Reklama

Niedziela Wrocławska

Dziękowali Bogu za dar osoby Edyty Stein

12 października w Kaplicy św. Teresy Benedykty od Krzyża w kościele św. Michała Archanioła na wrocławskim Ołbinie uczczono 130. rocznicę urodzin świętej wrocławianki.

2021-10-12 13:40

Marzena Cyfert

Błogosławieństwo relikwiami w Kaplicy św. Teresy Benedykty od Krzyża

Błogosławieństwo relikwiami w Kaplicy św. Teresy Benedykty od Krzyża

Nabożeństwu przewodniczył ks. Bolesław Kaźmierczak, proboszcz parafii, który powiedział: – Kiedy ktoś z naszych bliskich obchodzi urodziny, to cieszymy się tym wydarzeniem, składamy życzenia. Cieszymy się, że Bóg dał tej bliskiej nam osobie życie. Dzisiaj chcemy podziękować Bogu za Edytę Stein, za to, że przewidział piękny plan dla jej osoby. Chcemy podziękować Panu Bogu za dar osoby Edyty Stein oraz za wszystko, co przez nią czynił i dalej czyni.

Reklama

Na modlitwie obecni byli: ks. prof. Jerzy Machnacz, członkowie Towarzystwa im. Edyty Stein, rodzina świętej przybyła z Niemiec, tegoroczni laureaci Nagrody im. św. Edyty Stein i wszyscy, których sercom bliska jest postać św. Teresy Benedykty od Krzyża.

Kaplica św. Teresy Benedykty została poświęcona 12 października 1991 r., w setną rocznicę urodzin Edyty Stein. W ołtarzu pod inskrypcją znajduje się ziemia oraz symboliczna garstka prochów ofiar hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, w którym s. Teresa Benedykta od Krzyża Edyta Stein poniosła męczeńską śmierć.

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pomoc Caritas wciąż płynie na polsko-białoruską granicę

2021-10-20 17:21

[ TEMATY ]

Caritas

Adobe Stock

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Przekazanie do przygranicznych parafii kolejnego tysiąca pakietów Helps Pack oraz wsparcie finansowe Parafialnych Zespołów Caritas, za których pośrednictwem pomoc może trafiać do migrantów docierających do Polski – to najnowsze ustalenia po spotkaniach dyrektora Caritas Polska z proboszczami z archidiecezji białostockiej oraz diecezji siedleckiej i drohiczyńskiej. Jest to kolejna, nie ostatnia, transza pomocy Caritas w związku z trwającym kryzysem migracyjnym.

Kwota zebrana przez Caritas Polska na pomoc dla Afgańczyków oraz na działania dla migrantów i uchodźców w Polsce, przekroczyła 4,2 mln zł. Z tej sumy ok. 550 tys. zł (120 tys. euro) zostało przekazane na pomoc uchodźcom w państwach sąsiadujących z Afganistanem, w odpowiedzi na apel humanitarny ogłoszony w ramach sieci Caritas Internationalis. W naszym kraju Caritas Polska od początku obecnego kryzysu migracyjnego organizuje transporty humanitarne do ośrodków, do których trafiają cudzoziemcy (m.in. w Białej Podlaskiej, Łukowie, Horbowie, Bezwoli, Czerwonym Borze, Białymstoku, Lininie, Dębaku), dostarczając żywność, środki czystości, artykuły higieniczne, koce, itp. Caritas Polska wspiera również finansowo Caritas diecezjalne, które są w stałym kontakcie z działającymi na ich terenie ośrodkami i reagują na bieżąco na ich potrzeby.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: Różaniec święty w objawieniach maryjnych – Tuy

2021-10-20 21:30

[ TEMATY ]

różaniec

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

Nasze kolejne rozważanie będzie kontynuacją poprzednich, związanych z osobą Służebnicy Bożej, s. Łucji Dos Santos, jednej z pośród trojga fatimskich wizjonerów. Ostatnia wizja, którą otrzymała Siostra Łucja miała miejsce 13 czerwca 1929 r. w Klasztorze w Tuy, w Hiszpanii.

Zauważmy, że to spotkanie z Matką Bożą miało miejsce dokładnie dwanaście lat po drugim objawieniu z 1917 roku.

CZYTAJ DALEJ

Trzecia grupa biskupów polskich z wizytą u papieża

2021-10-21 14:54

[ TEMATY ]

Watykan

ad limina

kard. Kazimierz Nycz

kard. Nycz

Episkopat News

Dzisiaj o godz. 9.30 trzecia grupa polskich biskupów uczestnicząca w wizycie ad limina została przyjęta przez Papież Franciszka. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele metropolii: częstochowskiej, gnieźnieńskiej, łódzkiej oraz warszawskiej, a także Ordynariatu Polowego i wszystkich eparchii obrządku greckokatolickiego.

Kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, bierze udział w wizycie ad limina po raz szósty. Po spotkaniu z Ojcem Świętym podzielił się swoimi wrażeniami z Radiem Watykańskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję