Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocławskie Oblicza Wolontariatu

Taki tytuł nosi wystawa przy ul. Kuźniczej przedstawiająca wolontariuszy, którzy wspierali wrocławian w czasie pandemii.

Wrocławscy wolontariusze organizowali pomoc sąsiedzką, działali lokalnie, pomagali osobom przebywającym na kwarantannie, wyprowadzali psy, szyli maseczki, rozwozili posiłki, wspierali seniorów, robiąc zakupy. Działali indywidualnie i zespołowo. Nie lubią opowiadać o sobie, nie lubią się fotografować, chcą działać. Tym razem jednak zrobili wyjątek i zgodzili się wziąć udział w sesji fotograficznej.

– Jestem niezwykle wzruszona, widząc te zdjęcia, widząc Was wszystkich. Wolontariat nie dzieje się sam z siebie. Za każdą pomocą, czynnością i gestem stoi konkretna osoba. Rok 2020 był szczególnie trudny, ale jednocześnie we Wrocławiu wydarzyły się rzeczy niezwykłe, dobre. Wystawa jest wyrazem wdzięczności i ukłonem w stronę wolontariuszy – mówiła Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Pan Edward Milewski, najstarszy wrocławski wolontariusz z Parafialnego Zespołu Caritas, który wspierał seniorów, robiąc i dostarczając im zakupy, mówi wzruszony: – W moim 80-letnim życiu doznałem wiele życzliwości i pomocy, gdy byłem w trudnej sytuacji. Uważam, że każdy człowiek bez względu na kolor skóry czy pochodzenie zasługuje na pomoc, uśmiech i dobro słowo

Wystawa, prezentująca sylwetki wolontariuszy, jest podsumowaniem konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu”, organizowanego we Wrocławiu od czterech lat. W tym roku do konkursu zgłoszone zostały 22 osoby w kategorii indywidualnej oraz 27 grup wolontariuszy. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na Gali Wrocławskie Oblicza Wolontariatu 2 czerwca.

Zdjęcia zostały wykonane podczas plenerowej sesji fotograficznej w Parku Szczytnickim. Ich autorem jest wrocławski fotograf Piotr Spigiel, od lat zaangażowany w projekty kulturalne i ruchy społeczne we Wrocławiu, absolwent Dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, Fotografii i Multimediów na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz École supérieure des arts Saint-Luc w Ličge (Belgia).

Reklama

Wystawa będzie prezentowana na ulicy Kuźniczej do 14 czerwca.

Elektroniczna wersja wystawy - https://issuu.com/espelho8/docs/wow._final._issuu

2021-05-29 16:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

11-12 października: 393. Zebranie Plenarne KEP

2022-10-03 08:04

[ TEMATY ]

Konferencja Episkopatu Polski

Episkopat News

393. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się 11-12 października w Kamieniu Śląskim. Głównym tematem posiedzenia będzie kolejny etap synodu biskupów "Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja" – poinformował sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński.

"Gościem specjalnym spotkania będzie kard. Mario Grech, sekretarz generalny synodu" – powiedział biskup w komunikacie przekazanym PAP przez biuro prasowe Episkopatu.

CZYTAJ DALEJ

Poznań: wiemy, kiedy abp Grysa przyjmie sakrę

2022-10-03 10:19

[ TEMATY ]

sakra biskupia

ASD w Poznaniu

Kard. Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, udzieli sakry biskupiej ks. prałatowi Tomaszowi Grysie, kapłanowi archidiecezji poznańskiej i nuncjuszowi apostolskiemu na Madagaskarze w uroczystość Wszystkich Świętych w katedrze w Poznaniu. Współkonsekratorem będzie abp Stanisław Gądecki. Sakra odbędzie się 1 listopada o godz. 11.00.

Papież Franciszek mianował ks. prałata Tomasza Grysę nuncjuszem apostolskim na Madagaskarze i delegatem apostolskim na Komorach 27 września br. Ojciec Święty obdarzył go także godnością arcybiskupa i przydzielił mu stolicę tytularną Rubikon (w latach 1992-2002 była to stolica tytularna abp. Stanisława Gądeckiego, wówczas biskupa pomocniczego w Gnieźnie).

CZYTAJ DALEJ

Sprawiedliwa wśród pisarzy świata

2022-10-03 17:24

[ TEMATY ]

Zofia Kossak

Wikipedia.com

Zofia Kossak, 1933 r.

Zofia Kossak, 1933 r.

W 2022 roku przypada setna rocznica debiutu literackiego Zofii Kossak. Losy pisarki mocno były związane z historią Polski zmagającej się z okrutnymi totalitaryzmami: sowieckim bolszewizmem i komunizmem oraz niemieckim nazizmem. Przez Niemców pisarka została skazana na śmierć, a przez komunistów - na zapomnienie.

SŁUŻBA

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję