Reklama

Kościół

Posiedzenie Rady Kardynałów

Wczoraj po południu odbyło się, w formie zdalnej, posiedzenie Rady Kardynałów. Papież Franciszek przedstawił refleksję na temat otwarcia prac najbliższego Synodu o synodalności.

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Rada Kardynałów

Vatican News

Po zapoznaniu się z dwoma jego wystąpieniami uznanymi za kluczowe dla przemyśleń na następny synod, z 2015 r. z okazji 50. rocznicy ustanowienia Synodu Biskupów oraz skierowanej do wiernych diecezji rzymskiej w ubiegłą sobotę, Papież dał jasno do zrozumienia, że sednem refleksji nie jest jedynie pogłębienie tego czy innego tematu. Celem jest nauka takiego sposobu przeżywania Kościoła, które naznaczone jest na wszystkich poziomach wzajemnym słuchaniem i postawą duszpasterską, zwłaszcza w obliczu pokus klerykalizmu i sztywności. Wystąpienia różnych kardynałów dotyczyły niektórych aspektów, które sprawiają, że synodalność jest szczególnie potrzebna aby przezwyciężyć sekciarstwo i partykularne

2021-09-22 17:15

Ocena: 0 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wirtualne posiedzenie Rady Kardynałów

[ TEMATY ]

papież Franciszek

on‑line

Rada Kardynałów

Vatican News

Jak poinformowało dziś Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej wczoraj po południu odbyło się posiedzenie Rady Kardynałów. Miało ono formę wirtualną.

Po przemówieniu powitalnym Franciszka kardynałowie przedstawili w krótkich wystąpieniach sytuację na różnych kontynentach, także w odniesieniu do pandemii Covid-19. Kard. Gracias z Indii podziękował Papieżowi za jego bliskość względem Birmy. Wyrażono też zadowolenie z ostatniego raportu Moneyval i postępów poczynionych w zakresie nadzoru ekonomicznego i finansowego Stolicy Apostolskiej.

CZYTAJ DALEJ

Bp Długosz do Legionu Maryi: jesteście ściśle związani przez Maryję z Jezusem

– Przypominajcie wszystkim o tym, że jesteście ściśle związani przez Maryję z Jezusem – powiedział 24 października w sanktuarium św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie biskup senior archidiecezji częstochowskiej Antoni Długosz do członków Legionu Maryi.

Duchowny przewodniczył Mszy św. z okazji 100. rocznicy powstania wspólnoty. W Eucharystii uczestniczyli jej członkowie z archidiecezji częstochowskiej i diecezji kaliskiej.

CZYTAJ DALEJ

Uroczystości Solidarności w Jarosławiu

2021-10-25 11:38

Henryk Grymuza

Poświęcenia i okadzenia sztandaru dokonuje ks. abp Józef Michalik

Poświęcenia i okadzenia sztandaru dokonuje ks. abp Józef Michalik

W niedzielę, 24 października, ks. abp Józef Michalik poświęcił w Jarosławiu nowy sztandar NSZZ „Solidarność”. Podniosła uroczystość zgromadziła założycieli tego związku oraz jego członków i sympatyków. Zaszczycili ją swoją obecnością między innymi: pierwszy przewodniczący Międzyzakładowej Komisji Związkowej NSZZ „Solidarność” Kazimierz Ziobro, przewodniczący Zarządu Regionu Ziemia Przemyska Szymon Wawrzyszko, wiceburmistrz miasta dr Dariusz Tracz, członkowie władz Starostwa Powiatowego i przedstawiciele służb mundurowych.

Eucharystię sprawowali: JE ks. abp Józef Michalik, archiprezbiter jarosławski ks. Andrzej Surowiec i proboszcz Kolegiaty Bożego Ciała ks. Marian Bocho. Ksiądz biskup, którego obecność spotkała się z wielkim uznaniem i sympatią poświęcił sztandar. Wygłosił też homilię, w której zwrócił uwagę na aktualność ideałów „Solidarności” także we współczesnych czasach. Podkreślił również: „(…) „Solidarność to niezwykły fenomen w Polsce i nie tylko. Papież zauważył „Solidarność” i swoimi słowami pragnął pogłębić solidarność między rodakami podkreślając, że pierwszym solidarnym z nami był Chrystus(…)”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję