Reklama

Niedziela Wrocławska

Instytut Duchowości Karmel organizuje "survival karmelitański"

Wrocławski Instytut Duchowości Karmel wznowił działalność po wakacyjnej przerwie. Karmelici Bosi przy ul. Ołbińskiej przygotowali ciekawy program spotkań.

ks. Łukasz Romańczuk

o. Antoni Rachmajda

o. Antoni Rachmajda

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

O. Antoni Rachmajda OCD, dyrektor Instytutu zapowiada duże zmiany. - Oprócz wykładów wprowadzamy trzy nowe formy spotkań teoretyczno-praktycznych: Szkołę Modlitwy Karmelu Terezjańskiego (SeMKaT), spotkania dla kobiet i mężczyzn oraz survival karmelitański – wyjaśnia zakonnik.

SeMKaT jest szczególną formą rekolekcji, w trakcie której uczy się, co duchowość Karmelu ma do przekazania na temat modlitwy. To szczególne zanurzenie się w duchowość św. Teresy od Jezusa, która jest mistrzynią po drogach modlitwy. Najbliższe spotkanie SeMKaT-u odbędzie się 23 października o godz. 15.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W spotkaniach dla kobiet uczestnicy będą rozwijać refleksję nad kobietą, jej dzisiejszą kondycją w świetle nauki Kościoła oraz pochylać się nad świętością wrocławianki Edyty Stein ("Refleksje o kobiecie"), św. Teresy od Jezusa, i innych. Wykłady połączone będą z doświadczeniem uczestniczek różnych pokoleń i stanów i porównaniem z tym, co dzieje się wokół nas. - Spotkać się będziemy raz w miesiącu przy ul. Ołbińskiej 1, po Eucharystii o godz. 18. Dzień tygodnia jest jeszcze ustalany. Panowie będą się formować w grupie św. Rafała Kalinowskiego – informuje o. Rachmajda.

Reklama

Nową formą duszpasterstwa ma być „survival karmelitański". Karmelici zapraszają na spotkania w klasztorze i w terenie. Będą organizowane spotkania modlitewne, pielgrzymki, rajdy piesze, warsztaty prorodzinne, prozdrowotne, wyprawy po zioła i inne dobra cenne dla duszy i ciała.

Cały program wykładów można znaleźć na stronie internetowej wrocławskiego Instytutu Duchowości Karmel.

2021-10-05 21:03

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: Tylko prawdziwa miłość umie strzec życia – ogólnopolskie spotkanie dyrektorów szkól katolickich

2024-02-29 16:02

[ TEMATY ]

Jasna Góra

szkoły katolickie

BPJG

Szkoły katolickie w obliczu aktualnych zagrożeń bioetycznych w Polsce, jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie, wyzwania i rekomendacje dla wychowania, profilaktyki i ochrony zdrowia psychicznego - to m.in. tematy dwudniowej Ogólnopolskiej Konferencji Dyrektorów Szkół Katolickich. Konferencja odbyła się na Jasnej Górze i przebiegała pod hasłem: „Szkoła Katolicka w służbie kultury życia”. Wiosenne spotkanie jest jednym z trzech tego typu odbywających się na Jasnej Górze. Wszystkie szkoły katolickie w Polsce są zrzeszone w Radzie Szkół i pozostają pod opieką Konferencji Episkopatu Polski.

Siostra Patrycja Garbacka, kierownik Biura Rady Szkół Katolickich, podkreśliła, że temat obecnej konferencji zrodził się jako pewna reakcja, na to co obserwujemy w życiu społecznym, politycznym i kulturalnym, stąd podejmowane zagadnienia odnosiły się do kultury życia. Ochrona życia, służba życiu, to jest jedno z zadań szkoły katolickiej, niezmienne bez względu na czasy, sytuację zewnętrzną i wewnętrzną. - To wychowywanie musi się odbywać w środowisku prawdy. Życie w prawdzie jest istotne dla człowieka, bo dopiero na bazie prawdy kształtuje się w człowieku szacunek do życia, a relacje międzyosobowe są prawidłowo nawiązywane - powiedziała s. Garbacka.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś o pokusie ciężaru nauki Bożej i pokusie autopromocji

2024-02-28 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Pokusy: uczynienia z nauki Bożej ciężaru nie do uniesienia i autopromocji biorą się z tego, że zgubiliśmy gdzieś Chrystusa, że nie On jest naszym Nauczycielem, nie On jest naszym Mistrzem i nie traktujemy Boga jako swojego Ojca! - mówił abp Grzegorz Ryś podczas liturgii stacyjnej.

CZYTAJ DALEJ

Za nami etap diecezjalny

2024-03-01 11:14

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Rzepin

św. Maksymilian

olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie

materiały uczestników

Uczniowie z Rzepina kolejny raz wzięli udział w olimpiadzie wiedzy o św. Maksymilianie

Uczniowie z Rzepina kolejny raz wzięli udział w olimpiadzie wiedzy o św. Maksymilianie

29 lutego w parafii św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze odbył się diecezjalny etap XVIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Wzięli w niej udział m.in. uczniowie z Rzepina.

Finał diecezjalny poprzedził etap szkolny – osobny dla szkół podstawowych i średnich. W finale pisemnym zawodnicy odpowiadali na pytania otwarte i zamknięte. Oprócz pytań o życie św. Maksymiliana pojawiły się też pytania z treści Dziejów Apostolskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję