Reklama

Powiedzieli...

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Aleksander Kwaśniewski, prezydent: „Ponieważ jestem postrzegany jako człowiek lewicy, więc i zamieszanie na lewicy na pewno mi nie sprzyja. Na samej lewicy zaś podejrzenia, że stałem za rozłamem SLD, nie zwiększają mojej popularności” (Polityka, 10 kwietnia).

Zbigniew Ziobro, poseł PiS: „Jeśli Samoobrona będzie współpracowała z SLD w Sejmie, to przeforsują wszystko, co im przyjdzie do głowy - jak zechcą to uchwalą, że Polska leży nad Pacyfikiem” (Gazeta Polska, 7 kwietnia).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Stanisław Michalkiewicz, publicysta: „Warto spojrzeć na aktualną wojnę, jaką w Polsce tzw. złodzieje wypowiedzieli tzw. barbarzyńcom (...). Przecież ani jedni, ani drudzy nie mają najmniejszego zamiaru zmieniania modelu państwa (...). Chodzi o stworzenie alternatyw pozornych” (Najwyższy Czas, 10 kwietnia).

Leszek Ciećwierz, wiceminister MSWiA: „Unia Europejska zarzuca nam nieprzygotowanie, a przecież nie wiadomo, do czego mamy się dostosować” (Życie, 7 kwietnia).

Gunter Verheugen, komisarz UE (wypowiedź z 25 marca): „Nacjonaliści, szowiniści i reprezentanci skrajnego katolicyzmu podsycają w Polsce wrogość do UE”.

Witold Tomczak, poseł LPR, w interpelacji poselskiej do ministra Cimoszewicza: „Jaka była reakcja polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych na wypowiedź unijnego nadzorcy ds. rozszerzania UE, Guntera Verheugena, nazywającego większość Polaków mianem nacjonalistów, szowinistów i reprezentantów skrajnego katolicyzmu, podsycających w Polsce wrogość do UE?” (Nasz Dziennik, 7 kwietnia).

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiana na stanowisku rektora Sanktuarium MB w Guadalupe

2026-07-15 07:25

[ TEMATY ]

Meksyk

Matka Boża z Guadalupe

Vatican Media

Kardynał Carlos Aguiar Retes, arcybiskup Meksyku, mianował ks. kanonika Daniela Víctora Villalobosa Ortiza nowym rektorem Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Decyzja ta wpisuje się w etap odnowy instytucjonalnej i duszpasterskiej w kontekście przygotowań do obchodów 500. rocznicy objawień Matki Bożej z Guadalupe. Proces ten ma na celu wzmocnienie misji ewangelizacyjnej sanktuarium, poprawę obsługi pielgrzymów oraz zapewnienie lepszej organizacji w służbie Kościoła.

„Z myślą o 500. rocznicy objawień Matki Bożej z Guadalupe rozpoczynamy etap odnowy instytucjonalnej”. Po rezygnacji ks. kanonika Efraína Hernándeza Díaza z funkcji rektora Bazyliki Matki Bożej kard. Aguiar Retes wyjaśnił, że wybór jego następcy był owocem procesu słuchania i rozeznawania. Ks. kanonik Daniel Víctor Villalobos Ortiz został wybrany po rozpatrzeniu propozycji Kapituły oraz Rady Stałej Konferencji Episkopatu Meksyku, w ramach procesu odnowy duszpasterskiej maryjnego sanktuarium.
CZYTAJ DALEJ

Stolica Apostolska: AI służy postępowi, gdy chroni godność

2026-07-14 17:20

[ TEMATY ]

Stolica Apostolska

sztuczna inteligencja

AI

chroni godność

Vatican Media

ONZ (zdjęcie poglądowe)

ONZ (zdjęcie poglądowe)

W oświadczeniu wydanym 13 lipca podczas spotkania ONZ poświęconego realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju do 2030 roku delegacja Stałej Misji Obserwacyjnej Stolicy Apostolskiej podkreśliła, że walkę z ubóstwem nadal utrudniają rosnące nierówności społeczne – zarówno między państwami, jak i wewnątrz poszczególnych krajów.

Delegacja watykańska, nawiązując do encykliki Magnifica Humanitas Leona XIV, wskazała, że sztuczna inteligencja może znacząco przyspieszyć realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju. Zaznaczono jednak, że jeśli nowa technologia narusza godność osoby ludzkiej, nie może być uznana za właściwe narzędzie poprawy sytuacji, niezależnie od tego, jak jest efektywna, opłacalna czy innowacyjna.
CZYTAJ DALEJ

Francja: Parlament ostatecznie przyjął projekt ustawy o „pomocy w umieraniu”

2026-07-15 19:47

[ TEMATY ]

Francja

eutanazja

legalizacja eutanazji

Adobe Stock

Niższa izba parlamentu Francji, Zgromadzenie Narodowe, przyjęła w środę projekt ustawy o „pomocy w umieraniu”, który przewiduje, że osoby "nieuleczalnie chore i cierpiące" będą mogły zwrócić się o substancję śmiercionośną. Zgromadzenie miało ostateczne słowo w sprawie projektu.

Wcześniej niższa izba parlamentu wypowiadała się w tej sprawie trzykrotnie, za każdym razem przyjmując tekst. Izba wyższa, zdominowana przez prawicę, odrzucała projekt. Jednak po trzykrotnym odrzuceniu ostatnie słowo należało do Zgromadzenia Narodowego. Przegłosowało ono w środę projekt po raz czwarty i ostateczny. Dokument poparło 291 posłów, przeciwnych było 241.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję