Reklama

Niedziela Częstochowska

Tylko dla lektorów

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza na dzień skupienia lektorów, który odbędzie się w sobotę 19 czerwca w Niższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie.

[ TEMATY ]

Częstochowa

dzień skupienia

lektorzy

NSD

Liturgiczna Służba Ołtarza

Ks. Michał Pabiańczyk

Nowi lektorzy archidiecezji częstochowskiej, 2018 r.

Nowi lektorzy archidiecezji częstochowskiej, 2018 r.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W szczególny sposób zaproszeni są wszyscy, którzy brali udział w tegorocznym kursie lektorskim on-line.

Udział jest bezpłatny. Każdy niepełnoletni uczestnik musi posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w spotkaniu. Zgoda, formularz zgłoszeniowy i mapa dojazdu są dostępne na stronie: www.lso.archiczest.pl . Zgłoszenia będą przyjmowane do 12 czerwca.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Spotkanie zakończy się uroczystą Mszą św. o godz. 17 pod przewodnictwem abp. Wacława Depo w kaplicy św. Józefa w NSD, która w tym dniu będzie miejscem modlitwy stacyjnej w Roku św. Józefa w naszej archidiecezji.

Plan dnia skupienia lektorów

10.00 – przyjazd

10.15-13.00 – zajęcia formacyjne

13.30 – obiad

14.00-15.00 – zwiedzanie bazyliki archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie

15.00-16.00 – czas wolny

16.00-16.30 – przygotowanie do Eucharystii

17.00 – Msza św. (wręczenie księgi Pisma Świętego dla lektorów ustanowionych w 2021 r.)

18.00 – zakończenie

Wszelkie pytania można kierować na adres: lso@archiczest.pl .

2021-05-31 15:41

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ważna jest wspólnota

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 18/2022, str. IV

[ TEMATY ]

ministranci

Liturgiczna Służba Ołtarza

Materiały DDL

Na wydarzeniach diecezjalnych można poczuć się częścią większej wspólnoty

Na wydarzeniach diecezjalnych można poczuć się częścią większej wspólnoty

Służba liturgiczna ołtarza to grupa, której nie może zabraknąć w żadnej parafii. Jak zadbać o formację tych młodych ludzi, jak ich przyciągnąć do Kościoła?

Nie chodzi tylko o to, żeby ministrant czy lektor umiał poprawnie wykonywać różne czynności na Mszy św. Służba liturgiczna powinna tworzyć żywą wspólnotę. – Ważne, żeby stworzyć chłopcom przestrzeń do integracji. Oczywiście formacja jest ważna, nie może jej zabraknąć. Ale bycie ze sobą też jest istotne – mówi ks. Michał Płończak z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Jędrzychowie (Zielona Góra). – W naszej parafii staramy się, żeby tej integracji było sporo. Bardzo często organizujemy coś nie tylko dla samych ministrantów i lektorów, ale ogólnie dla wspólnot młodzieżowych w parafii. Ale są też propozycje skierowane wyłącznie do służby liturgicznej.
CZYTAJ DALEJ

Niecodzienne odkrycie w Warszawie. Czy to cmentarz przykościelny sprzed ponad 300 lat?

2026-04-10 14:22

[ TEMATY ]

Warszawa

niecodzienne odkrycie

cmentarz przykościelny

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Pod ulicą Okrzei najprawdopodobniej zaczyna się dawny, przykościelny cmentarz

Pod ulicą Okrzei najprawdopodobniej zaczyna się dawny, przykościelny cmentarz

Podczas przebudowy ulicy Okrzei robotnicy natrafili na ludzkie szczątki. Pod ulicą najprawdopodobniej zaczyna się dawny, przykościelny cmentarz z XVII wieku - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Prace w miejscu odkrycia musiały zostać wstrzymane. O znalezisku poinformowana została policja, a kości zabezpieczyła prokuratura.
CZYTAJ DALEJ

USA: Kapsuła Orion z astronautami bezpiecznie wodowała na Pacyfiku

2026-04-11 07:43

[ TEMATY ]

misja Artemis II

PAP/EPA/BILL INGALLS / NASA HANDOUT

Statek Orion z czwórką astronautów wykonał w piątek bezpieczne wodowanie na Pacyfiku u wybrzeży Kalifornii. W ten sposób po 9 dniach zakończyła się misja Artemis II, pierwsza od 1972 r. załogowa misja w okolice Księżyca.

Statek ochrzczony imieniem Integrity („Uczciwość”) wylądował na powierzchni oceanu o 2.07 czasu polskiego, po locie trwającym 9 dni, 1 godzinę, 31 minut i 35 sekund.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję