Reklama

Festiwal Młodych w Toronto

Dzień Polski

Dzień Polski był jedną z kilkudziesięciu imprez zorganizowanych w ramach tzw. Festiwalu Młodych - cyklu koncertów, na którym prezentują się piosenkarze i grupy muzyczne najróżniejszych stylów: od tradycyjnej piosenki ludowej po rocka. W koncercie na Dniu Polskim wystąpiły zespoły polonijne (m.in. "Biały Orzeł") oraz muzycy z kraju: Tomek Kamiński, Robert "Litza" Friedrich i Magda Anioł, a także jeden gość z zagranicy. Był nim Tony Melendez - znany amerykański piosenkarz i gitarzysta, który gra ...palcami u nóg. Tony urodził się bez rąk, gdyż jego matka brała lekarstwo mające polepszyć jej samopoczucie, gdy była w stanie błogosławionym. Jako dziecko nosił protezy, ale w wieku dziesięciu lat przestał ich używać. "Nie było mi z nimi wygodnie - wyjaśnia - o wiele lepiej mogłem używać stóp". Po koncercie Tony powiedział młodym Polakom krótko: "Jeśli ja bez rąk potrafię grać na gitarze, to pomyślcie, ile wy możecie zrobić razem z Bogiem". Tony nie kryje, że bardzo kocha polskiego Papieża. "W 1987 r. grałem dla niego w Los Angeles - wspomina - podszedł wtedy do mnie, nie zwracając uwagi na protesty ochrony, i ucałował mnie - to odmieniło moje życie. Dla mnie jest on jak ojciec i jak dziadek. Choć jest taki słaby na zewnątrz, to ma serce trzydziestolatka, a dla młodzieży to liczy się najbardziej - jakie ktoś ma serce i czy rzeczywiście kocha".
Gdy Tony kończył swój koncert, w Centennial Park było już około 25 tys. osób. O godz. 19.00 (czyli o 1.00 w nocy czasu warszawskiego) rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Polski - kard. Józefa Glempa. W homilii Ksiądz Prymas przypomniał często powtarzane przez Papieża słowa z Ewangelii: "Wypłyń na głębię" . "Nie bój się, ufaj!". "Wszyscy zalęknieni przyszłością przybądźcie dziś do Toronto, włączcie się w szeregi radosnej młodzieży, która jest światłem w ciemności" - mówił.
Ksiądz Prymas poinformował też, że dzwonił do niego bp Stanisław Dziwisz, który przekazuje "pozdrowienia Ojca Świętego dla polskiej młodzieży i młodzieży polskiego pochodzenia. Przekazuję więc z radością, ze wzruszeniem i z miłością, że Ojciec Święty jest duchowo z nami i za nas się modli, i udziela nam swojego błogosławieństwa" .

Katecheza XXI wieku

Festiwal Młodych odbywał się w środowe popołudnie w różnych miejscach Toronto. Przed południem - także w różnych miejscach tego największego kanadyjskiego miasta - odbywały się spotkania i katechezy prowadzone przez biskupów. Dla każdego z zaproszonych hierarchów była to nie tylko szansa wygłoszenia nauki, ale i udzielenia odpowiedzi na wiele wątpliwości młodych ludzi. Po katechezie odprawiona została Msza św.
Tak było również w sali Coliseum, gdzie znalazło się kilka tysięcy osób pragnących posłuchać nauki i uczestniczyć w Eucharystii. Bardzo symboliczny był obrzęd, w którym młodzi ludzie nasypali soli do pojemników z wodą, którą poświęcił biskup. Ceremonia przypominała hasło ŚDM: Wy jesteście solą ziemi, a na jej zakończenie księża pokropili wszystkich tą właśnie wodą.
Biskup - był to akurat ordynariusz jednej z kanadyjskich diecezji położonych na terenie prowincji British Columbia - wyglądał dość nietypowo: od jego ucha do ust przeciągnięty był mały mikrofon. Jednym słowem - wyglądał jak katechista XXI wieku. Tego rodzaju obrazki były tu na porządku dziennym. Nowoczesna technika łączyła się z tradycyjnym nauczaniem Ewangelii, entuzjazm i zabawa młodych ludzi przeradzały się szybko w modlitewne skupienie. Zarówno w kazaniach, jak i w modlitwie wiernych uporczywie wracał jeden wątek - modlitwa za Ojca Świętego.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

Karol Porwich/Niedziela

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


Regulamin przyjmowania zleceń

Regulamin insertowania

Formaty reklam

Cennik reklam

Cennik insertów

Terminarz reklam (2020)

Materiały do pobrania

Publikacje logo o szerokości powyżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Publikacje logo o szerokości poniżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Reklama internetowa

Krzysztof Walaszczyk
Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
marketing@niedziela.pl

Cennik reklam internetowych

CZYTAJ DALEJ

Świdnica: Ogólnopolski Kongres Małżeństw - zapowiedź

2020-09-28 22:09

[ TEMATY ]

Świdnica

kongres małżeństw

archiwum prywatne

Kongres Małżeństw w Świdnicy

Kongres Małżeństw w Świdnicy

W dniach 2-4 października 2020 r. w Świdnicy odbędzie się kolejny Ogólnopolski Kongres Małżeństw. 

To już dziesiąty raz do Świdnicy przyjadą małżeństwa z całej Polski na trzydniową randkę, której celem jest pogłębianie wiedzy na temat funkcjonowania małżeństwa, a także wzmocnienie więzi między małżonkami przez słuchanie wykładów, udział w wydarzeniach kulturalnych oraz wspólne spędzenie czasu we dwoje lub w towarzystwie innych małżeństw.

W tegorocznej, jubileuszowej, edycji prelegentami będą: o. Cyprian Tomaszczuk OSB, Monika i Marcin Gajdowie ze Szczecina, ks. dr Wojciech Węgrzyniak oraz ks. dr Krzysztof Porosło z Krakowa, Monika i Marcin Gomółkowie, prof. Jacek Kurzępa z Uniwersytetu w Zielonej Górze, Rafał Porzeziński (TVP Warszawa), Aneta Liberacka (Stacja 7.pl) - również z Warszawy i o. Wojciech Jędrzejewski OP z Łodzi.

Materiały organizatorów

Baner promujący wydarzenie

Baner promujący wydarzenie

Tematem wiodącym Kongresu jest: "Świętowanie i codzienność". Randkę umilą nam dwa koncerty: Beaty Bednarz i zespołu "Chudoba".

Ze względu na ograniczenia sanitarne, organizatorzy zmuszeni są do zmniejszenia ilości uczestników kongresu. - Miejsc już, niestety, nie ma, ale wszyscy zainteresowani tematem będą mogli odsłuchać i zobaczyć wszystkie wykłady po kongresie. Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.kongresmalzenstw.pl - mówi Anetta Radecka z Fundacji Małżeństwo Rodzina.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję