Reklama

Niedziela Wrocławska

Co się wydarzy w Archidiecezji Wrocławskiej? (11-13 czerwca)

W najbliższy weekend zaplanowanych jest wiele interesujących wydarzeń. W jednym artykule postaramy się umieścić informację o spotkaniach z terenu Archidiecezji Wrocławskiej (11-13 czerwca 2021) 

Archiwum Forum

Jeśli jest wydarzenie, o którym nie wspomnieliśmy - prosimy, aby  nas informować na maila: wroclaw@niedziela.pl

11 czerwca (piątek)

- 17:30 -  W ramach Misji Świętych w Katedrze wrocławskiej - spotkanie przy krzyżu przy ulicy Szczytnickiej. Pobłogosławienie nowego krzyża.

- 18:00 - Kościół pw. św. Klemensa Dworzaka, Aleja Pracy 26,  - Msza św. odpustowa z nabożeństwem i procesją

- 18:00 - Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrocławiu - Pawłowicach - Msza św.,a po jej zakończeniu koncert w auli Domu św. Jana Pawła II. 

- 19:30 - Przy Bazylice św. Elżbiety (przy Rynku) - Różaniec wynagradzający za grzechy publiczne popełnione w naszej Ojczyźnie

12 czerwca (sobota)

Wrocław: 

9:30 - Promocja Lektorów i Ceremoniarzy - Kościół Świętego Krzyża - Msza św. pod przewodnictwem bp. Jacka Kicińskiego

9:30 -  Diecezjalna Piesza pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Matki Bożej Osobowickiej 

Plan pielgrzymki: 9:30 – zbiórka i wyjście spod kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu (ul. Horbaczewskiego 20). 12:00 – Droga Krzyżowa. 13:00 – Eucharystia w (lub przy) kaplicy Nawiedzenia NMP na wzgórzu kaplicznym. 14:00 – agapa. Powrót we własnym zakresie, np. autobusem linii 140 do przystanku Kwiska.

18:00 - Kościół pw. Opatrzności Bożej - Wrocław Nowy Dwór -  Msza św. z okazji 10-lecia parafialnej Akcji Katolickiej - Mszy przewodniczył będzie ks. Łukasz Piłat - Diecezjalny Duszpasterz Akcji Katolickiej

Góra Ślęża - Piknik Rodzinny Mężczyzn św. Józefa:

12.00 – Eucharystia w kościele na szczycie, 13.00 – Piknik Rodzinny z ogniskiem w miłym towarzystwie 16.30 – Zakończenie i zejście we własnym zakresie 

Reklama

13 czerwca (niedziela)

Sulistrowiczki:  Sanktuarium NMP Dobrej Rady - 12:00 - Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Kupnego z okazji 30-lecia parafii, odpust parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, poświęcenie pomnika Bolka II, Spotkanie rodzin dolnośląskich połączone z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, piknik rodzinny. 

Wrocław:

10:00 - 13:30 - Wystawiony będzie dzwon "Głos Nienarodzonych" - Plac przy kościele pw. NMP na Piasku

13:00 - Kościół pw. św. Karola Boromeusza - Msza św. z błogosławieństwem chleba i lilii św. Antoniego

13:30 - Kościół pw. NMP Matki MIłosierdzia - al. Brucknera - Program słowno-muzyczny „Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki”

14:00 - 19:00  -  Wystawiony będzie dzwon "Głos Nienarodzonych" - przed Katedrą wrocławską 

19:00 - Kościół pw. św. Andrzeja Boboli - Wrocław Kuźniki -  koncert organowy z cyklu: Wieczorów Organowych u Boboli. Wykonawcą utworów będzie:  Marcin Gawęda, organista z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Wystawa "Homo viator, czyli wyrusz w drogę - Czterdzieści lat Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę” będzie prezentowana w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego al. Jana Kasprowicza 26 ( będzie tam do 25 czerwca). W niedzielę będzie można również nabyć książki poświęcone Śp. Księdzu Stanisławowi Orzechowskiemu.

2021-06-09 16:59

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Święty Krzyż: pielgrzymi piętnastoma trasami dotarli do świętokrzyskiego sanktuarium

2022-09-24 21:15

[ TEMATY ]

Święty Krzyż

swietykrzyz.pl

15 tras prowadziło uczestników XXIII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego „Święty Krzyż 2022”. To największe wydarzenie turystyczno-pielgrzymkowe w kraju skierowane do pielgrzymów diecezji kieleckiej, sandomierskiej i radomskiej oraz do wszystkich chętnych. W wydarzeniu wzięło udział ponad 2 tys. osób.

W tym roku przebiegał on pod hasłem „Krzyż znakiem jedności i pokoju”. Motto nawiązywało do sytuacji na Ukrainie oraz stanowiło zachętę do modlitwy w intencji pokoju.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję