Reklama

Niedziela Wrocławska

Pamiętali o zmarłych

W parafii pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu (Katedra Wrocławska) trwają Misje Święte. Dziś o godz. 15:00 na Cmentarzu przy ul. Bujwida odbyła się wspólna modlitwa w intencji zmarłych

ks. Łukasz Romańczuk

Misje Święte prowadzone są przez ks. Krzysztofa Herbuta. We wstępie do modlitwy, kapłan wyraził potrzebę modlitwy w intencji tych, którzy odeszli już do wieczności. Jest to ogromne zadanie, które jest powierzone żyjącym na Ziemi. Przytoczył także historię zapisaną przez s. Faustynę Kowalską. Pan Jezus chciał spełnić jedną jej prośbę, a ona poprosiła, aby następnego dnia, dusze tych, którzy odejdą do wieczności, zostały zbawione. 

ks. Łukasz Romańczuk

Misje święte prowadzi ks. Krzysztof Herbut

Misje święte prowadzi ks. Krzysztof Herbut

Po modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia ks. Herbut pobłogosławił zgromadzonych przy cmentarnym krzyżu.  Zaznaczyl przy tym, że bardzo lubi błogosławić. Opowiedział przy tym historię o kapłanie, który miał czarną, uschłą rękę. "Tak się stało, bo za mało błogosławiłem - mówił ten chory kapłan".

Reklama

Po wspólnej modlitwie  chętni udali się do grobu ks. Stanisława Orzechowskiego, a później s. Sylwiny (byłej zakrystianki katedralnej) czy ks. inf. Adama Drwięgi, byłego proboszcza Katedry Wrocławskiej.

ks. Łukasz Romańczuk

Reklama

Na każdej Mszy św. w Katedrze Wrocławskiej wygłaszana jest nauka misyjna. Pełny grafik wydarzeń podczas misji z wyznaczonymi godzinami można znaleźć na stronie: www.katedra.archidiecezja.wroc.pl Misje będą transmitowane przez kanał na YT: Katedra Wrocław. Konferencja misyjna będzie odtwarzana w Radiu Rodzina codziennie po Apelu Jasnogórskim

9 czerwca (środa) - „Odnowienie przysięgi małżeńskiej” - Nauki Misyjne głoszone podczas Mszy św., na każdej nastąpi zawierzenie rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi

10 czerwca (czwartek) – Dar Eucharystii i sakramentu kapłaństwa – Na każdej nastąpi Mszy św., odbędzie się zawierzenie kapłanów i sióstr zakonnych, pracujących w parafii katedralnej Niepokalanemu Sercu Maryi

11 czerwca (piątek) – „Krzyż” - O godzinie 17.30 spotkanie przy krzyżu przy ulicy Szczytnickiej. Pobłogosławienie nowego krzyża.

12 czerwca (sobota) – „Maryja” – Nauki Misyjne głoszone podczas Mszy św. Odbędzie się zawierzenie parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

13 czerwca (niedziela) – Zakończenie misji świętych w parafii. Zostanie poświęcony krzyża misyjny we wnętrzu katedry. Wierni są proszeni o przyniesienie krzyży.

2021-06-08 17:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przyjaciele Pana

2021-07-20 10:22

Niedziela Ogólnopolska 30/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

św. Łazarz

św. Marta

Wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza

pl.wikipedia.org

Jan Vermeer, Chrystus w domu Marty i Marii

Jan Vermeer, Chrystus w domu Marty i Marii

Od tego roku 29 lipca obchodzimy po raz pierwszy liturgiczne wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza. Było to rodzeństwo, które Jezus z Nazaretu często odwiedzał.

O Marcie, Marii i Łazarzu mieszkających w Betanii nieopodal Jerozolimy traktuje wiele nowotestamentowych tradycji obecnych przede wszystkim w Ewangeliach według św. Łukasza i według św. Jana. Dają nam one jednoznacznie do zrozumienia, że Pan Jezus był z owym rodzeństwem wyjątkowo zaprzyjaźniony, że przyjmowali Go w swoim domu.

CZYTAJ DALEJ

Także i niebo płakało, kiedy składaliśmy do grobu 7-letniego Franka...

2021-07-29 15:11

Niedziela Świdnicka

W poniedziałek i niebo płakało, kiedy składaliśmy do grobu 7-letniego Franka...

- Panie Boże, strata dziecka boli, bardzo boli. Ty wiesz to przecież najlepiej. Ty sam posłałeś swojego jednorodzonego Syna, aby doświadczył naszego, ludzkiego losu. Wiedziałeś i zgodziłeś się na jego dobrowolną śmierć. Zrobiłeś to z miłości dla nas. Nie mogę pojąć tej miłości, tej ofiary - zgodę na dobrowolną śmierć własnego syna. To jest niepojęte, Panie - mówił w słowie pożegnania ojciec zmarłego dziecka.

CZYTAJ DALEJ

Ostatnia droga Franciszka

2021-07-30 09:25

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. pogrzebowa małego Franciszka

Msza św. pogrzebowa małego Franciszka

Od kilku miesięcy 7-letni Franek ze Świdnicy zmagał się z nieuleczalną chorobą nowotworową. Rodzice chłopca nie tylko walczyli o jego życie ziemskie, ale zrobili wszystko, aby zapewnić mu życie wieczne.

Franciszek był jednym z pięciu synów Pawła i Marty. Był radosnym i otwartym dzieckiem, lubiącym sport i zabawę. Miał swoje marzenia, a także zainteresowania. Dzięki miłości, której doświadczał od swoich rodziców i braci, odznaczał się wielką wrażliwością na drugiego człowieka. Wychowywany w duchu pobożności maryjnej, uczył się relacji z Panem Bogiem. Wszystko przerwała niespodziewana choroba i przedwczesna śmierć.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję