Reklama

Niedziela Wrocławska

Pamiętali o zmarłych

W parafii pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu (Katedra Wrocławska) trwają Misje Święte. Dziś o godz. 15:00 na Cmentarzu przy ul. Bujwida odbyła się wspólna modlitwa w intencji zmarłych

2021-06-08 17:40

ks. Łukasz Romańczuk

Misje Święte prowadzone są przez ks. Krzysztofa Herbuta. We wstępie do modlitwy, kapłan wyraził potrzebę modlitwy w intencji tych, którzy odeszli już do wieczności. Jest to ogromne zadanie, które jest powierzone żyjącym na Ziemi. Przytoczył także historię zapisaną przez s. Faustynę Kowalską. Pan Jezus chciał spełnić jedną jej prośbę, a ona poprosiła, aby następnego dnia, dusze tych, którzy odejdą do wieczności, zostały zbawione. 

ks. Łukasz Romańczuk

Misje święte prowadzi ks. Krzysztof Herbut

Misje święte prowadzi ks. Krzysztof Herbut

Po modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia ks. Herbut pobłogosławił zgromadzonych przy cmentarnym krzyżu.  Zaznaczyl przy tym, że bardzo lubi błogosławić. Opowiedział przy tym historię o kapłanie, który miał czarną, uschłą rękę. "Tak się stało, bo za mało błogosławiłem - mówił ten chory kapłan".

Reklama

Po wspólnej modlitwie  chętni udali się do grobu ks. Stanisława Orzechowskiego, a później s. Sylwiny (byłej zakrystianki katedralnej) czy ks. inf. Adama Drwięgi, byłego proboszcza Katedry Wrocławskiej.

ks. Łukasz Romańczuk

Reklama

Na każdej Mszy św. w Katedrze Wrocławskiej wygłaszana jest nauka misyjna. Pełny grafik wydarzeń podczas misji z wyznaczonymi godzinami można znaleźć na stronie: www.katedra.archidiecezja.wroc.pl Misje będą transmitowane przez kanał na YT: Katedra Wrocław. Konferencja misyjna będzie odtwarzana w Radiu Rodzina codziennie po Apelu Jasnogórskim

9 czerwca (środa) - „Odnowienie przysięgi małżeńskiej” - Nauki Misyjne głoszone podczas Mszy św., na każdej nastąpi zawierzenie rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi

10 czerwca (czwartek) – Dar Eucharystii i sakramentu kapłaństwa – Na każdej nastąpi Mszy św., odbędzie się zawierzenie kapłanów i sióstr zakonnych, pracujących w parafii katedralnej Niepokalanemu Sercu Maryi

11 czerwca (piątek) – „Krzyż” - O godzinie 17.30 spotkanie przy krzyżu przy ulicy Szczytnickiej. Pobłogosławienie nowego krzyża.

12 czerwca (sobota) – „Maryja” – Nauki Misyjne głoszone podczas Mszy św. Odbędzie się zawierzenie parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

13 czerwca (niedziela) – Zakończenie misji świętych w parafii. Zostanie poświęcony krzyża misyjny we wnętrzu katedry. Wierni są proszeni o przyniesienie krzyży.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biskup tarnowski wręczył nominacje neoprezbiterom

2021-06-02 07:58

[ TEMATY ]

Tarnów

Diecezja Tarnowska

1 czerwca br. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje na pierwsze parafie czternastu neoprezbiterom diecezji tarnowskiej.

Posłani kapłani przyjadą do tych parafii w ostatnich dniach sierpnia. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą listą.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Müller członkiem Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej

2021-06-21 16:10

Studio Niedziela TV

Papież Franciszek na nowo obsadził wiele stanowisk w Najwyższym Trybunale Sygnatury Apostolskiej.

Jak poinformowano 22 czerwca w Watykanie, nowymi członkami zostali kardynałowie: Joseph William Tobin (Newark), James Michael Harvey z katedry św. Pawła za Murami, Gerhard Ludwig Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary oraz Mario Grech, sekretarz generalny Synodu Biskupów. Czas ich kadencji wynosi pięć lat.

CZYTAJ DALEJ

Wielka Brytania: ponad 600 lekarzy walczy z domową aborcją

2021-06-21 17:53

[ TEMATY ]

aborcja

Wielka Brytania

lekarze

aborcja domowa

Adobe Stock

Ponad 600 lekarzy apeluje do brytyjskiego premiera, a także do szefów rządów Walii i Szkocji o natychmiastowe unieważnienie programu domowej aborcji. Do publicznej wiadomości nie podano jeszcze wyników konsultacji społecznych, w których brytyjski rząd zaproponował trwałą legalizację tego procederu, czyli tzw. aborcji „Do It Yourself” (DIY). Kategoryczny sprzeciw w tej sprawie wyraża także episkopat Anglii i Walii.

W wyniku pandemii Covid-19 Wielka Brytania tymczasowo zalegalizowała aborcję farmakologiczną, którą można przeprowadzić w domu do 10. tygodnia życia dziecka. Pretekstem była obrona przed rozprzestrzenianiem się wirusa. Obecnie kobiety, w tym również nastolatki, na podstawie rozmowy telefonicznej lub video-konsultacji z lekarzem, otrzymują pocztą tabletki, które mogą zabić poczęte dziecko w każdej fazie życia płodowego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję