Reklama

Niedziela Wrocławska

Pamiętali o zmarłych

W parafii pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu (Katedra Wrocławska) trwają Misje Święte. Dziś o godz. 15:00 na Cmentarzu przy ul. Bujwida odbyła się wspólna modlitwa w intencji zmarłych

ks. Łukasz Romańczuk

Misje Święte prowadzone są przez ks. Krzysztofa Herbuta. We wstępie do modlitwy, kapłan wyraził potrzebę modlitwy w intencji tych, którzy odeszli już do wieczności. Jest to ogromne zadanie, które jest powierzone żyjącym na Ziemi. Przytoczył także historię zapisaną przez s. Faustynę Kowalską. Pan Jezus chciał spełnić jedną jej prośbę, a ona poprosiła, aby następnego dnia, dusze tych, którzy odejdą do wieczności, zostały zbawione. 

ks. Łukasz Romańczuk

Misje święte prowadzi ks. Krzysztof Herbut

Misje święte prowadzi ks. Krzysztof Herbut

Po modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia ks. Herbut pobłogosławił zgromadzonych przy cmentarnym krzyżu.  Zaznaczyl przy tym, że bardzo lubi błogosławić. Opowiedział przy tym historię o kapłanie, który miał czarną, uschłą rękę. "Tak się stało, bo za mało błogosławiłem - mówił ten chory kapłan".

Po wspólnej modlitwie  chętni udali się do grobu ks. Stanisława Orzechowskiego, a później s. Sylwiny (byłej zakrystianki katedralnej) czy ks. inf. Adama Drwięgi, byłego proboszcza Katedry Wrocławskiej.

ks. Łukasz Romańczuk

Na każdej Mszy św. w Katedrze Wrocławskiej wygłaszana jest nauka misyjna. Pełny grafik wydarzeń podczas misji z wyznaczonymi godzinami można znaleźć na stronie: www.katedra.archidiecezja.wroc.pl Misje będą transmitowane przez kanał na YT: Katedra Wrocław. Konferencja misyjna będzie odtwarzana w Radiu Rodzina codziennie po Apelu Jasnogórskim

9 czerwca (środa) - „Odnowienie przysięgi małżeńskiej” - Nauki Misyjne głoszone podczas Mszy św., na każdej nastąpi zawierzenie rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi

10 czerwca (czwartek) – Dar Eucharystii i sakramentu kapłaństwa – Na każdej nastąpi Mszy św., odbędzie się zawierzenie kapłanów i sióstr zakonnych, pracujących w parafii katedralnej Niepokalanemu Sercu Maryi

Reklama

11 czerwca (piątek) – „Krzyż” - O godzinie 17.30 spotkanie przy krzyżu przy ulicy Szczytnickiej. Pobłogosławienie nowego krzyża.

12 czerwca (sobota) – „Maryja” – Nauki Misyjne głoszone podczas Mszy św. Odbędzie się zawierzenie parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

13 czerwca (niedziela) – Zakończenie misji świętych w parafii. Zostanie poświęcony krzyża misyjny we wnętrzu katedry. Wierni są proszeni o przyniesienie krzyży.

2021-06-08 17:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo do kapłanów: trzeba zaufać Bogu we wszystkim

– Bóg złożył w każdym z nas potrzebę stawiania pytań o sens naszych powołań po imieniu i ich realizację na miarę otrzymanej łaski – powiedział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który w sobotę przewodniczył w bazylice jasnogórskiej Mszy św. podczas 41. Pielgrzymki Kapłanów Archidiecezji Częstochowskiej.

Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na wałach, po której kapłani zgromadzili się na Eucharystii w bazylice.

CZYTAJ DALEJ

Rokitno. Spotkanie doradców życia rodzinnego

2022-09-24 16:54

Kamil Krasowski

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 24 września spotkali się doradcy życia rodzinnego.

Z doradcami życia rodzinnego w Rokitnie spotkał się bp Adrian Put, który wręczył im misje i pozwolenia, a także wygłosił konferencję.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Obłóczyny kleryków trzeciego roku WSD połączone z obrzędem admissio

2022-09-25 08:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Musimy bardzo uważać, niech każdy człowiek, którego otrzymujemy jest darem, bo jak tego nie ma to będziecie się chować za te swoje sutanny przed ludźmi, najpierw za sutanny będziecie się chować, a potem za wysokie płoty, a potem będzie napis – uwaga zły pies. – mówił do uczestników liturgii arcybiskup łódzki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję