Reklama

Niedziela Wrocławska

II Jadwiżański Wieczór Uwielbienia

Trzebnica: - Dlaczego Bóg, który jest miłością, został zdradzony? - pytał o. Maksymilian Stępień, paulin podczas konferencji kolejnego spotkania uwielbieniowego.

ks. Łukasz Romańczuk

o. Maksymilian Stępień, paulin

o. Maksymilian Stępień, paulin

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Początkiem wieczoru uwielbienia była Eucharystia pod przewodnictwem ks. Piotra Filasa, salwatorianina i kustosza Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej. Konferencja dotyczyła m.in. osoby Judasza, jego postawy, odrzucenia przez niego Jezusa, zdrady mimo doświadczenia Bożej obecności i bycia przy Jezusie. - Jest wielu ludzi, którzy doskonale wiedzą, że Jezus jest Bogiem, ale walczą z Nim, zdradzają, odrzucają, nienawidzą. Dlaczego? Ponieważ jest miłością. Przekora demoniczna bierze swój początek w sercu, które doznało odtrącenia w miłości i stało się dumne i mściwe pragnące zadać komuś ból, taki, jaki przeżywa wokół siebie - mówił o. Maksymilian.

Paulin zwrócił uwagę na postawę człowieka, który nosi w sobie cierpienie. - Jak głębokie jest odrzucenie, którego doświadczyliśmy, tak głęboki zadajemy cios Bogu. Żeby przyjąć ten cios, Bóg stał się człowiekiem. Inaczej nie moglibyśmy Go zranić. [...] Zadajmy sobie trud odkrycia prawdy o Bogu, który jest miłością - zaznaczył kapłan.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Poruszony został także temat złego wyobrażenia Boga. - To takie, kiedy w Bogu widzimy zagrożenie. Gdy widzimy w Nim kogoś, kogo trzeba zranić czy zdradzić. Kogo oskarżamy o to, co się nam wydarzyło w życiu. Bóg jest miłością, ale w zależności, jakiej miłości doświadczyliśmy, taki będziemy mieli obraz Boga - podkreślił o. Stępień.

Wyobraźnia pozwala stworzyć obraz np. Boga, ale dopiero, gdy się Go pozna, będzie to prawda. - Dopóki Boga nie poznamy czy spotkamy w życiu, nie jest możliwe, abyśmy o Nim dobrze myśleli. O Bogu możemy wiele słyszeć, ale to, co o Nim słyszymy od innych, niekoniecznie może być podobne do tego, gdy Go spotkamy w życiu - nauczał o. Maksymilian.

W dalszej części padła zachęta do lektury Pisma Świętego, która pozwala poznać właściwy obraz Ojca. Wyobrażenie o Bogu człowiek nabywa także w domu rodzinnym. - Rodzice powinni być jak dwie kamienne tablice, gdzie są słowa Boga skierowane do nas. Niestety bardzo często są kamiennymi tablicami, ale bez bożych słów [...] Jeśli doznaliśmy złej miłości od rodziców i do nich, możemy mieć poważne kłopoty z miłością Boga, życiem, miłością, akceptacją siebie - stwierdził kapłan.

Reklama

To wszystko, co złe w życiu człowieka można powierzyć Jezusowi. - On chce opatrywać twoje rany, chce cię uzdrawiać i uwalniać. Chce objawić Swoją miłość. W Nim wszystkie twoje zranienia zostały uzdrowione - zaznaczył paulin, dodając na zakończenie zachętę do powierzenia wszystkich trudnych spraw podczas adoracji, aby ten wieczór stał się spotkaniem dziecka z Ojcem.

Po konferencji rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem prowadzonym o. Maksymiliana oraz diakonię muzyczną. Wieczór Uwielbienia zakończył się modlitwą o pokój oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem

2022-03-06 00:46

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Litania do św. Krzysztofa

[ TEMATY ]

św. Krzysztof

litania

Karol Porwich/Niedziela

Święty Krzysztof - patron kierowców, miast położonych nad rzekami, przewoźników, biegaczy, żeglarzy, podróżników i pielgrzymów, jest również patronem dobrej śmierci. Jego wspomnienie obchodzimy 25 lipca, często połączone z poświęceniem pojazdów. Tydzień w którym przypada jego wpomnienie obchodzony jest jako tydzień św. Krzysztofa.

CZYTAJ DALEJ

Rozważania na niedzielę: Potrzebujemy odpoczynku

2024-07-18 21:14

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co wyróżnia naszego Boga na tle innych? W tym odcinku odkryjmy najpiękniejszą cechę Boga - Jego nieskończoną czułość i troskliwość.

Poznasz historię apostołów, którzy po ciężkiej pracy zostali zaproszeni przez Jezusa na odpoczynek. Zobaczysz, jak mimo zmęczenia, Jezus lituje się nad tłumami ludzi, którzy przyszli do Niego, ucząc nas, że Bóg zawsze ma dla nas czas i współczucie.

CZYTAJ DALEJ

Kult św. Maksymiliana w dekanacie Gubin coraz większy

20 lipca do kościoła w Wężyskach wprowadzono relikwie św. Maksymiliana Kolbego i ogłoszono go współpatronem Ochotniczej Straży Pożarnej w całym dekanacie.

Po niespełna 85 latach od historycznej obecności o. Maksymiliana Marii Kolbego w obozie internowania Stalag IIIB Amtitz, czyli na terenie dzisiejszych Gębic koło Gubina, kult tego świętego męczennika się poszerza. Wyrazem tego była uroczystość patronalna kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Wężyskach (parafia Chlebowo) i wprowadzenie do świątyni relikwii św. Maksymiliana, którego dokonał biskup pomocniczy Adrian Put. – Proboszcz z Chlebowa, ks. Henryk Laszczowski, chciał, aby w Wężyskach uczcić św. Maksymiliana – mówi ks. Piotr Wadowski, zaangażowany w propagowanie kultu św. o. M. Kolbego. Na uroczystość przybył franciszkanin br. Janusz Kulak, prezes OSP w Niepokalanowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję