Reklama

Niedziela Wrocławska

Piesza Pielgrzymka Wrocławska do grobu św. Jadwigi Śląskiej już w najbliższą sobotę!

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Wrocławska do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy wyrusza pod hasłem października  „Z RODZINĄ DO ŚW. JADWIGI!”

Michalina Stopka

Tradycyjnie pielgrzymowanie rozpocznie się od nabożeństwa w katedrze wrocławskiej. Po niej poszczególne grupy będą przemierzać ulicami miasta w kierunku Trzebnicy przez Krzyżanowice, Malin, Wysoki Kościół. 

- Św. Jadwiga mówi do nas przez wieki swoimi dziełami i czynami, które trwają do dziś. Poprzez świadectwo swojego życia ukazała mam swoją wiarę. Troszczyła się o chorych i bezdomnych, ale przede wszystkim była matką, która w każdym czasie wspierała swoją rodzinę. I choć żyła w odległych latach jest postacią wartą do naśladowania. Pamiętajmy św. Jadwiga jest patronką Dolnego Śląska i naszej Archidiecezji, która stale się nami opiekuje i wyprasza potrzebne łaski dla naszych rodzin. Dlatego zachęcam, aby ten dzień poświęcić i wykorzystać na wspólne pielgrzymowanie - napisał w zaproszeniu ks. Tomasz Płukarski, Główny Przewodnik Pielgrzymki

Reklama

Program Pielgrzymki:

6:00 - Rozpoczęcie w Katedrze Wrocławskiej, zawiązanie pielgrzymki i krótkie nabożeństwo.
6:30 – wyjście grup pielgrzymkowych
8:30 – pierwszy postój – most na Widawie – Krzyżanowice (boisko) •
11:00 - drugi postój – miejscowość Malin UWAGA! po tym odpoczynku pielgrzymka dzieli się na dwa nurty •
13:00 - trzeci postój – Wysoki Kościół potem idziemy na Machnice lub 13:00 – trzeci postój - Brochocin •
ok. 15.30 – wejście do Trzebnicy. Przed wejściem do Trzebnicy pielgrzymka łączy się w jeden nurt.
16.30 – Msza św. w Trzebnicy przy ołtarzu polowym pod przewodnictwem Bp. Adama Wodarczyka

Warto dodać, że do Trzebnicy podążają także pielgrzymi z Milicza, oni swoje wyjście mają o godz. 6:00 z kościoła pw. św. Andrzeja Boboli, a także Grupa 8 wychodzi z miejscowości Bagno, gdzie mieści się centrum rozwoju duchowego „ToTu”; 

Reklama

Grupy pielgrzymkowe prezentują się następująco: 

Warto zwrócić uwagę, że pojawiło się kilku nowych przewodników: gr. 1 - ks. Arkadiusz Kruk, gr. 4 - ks. Zbigniew Kowal, gr. 5 - ks. Przemysław Pulnik, 

Grupa 1 (Pokutna) -  przewodnik: ks. ARKADIUSZ KRUK
Grupa 2 (Paulińska) - przewodnik: o. MAKSYMILIAN STĘPIEŃ
Grupa 3 (CODA Maciejówka) przewodnik: ks. BARTEK KOT •
Grupa 4 (Ziemia Oławska) przewodnik: ks. ZBIGNIEW KOWAL 
Grupa 5 (Ziemia Oleśnicka) przewodnik: ks. PRZEMYSŁAW PULNIK
Grupa 6  (Brzeg, Brzeg Dolny, Wołów): ks. DANIEL SOLARZ 
Grupa 7  (Wrocław Nowy Dwór, Kąty Wr., Strzelin) przewodnik: ks. PAWEŁ JĘDRZEJSKI 
Grupa 9 (Salezjańska) przewodnik: ks. GRZEGORZ DŁUŻNIAK
Grupa 10 (DA Redemptor) przewodnik: o. MARIUSZ MAZURKIEWICZ •
Grupa 12 (DA Wawrzyny) przewodnik: o. MICHAŁ SERWIŃSKI 
Grupa 13 (Franciszkańska) przewodnik: o. MARTIN BUNTOV
Grupa 14A (Góra, Głębowice, Sobótka) przewodnik: ks. ŁUKASZ ROMAŃCZUK 
Grupa 15 (Franciszkańska) przewodnik: o. OSKAR MACIACZYK-  Uwaga: Grupa 15 dołącza za mostem trzebnickim przy ul. Zawalnej.  Grupa 18 (Karmelitańska) przewodnik: o. KRZYSZTOF PISKORZ
Grupa 19 (Harcerska) przewodnik - ks. ADAM KWAŚNIEWSKI  • Uwaga: Grupa 19 dołącza do pielgrzymki za mostem trzebnickim przy ul. Zawalnej.
Grupa 20 (Rodzinno-młodzieżowa) przewodnik - ks. JAKUB DEPERAS 
Grupa 21 (Katedralna- DDM) przewodnik – ks. RAFAŁ SWATEK 

Warto zaznaczyć, że na pielgrzymkę trzebnicką nie ma zapisów. Jednakże w wielu parafiach tworzone są listy na autobusy powrotne. 

Taką możliwość dają także organizatorzy pielgrzymki, którzy zachęcają do powrotu szynobusem lub autobuse. 

POWRÓT Z PIELGRZYMKI • Szynobusem, który zostanie podstawiony przez Koleje Dolnośląskie. Odjazd z dworca PKP Trzebnica o godz. 18.45. Trasa: Trzebnica – Brochocin – Pierwoszów – Siedlec – Pasikurowice – Pawłowice – Zakrzów – Psie Pole – Sołtysowice – Nadodrze – Mikołajów – Wrocław Główny. Wcześniejsza rezerwacja dla grup (tańsze bilety): tel. 720 578 000. Bilety indywidualne można zakupić na trasie pielgrzymki u braci ze służby porządkowej. • Autobusami PKS - WOŁÓW. Autobusy zostaną podstawione przy placu, na którym sprawowana będzie Msza św. Bilet będzie można nabyć u kierowcy.

Więcej informacji na stronie: www.pielgrzymka.pl


2021-10-11 12:38

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Krzyś – profesor miłości

2021-12-06 10:01

[ TEMATY ]

świadectwo

prolife

Materiał prasowy

„Mamo, Tato, dacie radę!” mówią Monika i Karol Niklas do rodziców, którzy dowiadują się o wadzie rozwojowej dziecka. Lęki i chaos w głowach, jakie się pojawiają w takiej sytuacji znają z autopsji - ich synek ma Zespół Downa. Proponowano im aborcję, którą przedstawiono im jako „humanitarne pozbycie się ciąży”. Od otoczenia słyszeli, że chcą wziąć na swoje barki zbyt duży ciężar.

Dziś Krzyś ma 7 lat. Przewartościował życie Moniki i Karola, scementował ich małżeństwo i nie wyobrażają sobie życia bez niego. Nazywają go profesorem miłości. „Dziękujemy Bogu za Krzysia. Jest dla nas błogosławieństwem i wsparciem. Warto otworzyć swoje serca, swoje domy po to, żeby mieć i przyjąć do nich jeszcze więcej miłości niż macie.” – mówią.

CZYTAJ DALEJ

Głos papieża skłania do refleksji nad problemem migracji

2021-12-06 17:24

[ TEMATY ]

migranci

papież Franciszek

Vatican News

Europa powinna na poważnie wziąć odpowiedzialność za migrantów – uważa rzeczniczka Centro Astalli, czyli włoskiej Jezuickiej Służby Uchodźcom, od 40 lat zajmującej się pomocą migrantom i osobom ubiegającym się o azyl. „Głos papieża skłania do refleksji i wybija z wygody, w której żyjemy na Starym Kontynencie” – powiedziała Donatella Parisi.

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego zaznaczyła, że papież sytuację migrantów porównuje do niewolnictwa. „Migranci są przez media przedstawiani jako zagrożenie, podczas gdy są ofiarami, którym po prostu trzeba pomóc. Franciszek kolejny raz powtórzył, że musimy uczyć się dostrzegać w każdym człowieku siostrę lub brata” – powiedziała rzeczniczka Centro Astalli.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Spotkanie z Mikołajem

2021-12-07 12:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

„Wszystkie dzieci cieszą się, że Mikołaj z nami jest. Witam Cię, witam Cię, Święty Mikołaju”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję