Reklama

Niedziela Wrocławska

Co się wydarzy w Archidiecezji Wrocławskiej? (11-13 czerwca)

W najbliższy weekend zaplanowanych jest wiele interesujących wydarzeń. W jednym artykule postaramy się umieścić informację o spotkaniach z terenu Archidiecezji Wrocławskiej (11-13 czerwca 2021) 

2021-06-09 16:59

Archiwum Forum

Jeśli jest wydarzenie, o którym nie wspomnieliśmy - prosimy, aby  nas informować na maila: wroclaw@niedziela.pl

11 czerwca (piątek)

Reklama

- 17:30 -  W ramach Misji Świętych w Katedrze wrocławskiej - spotkanie przy krzyżu przy ulicy Szczytnickiej. Pobłogosławienie nowego krzyża.

- 18:00 - Kościół pw. św. Klemensa Dworzaka, Aleja Pracy 26,  - Msza św. odpustowa z nabożeństwem i procesją

- 18:00 - Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrocławiu - Pawłowicach - Msza św.,a po jej zakończeniu koncert w auli Domu św. Jana Pawła II. 

Reklama

- 19:30 - Przy Bazylice św. Elżbiety (przy Rynku) - Różaniec wynagradzający za grzechy publiczne popełnione w naszej Ojczyźnie

12 czerwca (sobota)

Wrocław: 

9:30 - Promocja Lektorów i Ceremoniarzy - Kościół Świętego Krzyża - Msza św. pod przewodnictwem bp. Jacka Kicińskiego

9:30 -  Diecezjalna Piesza pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Matki Bożej Osobowickiej 

Plan pielgrzymki: 9:30 – zbiórka i wyjście spod kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu (ul. Horbaczewskiego 20). 12:00 – Droga Krzyżowa. 13:00 – Eucharystia w (lub przy) kaplicy Nawiedzenia NMP na wzgórzu kaplicznym. 14:00 – agapa. Powrót we własnym zakresie, np. autobusem linii 140 do przystanku Kwiska.

18:00 - Kościół pw. Opatrzności Bożej - Wrocław Nowy Dwór -  Msza św. z okazji 10-lecia parafialnej Akcji Katolickiej - Mszy przewodniczył będzie ks. Łukasz Piłat - Diecezjalny Duszpasterz Akcji Katolickiej

Góra Ślęża - Piknik Rodzinny Mężczyzn św. Józefa:

12.00 – Eucharystia w kościele na szczycie, 13.00 – Piknik Rodzinny z ogniskiem w miłym towarzystwie 16.30 – Zakończenie i zejście we własnym zakresie 

13 czerwca (niedziela)

Sulistrowiczki:  Sanktuarium NMP Dobrej Rady - 12:00 - Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Kupnego z okazji 30-lecia parafii, odpust parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, poświęcenie pomnika Bolka II, Spotkanie rodzin dolnośląskich połączone z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, piknik rodzinny. 

Wrocław:

10:00 - 13:30 - Wystawiony będzie dzwon "Głos Nienarodzonych" - Plac przy kościele pw. NMP na Piasku

13:00 - Kościół pw. św. Karola Boromeusza - Msza św. z błogosławieństwem chleba i lilii św. Antoniego

13:30 - Kościół pw. NMP Matki MIłosierdzia - al. Brucknera - Program słowno-muzyczny „Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki”

14:00 - 19:00  -  Wystawiony będzie dzwon "Głos Nienarodzonych" - przed Katedrą wrocławską 

19:00 - Kościół pw. św. Andrzeja Boboli - Wrocław Kuźniki -  koncert organowy z cyklu: Wieczorów Organowych u Boboli. Wykonawcą utworów będzie:  Marcin Gawęda, organista z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Wystawa "Homo viator, czyli wyrusz w drogę - Czterdzieści lat Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę” będzie prezentowana w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego al. Jana Kasprowicza 26 ( będzie tam do 25 czerwca). W niedzielę będzie można również nabyć książki poświęcone Śp. Księdzu Stanisławowi Orzechowskiemu.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany personalne 2021

2021-05-31 13:54

diecezja. legnica

Czcigodni i Drodzy Prezbiterzy Diecezji Legnickiej!Nadszedł czas dorocznych zmian personalnych związanych z aktualnymi potrzebami duszpasterskimi i łączących się z posłaniem części kapłanów do wspólnot parafialnych w charakterze proboszczów lub wikariuszy. Wobec realiów naszej Diecezji w ostatnich latach coraz wyraźniej brzmią słowa Zbawiciela „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało” (Mt 9,35).

Nie jest to związane tylko z faktem, że obecnie w naszym Seminarium przygotowuje się do kapłaństwa jedynie 14 alumnów (dla porównania: w roku 2005 było ich 75). Do tego ogólnego radykalnego i stałego spadku liczby powołań do życia kapłańskiego dochodzą naturalne okoliczności, do których należy m.in. przechodzenie na emeryturę kolejnych pokoleń księży proboszczów, choroby czy śmierć oraz cały szereg innych przyczyn wykluczających konkretnych kapłanów z pełnowymiarowej posługi duszpasterskiej, czy wreszcie odejścia niektórych prezbiterów ze stanu kapłańskiego.W tej sytuacji z przykrością i z troską muszę stwierdzić, że nie jest możliwe posłanie do parafii takiej liczby księży, która w pełni by zaspokoiła potrzeby związane z posługą sakramentalną, duszpasterską i katechetyczną.

CZYTAJ DALEJ

Zakonnica z TikToka

2021-06-15 11:59

Niedziela Ogólnopolska 25/2021, str. 24-25

[ TEMATY ]

zakonnica

Karol Porwich/Niedziela

Jej filmiki na młodzieżowym serwisie biją rekordy popularności. Skąd pomysł na łączenie humoru z tematami wiary i co na to młodzi? Rozmawiamy o tym z s. Paulą Formelą, katarzynką z Olsztyna.

Damian Krawczykowski: W jednym z wywiadów zaznaczyła Siostra, że profil na TikToku, który Siostra prowadzi, jest duszpasterski, a nie prywatny.

S. Paula Formela: Jestem od jakiegoś czasu odpowiedzialna za duszpasterstwo młodzieży w naszym zgromadzeniu. To właśnie w ramach tego duszpasterstwa założyłam konto na TikToku. Początkowo nagrywałam filmiki sama, a od niedawna wciągam w to także młodzież i nagrywam „tiktoki” wspólnie z nią. Media kreują mnie jako siostrę robiącą furorę na TikToku, a mnie chodzi o coś zupełnie innego, nie chcę promować siebie.

CZYTAJ DALEJ

Serce Jezusa, źródło życia i świętości...

2021-06-21 21:30

[ TEMATY ]

rozważania

nabożeństwa czerwcowe

Najświętsze Serce Pana Jezusa

Photo by Frenkieb on Foter.com

Rozważane dziś wezwanie litanii, przypomina nam dwie prawdy: o życiu i o świętości. Życie – to dar Boga, przekazany człowiekowi; świętość, to powołanie, jakim Stwórca obdarzył człowieka.

Każdy z nas podąża swoją drogą, z dnia na dzień doświadczając przemijalności i kruchości życia. I to w pewien sposób akceptujemy i wyrażamy poprzez konkretne gesty i wypowiadane słowa. myślę tutaj o sytuacji, kiedy umiera ktoś bliski lub choruje czy cierpi z różnego powodu. Kiedy przyglądamy się cierpieniu, umieraniu i wreszcie śmierci bliskiej osoby, wówczas towarzyszy nam rozpacz, ból, łzy… Pocieszamy się wzajemnie szukając odpowiednich słów… Inaczej sytuacja ma się ze świętością… Mało o niej się mówi, neguje się coraz częściej opinię o świętości i wyśmiewa ten niezwykły dar. Dziś świętość jest negowana i atakowana jako coś, co uległo przedawnieniu. A to nieprawda. Świętość jest aktualna i możliwa, jest drogą na nasze czasy. Tego uczy nas Najświętsze Serce Jezusa. Choć oplute i zeszpecone przez grzech ludzki, to jednak jest dla nas źródłem życia i przypomina nam o naszym obowiązku dążenia do świętości. Jeśli uznajemy prawdę i wierzymy w to, że z Jezusowego Serca wypłynęły krew i woda na usprawiedliwienie naszych grzesznych dusz, nie możemy od Tego Serca oderwać Świętości, bowiem to Serce jest jej szczególnym źródłem, z którego świętość rozlewa się strumieniem na cały Chrystusowy Kościół. Jezus umarł i zmartwychwstał po to, abyśmy życie mieli i mieli je w obfitości. Jeśli całkowicie oddamy się Jezusowi, możemy być pewni, że nie doznamy zawodu, bo Jezus jest naszą Drogą, naszą Prawdą i naszym Życiem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję