Reklama

Niedziela Wrocławska

II Jadwiżański Wieczór Uwielbienia

Trzebnica: - Dlaczego Bóg, który jest miłością, został zdradzony? - pytał o. Maksymilian Stępień, paulin podczas konferencji kolejnego spotkania uwielbieniowego.

ks. Łukasz Romańczuk

o. Maksymilian Stępień, paulin

o. Maksymilian Stępień, paulin

Początkiem wieczoru uwielbienia była Eucharystia pod przewodnictwem ks. Piotra Filasa, salwatorianina i kustosza Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej. Konferencja dotyczyła m.in. osoby Judasza, jego postawy, odrzucenia przez niego Jezusa, zdrady mimo doświadczenia Bożej obecności i bycia przy Jezusie. - Jest wielu ludzi, którzy doskonale wiedzą, że Jezus jest Bogiem, ale walczą z Nim, zdradzają, odrzucają, nienawidzą. Dlaczego? Ponieważ jest miłością. Przekora demoniczna bierze swój początek w sercu, które doznało odtrącenia w miłości i stało się dumne i mściwe pragnące zadać komuś ból, taki, jaki przeżywa wokół siebie - mówił o. Maksymilian.

Paulin zwrócił uwagę na postawę człowieka, który nosi w sobie cierpienie. - Jak głębokie jest odrzucenie, którego doświadczyliśmy, tak głęboki zadajemy cios Bogu. Żeby przyjąć ten cios, Bóg stał się człowiekiem. Inaczej nie moglibyśmy Go zranić. [...] Zadajmy sobie trud odkrycia prawdy o Bogu, który jest miłością - zaznaczył kapłan.

Poruszony został także temat złego wyobrażenia Boga. - To takie, kiedy w Bogu widzimy zagrożenie. Gdy widzimy w Nim kogoś, kogo trzeba zranić czy zdradzić. Kogo oskarżamy o to, co się nam wydarzyło w życiu. Bóg jest miłością, ale w zależności, jakiej miłości doświadczyliśmy, taki będziemy mieli obraz Boga - podkreślił o. Stępień.

Wyobraźnia pozwala stworzyć obraz np. Boga, ale dopiero, gdy się Go pozna, będzie to prawda. - Dopóki Boga nie poznamy czy spotkamy w życiu, nie jest możliwe, abyśmy o Nim dobrze myśleli. O Bogu możemy wiele słyszeć, ale to, co o Nim słyszymy od innych, niekoniecznie może być podobne do tego, gdy Go spotkamy w życiu - nauczał o. Maksymilian.

W dalszej części padła zachęta do lektury Pisma Świętego, która pozwala poznać właściwy obraz Ojca. Wyobrażenie o Bogu człowiek nabywa także w domu rodzinnym. - Rodzice powinni być jak dwie kamienne tablice, gdzie są słowa Boga skierowane do nas. Niestety bardzo często są kamiennymi tablicami, ale bez bożych słów [...] Jeśli doznaliśmy złej miłości od rodziców i do nich, możemy mieć poważne kłopoty z miłością Boga, życiem, miłością, akceptacją siebie - stwierdził kapłan.

Reklama

To wszystko, co złe w życiu człowieka można powierzyć Jezusowi. - On chce opatrywać twoje rany, chce cię uzdrawiać i uwalniać. Chce objawić Swoją miłość. W Nim wszystkie twoje zranienia zostały uzdrowione - zaznaczył paulin, dodając na zakończenie zachętę do powierzenia wszystkich trudnych spraw podczas adoracji, aby ten wieczór stał się spotkaniem dziecka z Ojcem.

Po konferencji rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem prowadzonym o. Maksymiliana oraz diakonię muzyczną. Wieczór Uwielbienia zakończył się modlitwą o pokój oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem

2022-03-06 00:46

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek zawierzył Matce Bożej swą podróż do Afryki

2023-01-30 17:36

[ TEMATY ]

Franciszek w Afryce

papież Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Dziś po południu, jak zwykle przed zagranicznymi pielgrzymkami, papież Franciszek pojechał do bazyliki Matki Bożej Większej, aby pomodlić się przed ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego) i powierzyć jej swoją zbliżającą się podróż apostolską do Afryki.

W dniach 31 stycznia - 3 lutego Franciszek będzie przebywał w Demokratycznej Republice Konga, a w dniach 3-5 lutego w Sudanie Południowym.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Bądźmy roztropni

2023-01-30 08:12

[ TEMATY ]

duchowość

Fot. Robert Krawczyk/CSPB

Ludzie, którzy żyją tak, jakby Boga nie było, kierują się innymi zasadami, niż ludzie wierzący. Dla nas jest jasne, że Bóg dał Przykazania i człowiek powinien je zachowywać dla własnego dobra i dla dobra społeczności.

Zachowujemy więc je czasem z miłości do Boga, a czasem zwyczajnie z lęku przed karą. Niezachowanie przykazań jest grzechem – lekkim w sprawach mniej ważnych, a ciężkim w sprawach większej wagi. Jeśli zaś człowiek nie uznaje Pana Boga, to wtedy stawia się na Jego miejsce i on jest wtedy najważniejszy i decyduje o tym, co jest dobre a co złe. Przypomina się scena kuszenia z raju, kiedy szatan mówi, że po spożyciu zakazanego owocu „będziecie jako bogowie, znający dobro i zło”. Nie liczy się z prawem Bożym, a najwyżej z ludzkim albo tym co nakazuje ktoś silniejszy od niego.

CZYTAJ DALEJ

Papież: ręce precz od Demokratycznej Republiki Konga, ręce precz od Afryki

2023-01-31 18:00

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Kongo

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Ręce precz od Demokratycznej Republiki Konga, ręce precz od Afryki! - powiedział papież Franciszek we wtorek w pierwszym przemówieniu wygłoszonym po przybyciu do stolicy tego kraju Kinszasy. Apelował, odnosząc się do wyzysku kontynentu: „Przestańcie dusić Afrykę: nie jest to kopalnia, którą trzeba eksploatować, ani ziemia, którą należy plądrować”.

Po przylocie do stolicy i ceremonii powitania papież spotkał się z z prezydentem Demokratycznej Republiki Konga Felixem Antoine Tshisekedi Tshilombo w jego oficjalnej rezydencji - Pałacu Narodów. Następnie w ogrodach pałacu wygłosił przemówienie do tysiąca przedstawicieli władz i społeczeństwa kraju. Mówił im, że przybył jako „pielgrzym pojednania i pokoju”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję