Reklama

Niedziela Wrocławska

Włącz się w pomaganie z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

W czasie Adwentu Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przygotowało wiele akcji dobroczynnych, dzięki którym możemy pomóc najuboższym, samotnym i wykluczonym przeżyć godnie Święta Bożego Narodzenia. Warto się w nie włączyć!

Archiwum Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

Zostań wolontariuszem Caritas, podaruj potrzebującym swój czas!

Zostań wolontariuszem Caritas, podaruj potrzebującym swój czas!

3 i 4 grudnia odbędzie się XX edycja, zbiórki „Tak pomagam”, zbiórki żywności w sklepach. – Żeby przyniosła dobre owoce, potrzebne są dwa rodzaje dobrych ludzi: po pierwsze wolontariusze, którzy nas wesprą stojąc w sklepach i prosząc o tę żywność, a po drugie ci, którzy będą tę żywność do koszy przekazywali. Dzięki tej żywności przygotujemy paczki, które w większości trafią do ubogich i osamotnionych seniorów – jak wiemy z raportów społecznych jest ich coraz więcej – mówi Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Wolontariuszy Caritas będzie można spotkać w takich sklepach jak : Biedronka, Dino, Lewiatan, Lidl czy Carrefour.

Reklama

Kolejna akcja, do której włączenia zaprasza Caritas, to pakowanie paczek razem z Gminą Wrocław. – Będzie ich 1000, zostaną przekazane potrzebującym rodzinom, seniorom, kombatantom, osobom, którym chcemy sprawić w ten świąteczny czas trochę radości. Aby to się udało, potrzebni są wolontariusze – zachęca Paweł Trawka. – Musimy złożyć kartony, zapakować do nich żywność i porozwozić w odpowiednie miejsca. To wszystko będzie się działo w Zajezdni na Dąbiu na ul. Tramwajowej 14 grudnia od godz. 10.00. Bardzo prosimy o zgłaszanie się do centrum wolontariatu wszystkich, którzy chcieliby nam pomóc.

Trwa również akcja „Nasza paka”. – Akcja polega na zbiórce prezentów dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Mamy pod opieką przez cały rok takie dzieci, które nie mogą nawet marzyć o świątecznym upominku pod choinką. Dlatego chcemy pomóc św. Mikołajowi i przygotować dla nich Bożonarodzeniowe prezenty – tłumaczy rzecznik Caritas. W założeniach mikołajkowej akcji „Nasza Paka” leży, aby klasy ze zgłoszonych szkół przygotowały artykuły na jedną lub więcej paczek dla dzieci, dedykowane dla swojej grupy wiekowej. – Zachęcamy, by szkoły jeszcze się w nią włączały, jeszcze można w ostatniej chwili zrobić Mikołajki. Naprawdę każdy z nas może zostać Mikołajem i stworzyć pakę dla dzieciaków z bardzo trudnych środowisk, dotkniętych przemocą, ubóstwem, dzieci pod opieka sądów rodzinnych.

– Warto również pamiętać o koszach na żywność wystawionych w naszych kościołach w ramach akcji „Adwent, tak pomagam” – prosi Paweł Trawka. – Nie wahajmy się w niedzielę przyjść do kościoła z zakupami. Zakupy robimy w sobotę, a w niedzielę niesiemy je do świątyni, żeby podzielić się z najuboższymi z naszych parafii. Działają tam grupy charytatywne, parafialne zespoły Caritas, które właśnie z tej żywności przygotują świąteczne paczki dla ubogich w parafii.

2021-11-30 11:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: papież przyznał św. Ireneuszowi tytuł doktora Kościoła

2022-01-21 12:25

[ TEMATY ]

św. Ireneusz

pl.wikipedia.org

Ojciec Święty postanowił, że świętemu Ireneuszowi z Lyonu będzie przysługiwał tytuł doktora jedności – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Dekret w tej sprawie ma następującą treść:

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: zmarł ostatni biskup – uczestnik 4 sesji Vaticanum II

2022-01-20 17:37

[ TEMATY ]

biskup

zmarły

Hiszpania

Archiwum diecezji Astorga (Hiszpania)

Bp Eloy Tato Losada

Bp Eloy Tato Losada

W wieku 98 lat zmarł 18 stycznia w swej rodzinnej miejscowości Villadequinta w hiszpańskiej Galicji bp Eloy Tato Losada – “ostatni żyjący biskup, który uczestniczył w czterech sesjach Soboru Watykańskiego II”, podała diecezja Astorga, na której terenie mieszkał. W swym długim życiu wiele lat spędził jako misjonarz w Kolumbii, gdzie m.in. stał na czele wikariatu apostolskiego San Jorge (1960-69) a w latach 1969-94 był pierwszym biskupem nowo utworzonej diecezji Magangué. Jako biskup-senior wrócił w swe strony rodzinne i tu zmarł.

“Wraz don Eloyem odszedł od nas ostatni żyjący biskup, który uczestniczył w czterech sesjach Soboru Watykańskiego II. Odszedł od nas człowiek Boży, głębokiej wiary, charytatywny, radosny i pokojowy (…), wielkoduszny i ubogi, który nie brał niczego dla siebie” – stwierdza nota informacyjno-wspomnieniowa diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Przekaż lekarstwa z twojej apteczki

2022-01-21 15:34

www.dzielopomocy.pl

Możesz przekazać lekarstwa osobom bezdomnym i potrzebującym. Również rozpoczęte opakowania.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio poinformowało o kolejnej możliwości wsparcia osób pozostających w kryzysie bezdomności. Lekarstwa, jeśli tylko nie upłynął ich termin ważności, można dostarczyć na recepcję Centrum Pomocy przy ul. Smoleńsk 4, od poniedziałku do piątku w godz. 9-15.30.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję