Reklama

Niedziela Wrocławska

“Miłości trzeba się uczyć” [Zaproszenie]

Pod koniec listopada odbędzie się konferencja naukowa poświęcona Słudze Bożemu ks. Aleksandrowi Zienkiewiczowi.

Archiwum Procesu Beatyfikacyjnego

Sługa Boży ks. Aleksander Zienkiewicz, którego wewnętrzny kompas idealnie wskazywał kierunek na niebo

Sługa Boży ks. Aleksander Zienkiewicz,
którego wewnętrzny kompas
idealnie wskazywał kierunek na niebo

Sesja poświęcona nauczaniu ks. Aleksandra Zienkiewicza “Wujka” w 25. rocznicę jego śmiercu, miała się odbyć w ubiegłym roku, jednak z powodu pandemii została odwołana. Konferencja ta odbędzie się w dniach 27-28 listopada br. w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu - zaznacza Joanna Lubieniecka związana ze środowiskiem „Czwórkowiczów”.

Organizatorami konferencji pt:. “Miłości trzeba się uczyć. Miłość w małżeństwie i rodzinie w nauczaniu Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza" są: Wychowankowie Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza oraz rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu - ks. prof. Włodzimierz Wołyniec.

Reklama

Plan sympozjum:

27 listopada [sobota]:

9:00 - Msza św. w katedrze wrocławskiej pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego. Homilie wygłosi ks. Kacper Radzki - rektor Metropolitalnego Wyższego Semiarium Duchownego we Wrocławiu

Reklama

10:30 - sesja poranna - aula PWT

Otwarcie sympozjum - powitanie gości, wprowadzenie w problematykę obrad - rektor PWT - ks. prof. Włodzimierz Wołyniec

Wykład 1 - Kształtowanie dojrzałych postaw w małżeństwie i rodzinie na fundamencie Ewangelii - w nauczaniu Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza - Referat wygłosi: ks. dr Stanisław Puchała z Katowic

Wykład II - Ks. Aleksander Zienkiewicz o miłości, małżeństwie i rodzinie - w świetle nauczania św. Jana Pawła II i bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - dwugłos: bp Jacek Kiciński, bp Andrzej Siemieniewski

Prezentacja audiowizualna konferencji Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza - z cyklu nauk przedmałżeńskich pt.:. Związek miłości

13:00 - obiad

15:00 - Sesja popołudniowa - aula PWT

Prowadzenie: ks. Andrzej Dziełak oraz ks. Mirosław Drzewiecki

Informacja ks. Andrzeja Dziełaka - Postulatora procesu na szczeblu diecezjalnym - o aktualnym stanie procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza

Świadectwa wychowanków i współpracowników Sługi Bożego

Prezentacje artystyczne - koncert, recytacje

28 listopada [niedziela] - kościół pw. św. Piotra i Pawła [pod Czwórką]

9:30 - Różaniec przy sarkofagu Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza

10:00 - Msza św. pod przewodnictwem i z homilią bp. Ignacego Deca

2021-11-16 14:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poznań: W lutym premiera spektaklu „Śmierć Jana Pawła II” w Teatrze Polskim

2022-01-19 17:05

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

teatr

Archiwum prywatne

Zaszczytem był udział w obsłudze wizyty w Szczecinie Ojca Świętego Jana Pawła II

Zaszczytem był udział w obsłudze wizyty w Szczecinie Ojca Świętego Jana Pawła II

5 lutego w Teatrze Polskim w Poznaniu odbędzie się premiera spektaklu „Śmierć Jana Pawła II” w reż. Jakuba Skrzywanka. Spektakl został oparty na dokumentacji medycznej i wspomnieniach najbliższych współpracowników papieża, w tym kard. Stanisława Dziwisza i abp Mieczysława Mokrzyckiego.

Twórcy spektaklu przypomnieli, że „2 kwietnia 2005 roku o 21.37 osobisty papieski lekarz Renato Buzzonetti stwierdził zgon Jana Pawła II. W jednej chwili cale życie społeczne i kulturalne stanęło w miejscu. Tysiące ludzi wyszło na ulice, zatrzymały się samochody i komunikacja miejska, kibice przerwali rozgrywki ligowe. Najważniejszymi słowami tamtych dni stały się Santo Subito! (Święty natychmiast!)”.

CZYTAJ DALEJ

23 stycznia: Niedziela Słowa Bożego

2022-01-20 08:03

[ TEMATY ]

Pismo Święte

Niedziela Słowa Bożego

Karol Porwich/Niedziela

Zgodnie z motu proprio papieża Franciszka "Aperuit illis" w Kościele katolickim w III niedzielę okresu zwykłego obchodzony jest Niedziela Słowa Bożego. W tym roku przypada ona 23 stycznia. Jej celem jest pogłębianie świadomości znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących oraz w liturgii.

W nocie Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zaznaczono, że "poprzez teksty biblijne odczytywane podczas liturgii, sam Bóg mówi do swojego ludu i sam Chrystus głosi swoją Ewangelię".

CZYTAJ DALEJ

Francja: prezydent Macron chce wpisania aborcji do Karty Praw Podstawowych UE

2022-01-20 13:56

[ TEMATY ]

aborcja

Francja

PAP/EPA/JULIEN WARNAND

Prezydent Francji Emmanuel Macron chce wpisania aborcji do Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Mówił o tym w przemówieniu, jakie wygłosił 19 stycznia na forum Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Zdaniem szefa francuskiego państwa, przyjęta w 2000 roku Karta powinna zostać zaktualizowana. – Mam nadzieję, że dwadzieścia lat po ogłoszeniu Karty Praw Podstawowych, która w szczególności przewidywała zniesienie kary śmierci w całej Unii, możemy uaktualnić tę Kartę, aby być bardziej jednoznaczni w kwestii ochrony środowiska i w uznaniu prawa do aborcji – powiedział Macron.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję