Reklama

Niedziela Częstochowska

Misje parafialne i jubileusz 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Wieluniu

Ziemia Wieluńska przeżywa wyjątkowy czas. 5 września mija 50 lat od koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia – Pani Ziemi Wieluńskiej papieskimi diademami, której przy współudziale biskupa częstochowskiego Stefana Bareły dokonało dwóch wielkich patronów: św. Jan Paweł II (wówczas jeszcze kard. Karol Wojtyła) oraz Prymas Tysiąclecia – kard. Stefan Wyszyński, którego już wkrótce będziemy czcić jako błogosławionego. Każdy z nich związał życie z Matką Bożą.

[ TEMATY ]

Wieluń

rocznica koronacji

Archiwum sanktuarium

Także my – mieszkańcy ziemi wieluńskiej i wszyscy wierni archidiecezji częstochowskiej – doświadczamy tego, jak Maryja bezpiecznie prowadzi nas przez różne doświadczenia życiowe, rodzinne i społeczne.

Reklama

Pragnąc jak najlepiej przygotować się do jubileuszu 50-lecia koronacji Jej wieluńskiego wizerunku, pragniemy odbyć tygodniowe misje parafialne dla odnowy życia religijnego w ziemi wieluńskiej. Misje rozpoczną się odpustem ku czci Matki Bożej Pocieszenia w niedzielę 29 sierpnia. Uroczystej Sumie przewodniczyć będzie metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Następnie tygodniowe misje poprowadzi ks. Tomasz Podlewski, a zakończy je uroczysta Msza św. jubileuszowa, której w niedzielę 5 września będzie przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba.

W imieniu własnym, księży wikariuszy i księży seniorów zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej zarówno na uroczyste obchody odpustowe i jubileuszowe, jak też na tygodniowy czas rekolekcji. Odkryjmy na nowo obecność Maryi w naszym życiu i już teraz wołajmy: „Okaż się nam Matką!”.

Archiwum sanktuarium

2021-08-27 09:49

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rocznica koronacji

Niedziela szczecińsko-kamieńska 41/2021, str. II

[ TEMATY ]

rocznica koronacji

Ks. dr. Edmund Cybulski

Kopia Cudownego Obrazu z 1959 r.

Kopia Cudownego Obrazu z 1959 r.

Wierni nad Odrą i Bałtykiem z wielkim uwielbieniem i wytrwałością odbudowują kult Najświętszej Maryi Panny.

W tym roku przypada trzecia rocznica koronacji łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, która odbyła się 13 października 2018 r., jako wotum na 100. rocznicę odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. Prymas Polski, kard. Stefan Wyszyński, przekazał kopię częstochowskiej ikony do Szczecina, aby pod Jej opieką trwał i rozwijał się tu Kościół. Jest to dzieło prof. Leonarda Torwirta, artysty z Torunia. Uroczystego wprowadzenia i poświęcenia obrazu dokonał bp Jerzy Stroba 6 grudnia 1959 r.

CZYTAJ DALEJ

Każdy ma jakąś pustynię

Niedziela Ogólnopolska 49/2018, str. 33

Św. Jan, mozaika (XXI wiek)/fot. Graziako

Czas Adwentu jest zaproszeniem do myślenia o powtórnym przyjściu Jezusa, a czytania mszalne są pełne otuchy. Każdy z nas ma jakąś pustynię w sobie, w swoim życiu. Może pustynię niemocy, bezradności, bezsilności? Pustynię zmarnowanego i przegranego życia? Może pustynię samotności, cierpienia? Może wreszcie pustynię upadku i grzechu? Na pustyni nie pomogą pieniądze, godności, układy, wykształcenie.

CZYTAJ DALEJ

Święty Mikołaj w Kolegiacie Świętego Krzyża

2021-12-05 14:43

Magdalena Lewandowska

Każde dziecko otrzymało od Świętego Mikołaja słodki upominek

Każde dziecko otrzymało od Świętego Mikołaja słodki upominek

W niektórych parafiach archidiecezji św. Mikołaj odwiedził dzieci już dziś. Tak było m.in. w parafii katedralnej – spotkanie odbyło się w Kolegiacie Świętego Krzyża po Mszy św. o godz. 11.00.

Święty Mikołaj przede wszystkim przynosi radość i uczy nas troski o drugiego człowieka – dowiedziały się licznie zebrane dzieci. – Czasami tak niewiele potrzeba: uśmiech, miłe słowo, drobny gest, a tak wiele znaczy dla innej osoby. Pamiętajcie, że nie to, co dostajecie jest najważniejsze, ale to, co wy możecie dać. Tego uczy nas Święty Mikołaj.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję