Reklama

Niedziela Wrocławska

Szkaplerz jest ratunkiem w niebezpieczeństwie!

Czciciele Matki Bożej z Góry Karmel, zwanej także Matką Bożą Szkaplerzną licznie uczestniczyli w obrzędach odpustowych sprawowanych w kaplicy Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel we Wrocławiu.

2021-07-17 22:34

Marek Zygmunt

Eucharystii przewodniczył o. dr Krzysztof Pawłowski OCD, dyrektor Instytutu Duchowości „Carmelitanum” w Poznaniu. Rozpoczynając Mszę św., wskazał, że jest to największa uroczystość w Karmelu. Wyraził przy tym nadzieję, że wielu z obecnych na liturgii nosi karmelitański szkaplerz, szatę, którą Matka Boża podarowała Karmelowi, aby będąc nią odzianym doświadczyć opieki Maryi.

Reklama

W homilii kapłan podkreślił m.in., że szkaplerz jest ratunkiem w niebezpieczeństwie i znakiem zbawienia. Szkaplerz nie jest jakimś amuletem, ale przypomina, że Maryja jest moją Matką, a ja jestem otoczony macierzystą miłością Matki, którą dał nam sam Zbawiciel Jezus Chrystus. Szkaplerz przypomina także, że mam potężną obrończynię w osobie Najświętszej Maryi Panny, która dając nam szkaplerz, chce nas ochronić przed niebezpieczeństwami złego ducha, przed jego zasadzkami, podstępami.

Kaznodzieja wskazał, że wielu świętych nosiło szkaplerz. Św. Jan Paweł II przyjął Go już w dzieciństwie w kościele Karmelitów Bosych w Wadowicach. - I można powiedzieć, że od tego momentu rozpoczęła się ta Jego przygoda z Najświętszą Maryja Panną. Całe życie był wierny szkaplerzowi. Dzięki niemu nauczył się pobożności maryjnej oraz, by wszystko zawierzać Maryi. Ta jego piękna postawa jest owocem miłości, oddania Maryi -akcentował o. Pawłowski. Kończąc homili,ę podkreślił, że” Każdy, kto nosi szkaplerz, ma udział w dobrach duchowych Karmelu”.

Główne uroczystości odpustowe poprzedziła rozpoczęta 7 lipca br. nowenna, oraz trwające od 13 do 15 lipca br. Triduum ku czci Matki Bożej z Góry Karmel

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Maria Magdalena – pierwszy świadek Zmartwychwstania

Kim była św. Maria Magdalena i dlaczego akurat ona nazywana jest Apostołką Apostołów? Z ks. dr. Markiem Dzikiem, biblistą, rozmawia Irena Markowicz.

CZYTAJ DALEJ

Jutro - 25 lipca, w Dniu Dziadków, można uzyskać specjalny odpust

2021-07-24 17:44

[ TEMATY ]

modlitwa

odpust

dziadkowie

Dzień Dziadka

Dzień Osób Starszych

Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych będzie przeżywany w niedzielę 25 lipca. Penitencjarnia Apostolska zachęca do zyskania odpustu zupełnego tego dnia za siebie albo duszę cierpiącą w czyśćcu. Jakie są warunki? Wylicza je Vatican News.

W celu zyskania odpustu zupełnego należy spełnić tzw. zwykłe warunki, do których zaliczają się: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach papieża. Dodatkowym warunkiem może być: uczestnictwo w uroczystościach prowadzonych przez Ojca Świętego w Watykanie albo w innych miejscach na świecie. Wystarczy także odwiedzić osobę chorą lub pomóc jej w potrzebie, aby taki odpust zyskać.

CZYTAJ DALEJ

Bo daje nadzieję

2021-07-25 11:33

Norbert Polak

Bogdan „Kryzys” Krzak był gościem spotkania w parafii pw. św. Brata Alberta w Nowej Hucie

Bogdan „Kryzys” Krzak był gościem spotkania w parafii pw. św. Brata Alberta w Nowej Hucie

    Czterech ojczymów, papierosy, alkohol, rozbój… i trzy proste słowa, które zmieniły życie.

    23 lipca gościem na plantach kościoła św. Brata Alberta w Nowej Hucie był Bogdan „Kryzys” Krzak. Obecnie jest ojcem 4 dzieci i dziadkiem 7 wnucząt oraz instruktorem terapii uzależnień. To wiara pomogła mu poukładać życie i pójść do ludzi, których darzył niechęcią. Dziś jest gotowy na wszystko i wie, że Jezus ciągle towarzyszy człowiekowi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję