefa

• 18.00 – Msza św. z nauką dla małżeństw i rodzin.

W każdą sobotę o godz. 12.00 odprawiana jest Msza św. w intencjach zamówionych tylko za żywych przez wstawiennictwo św. Józefa, z włożeniem rąk w modlitwie wstawienniczej.

Codziennie po wieczornej Mszy św. można również przyjąć do swojego domu obraz św. Józefa. Wcześniej należy jednak zgłosić taki zamiar w kancelarii lub zakrystii.

Ks. Kundzicz zaprasza do modlitwy w sanktuarium, które jest otwarte przez cały dzień. – Można podejść blisko obrazu. Widzę, że przychodzą osoby z różnych parafii, aby klęknąć przed tym wizerunkiem. Zapraszam tym bardziej w Roku św. Józefa, kiedy przed tym tak bardzo „przemodlonym” obrazem można zyskiwać szczególne łaski i odpusty – zachęca duszpasterz.

Na stronie internetowej (www.sanktuariumjozefa.pl) sanktuarium św. Józefa w Częstochowie przypomina o odpustach, które dzięki zezwoleniu Penitencjarii Apostolskiej pod zwykłymi warunkami można uzyskać w Roku św. Józefa.

Udziela się zatem odpustu zupełnego wszystkim, którzy:

• przez co najmniej pół godziny będą rozważać Modlitwę Pańską lub wezmą udział w jednym pełnym dniu skupienia zawierającym rozważanie o św. Józefie;

• na wzór św. Józefa spełnią uczynek miłosierdzia względem ciała lub względem duszy;

• będą odmawiać Różaniec w rodzinach i pomiędzy narzeczonymi;

• powierzać będą codziennie swoją działalność opiece św. Józefa;

• będą wzywać Rzemieślnika z Nazaretu w modlitwach wstawienniczych za tych, którzy szukają pracy, aby mogli znaleźć zajęcie, oraz aby praca wszystkich ludzi była bardziej godna;

• odmawiać będą Litanię do św. Józefa (w tradycji łacińskiej) lub Akatyst do św. Józefa (w tradycji bizantyjskiej), w całości lub przynajmniej w odpowiedniej części, lub też jakąś inną modlitwę do św. Józefa, przypisaną jako własna w różnych tradycjach liturgicznych, w intencji Kościoła prześladowanego od wewnątrz i od zewnątrz oraz w intencji ulżenia wszystkim chrześcijanom, którzy cierpią prześladowania wszelkiego rodzaju.

Ponadto odpust można uzyskać za odmówienie jakiejkolwiek modlitwy prawnie zatwierdzonej lub spełnienie innego aktu pobożności ku czci św. Józefa z okazji dni jemu poświęconych, a więc:

• 19 marca – w uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

• 1 maja – we wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika

• Święta Świętej Rodziny zwanego w tradycji bizantyjskiej Niedzielą św. Józefa

• 19. dnia każdego miesiąca

• w każdą środę, czyli w dzień szczególnie poświęcony św. Józefowi w tradycji łacińskiej.

Wierni są zachęcani do uczestnictwa w wydarzeniach związanych w Rokiem św. Józefa. Jeśli jednak nie pozwoli im na to choroba, „rozszerza się dar odpustu zupełnego w sposób szczególny na osoby w podeszłym wieku, na chorych, umierających i wszystkich tych, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłych warunków, odmówią w domu lub tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda, akt pobożności na cześć św. Józefa, pocieszyciela chorych i patrona dobrej śmierci, ofiarując z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia”.

2021-01-13 09:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo: św. Józef uczy nas, że nie wolno dać się zniewolić lękom o przyszłość

– Święty Józef staje się dla nas wzorem człowieka ukierunkowanego na głos Boga, a nie tylko własnych pragnień, własnego sposobu widzenia – mówił w homilii abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który wieczorem 19 marca przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Liturgia rozpoczęła modlitwę w kościołach stacyjnych Roku św. Józefa w archidiecezji częstochowskiej.

Na Mszy św. zgromadzili się m.in. członkowie kapituły bazyliki archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie, Bractwo św. Józefa.

CZYTAJ DALEJ

Co dosłownie oznacza Ewangelia o kamieniu młyńskim u szyi?

2021-09-25 17:58

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN, Family News Service

Rozważanie ks. Pawła Rytla-Andrianika do Ewangelii na 26. Niedzielę zwykłą.

1. Jak rozumieć mocne słowa Jezusa

CZYTAJ DALEJ

Podano datę uroczystości pogrzebowych bp. Edwarda Janiaka

2021-09-25 20:56

[ TEMATY ]

bp Edward Janiak

KAI

Bp Edward Janiak

Bp Edward Janiak

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w czwartek bp. Edwarda Janiaka odbędą się zgodnie z wolą Zmarłego i jego rodziny w środę 29 września we Wrocławiu. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida, po której nastąpi pogrzeb na miejscowym cmentarzu - poinformował kaliski biskup pomocniczy Łukasz Buzun w komunikacie opublikowanym na stronach diecezji kaliskiej.

Dzień wcześniej, we wtorek 28 września, zostanie odprawiona Msza św. żałobna w intencji śp. biskupa Edwarda Janiaka w katedrze pw. św. Mikołaja w Kaliszu o godz. 16.00.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję