Reklama

Dwa dni w Tarnawatce

Doroczny odpust parafialny ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła, 29 czerwca, w tym roku wypadł w sobotę. Wolny dzień umożliwił wielu pielgrzymom i parafianom przybycie do kościoła. Rzeczywiście, ludzi było więcej niż w poprzednim roku, więcej też przystąpiło do Komunii św.

Sumie odpustowej w intencji parafian i pielgrzymów przewodniczył ks. Jerzy Latawiec w koncelebrze z ks. Tadeuszem Stolzem - obaj księża są dyrektorami biblioteki KUL w Lublinie. Homilię odpustową wygłosił dawny wikariusz tarnawacki ks. Piotr Kornafel, obecnie proboszcz w Jarosławcu.

Kaznodzieja ukazał nam wiarę Piotra, której siła tkwiła we wpatrywaniu się w Jezusa i w pełnym zaufania dążeniu do Niego. Postawa Piotra i Pawła jest wzorem dla nas, jak mamy dbać o swoją wiarę. Uroczysta Suma odpustowa celebrowana była w dwóch miejscach: rozpoczęliśmy przy ołtarzu na zewnątrz świątyni; z powodu przelotnego deszczu celebransi i niewielka część wiernych udali się do kościoła i tam była homilia, a po niej dalsza część Mszy św. znowu na dworze. Uroczystość odpustową zakończyła procesja z udziałem parafian, pielgrzymów i gości. Podczas procesji pieśni eucharystyczne grała miejscowa orkiestra dęta.

Do uroczystości odpustowej wierni przygotowali się duchowo. Wielu skorzystało z sakramentu pokuty, stąd tak licznie przystąpili do Komunii św. W odpuście uczestniczyło również kilkunastu księży z dekanatu i okolicznych parafii. Za udział w odpuście wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Podczas uroczystej Mszy św.Ä Éodprawionej 30 czerwca br. o godz. 12.00 przez bp. Mieczysława Cisło pierwsi absolwenci Gimnazjum w Tarnawatce otrzymali sakrament bierzmowania. Wcześniej przedstawiciele parafii i młodzieży powitali Księdza Biskupa i poprosili o udzielenie tego sakramentu. W homilii Celebrans przypomniał zebranym, jak ważny jest Bóg w życiu człowieka. Bez Boga człowiek zdolny jest do największych nawet zbrodni, z Bogiem, którego traktuje poważnie, zdolny jest tylko do dobra. Zło wkrada się wtedy, gdy Pan Bóg przestaje być najważniejszy w życiu człowieka. Ponieważ czas Eucharystii i bierzmowania pokrywał się z meczem finałowym mistrzostw świata, w homilii były przytoczone wypowiedzi gwiazd futbolu, mówiące o znaczeniu Boga w ich życiu.

Na zakończenie uroczystości Ksiądz Biskup poświęcił krzyże, które młodzież trzymała w ręku. Mają one być przypomnieniem chwili bierzmowania i umocnieniem w chwilach prób i trudności. Asystę biskupią i oprawę liturgiczną przygotowała młodzież bierzmowana. Ksiądz Biskup podziękował młodzieży za piękną postawę podczas liturgii, podziękował też rodzicom i wychowawcom za troskę o tych młodych ludzi. Wyraził też radość z pobytu na rodzinnej ziemi.

Antoniówka od dawna przygotowywała się na tę chwilę. A była to naprawdę chwila wielka i uroczysta: Bp Mieczysław Cisło poświęcił kaplicę w tej miejscowości. Uroczystości rozpoczęły się 30 czerwca br. o godz. 16.00. Pasterz przybył do kaplicy pięknie udekorowaną trasą i tu został przywitany chlebem i solą przez licznie zgromadzonych wiernych przeważnie mieszkańców Antoniówki, ale też było wiele osób z okolicznych wiosek. W kaplicy, do której tylko część wiernych mogła się zmieścić, dostojnego Gościa przywitali mieszkańcy: dzieci, młodzież i dorośli, prosząc o poświęcenie kaplicy, co nastąpiło na początku Eucharystii. Ksiądz Biskup poświęcił również obraz św. Antoniego, patrona kaplicy. W swoim słowie skierowanym do wiernych wyraził radość z powstania tej kaplicy i z tego, że swoim rodakom może służyć biskupią posługą. Przypomniał też znaczenie Boga w osobistym życiu człowieka i całych wspólnot. Bez Boga nie może powstać prawdziwe i trwałe dobro powiedział. Ksiądz Biskup otrzymał obraz olejny przedstawiający Matkę Bożą Krasnobrodzką jako wyraz wdzięczności. Otrzymany dar, jak też przywieziony kielich mszalny i ornat Celebrans ofiarował nowej świątyni. Rozstając się z wiernymi bp Cisło życzył im i duszpasterzom wszelkich łask, dobrej współpracy, aby ta świątynia nigdy nie była omijana przez ludzi. Podziękował też za zaangażowanie w utworzenie kaplicy i za zaproszenie. Czcigodny Gość odjechał, a my cieszymy się owocami Jego posługi. Oby te owoce były wielkie i trwałe.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

Karol Porwich/Niedziela

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


Regulamin przyjmowania zleceń

Regulamin insertowania

Formaty reklam

Cennik reklam

Cennik insertów

Terminarz reklam (2020)

Materiały do pobrania

Publikacje logo o szerokości powyżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Publikacje logo o szerokości poniżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Reklama internetowa

Krzysztof Walaszczyk
Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
marketing@niedziela.pl

Cennik reklam internetowych

CZYTAJ DALEJ

Koronka na ulicach biskupiego miasta

2020-09-28 21:57

[ TEMATY ]

Koronka Bożego Miłosierdzia

Iskra Bożego miłosierdzia

Świdnica ‑ Katedra

Ks. Grzegorz Umiński

Iskra Bożego Miłosierdzia w parafii katedralnej

Iskra Bożego Miłosierdzia w parafii katedralnej

Na placu przed świdnicką katedrą, przy pomniku św. Jana Pawła II 28 września o godz. 15. wierni parafii katedralnej oraz pozostali mieszkańcy miasta biskupiego zgromadzili się z bp Ignacym Decem i ks. Mirosławem Benedykiem, aby z koronką w ręku wołać o Boże Miłosierdzie dla siebie i całego świata.

Parafia katedralna po raz kolejny wzięła udział w modlitewnej akcji „Iskra Bożego Miłosierdzia”. Łaskawości Boga polecaliśmy kapłanów i wiernych naszej diecezji, modliliśmy się o oddalenie pandemii koronawirusa, o pokój na świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów, za Prezydenta Polski, oraz wszystkich rządzących, za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

ks. Mirosław Benedyk

Wierni przy pomniku św. Jana Pawła II w dniu akcji "Iskra Bożego Miłosierdzia"

Wierni przy pomniku św. Jana Pawła II w dniu akcji

Spotkaliśmy się w Godzinie Miłosierdzia, w której Bóg daje tak wiele łask, to tak jakby była wielka promocja, iż wystarczy przyjść, otworzyć ręce i wziąć od Niego. Gdy ogłaszają promocję w supermarkecie to wszyscy tam biegną? Czemu tak niewielu biegnie do Boga, który chce dawać ponad miarę? On chce dawać. Bóg ma radość dawania. Dawania miłości, pokoju, szczęścia. Przypomnijmy, że od wielu lat w katedrze świdnickiej koronką modlą się kapłani z wiernymi każdego dnia.

ks. Mirosław Benedyk

Wierni przy pomniku św. Jana Pawła II w dniu akcji "Iskra Bożego Miłosierdzia"

Wierni przy pomniku św. Jana Pawła II w dniu akcji

Od trzynastu lat, wierni co rok spotykają się na modlitwie 28 września na ulicach miast, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny Kowalskiej. Do akcji w całej Polsce włączyło się ponad 300 miast. Tego dnia w Świdnicy koronką modlono się także przy przed szpitalem "Latawiec" na terenie par. św. Andrzeja Boboli.

ks. Mirosław Benedyk

bp Ignacy Dec na koniec pobłogosławił zebranych

bp Ignacy Dec na koniec pobłogosławił zebranych
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję