Reklama

Aspekty

2 czerwca przypada 25. rocznica wizyty papieża Jana Pawła II w Gorzowie

W tym roku przypada 25. rocznica wizyty papieża Jana Pawła II w Gorzowie. Obchody rocznicowe będą się odbywać w czwartek 2 czerwca w poszczególnych parafiach diecezji, a na niedzielę 5 czerwca zaplanowano centralne wydarzenia w Gorzowie.

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

gorzów

Archiwum Aspektów

Jan Paweł II odwiedził Gorzów Wlkp. 2 czerwca 1997 r. w trakcie swojej VI pielgrzymki do Ojczyzny.

Jan Paweł II odwiedził Gorzów Wlkp. 2 czerwca 1997 r. w trakcie swojej VI pielgrzymki do Ojczyzny.

Program niedzielnych uroczystości w Gorzowie zapowiada się następująco:

godz. 12.00 – Msza św. w katedrze pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego

godz. 13.00 – Marsz dla Życia i Rodziny

Reklama

godz. 15.00 – Festyn rodzinny na placu św. Jana Pawła II

godz. 17.00 – Koncert

Jan Paweł II odwiedził Gorzów Wlkp. 2 czerwca 1997 r. w trakcie swojej VI pielgrzymki do Ojczyzny. Spotkał się z licznie zgromadzonymi wiernymi na placu obok budującego się wówczas kościoła pw. Pierwszych Męczenników Polski. Przewodniczył liturgii Słowa połączonej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. W homilii wzywał do odważnego dawania świadectwa swojej wiary w codziennym życiu: "Patrząc na przykład męczenników, nie bójcie się dawać świadectwa. Nie lękajcie się świętości. Starajcie się odważnie dążyć do pełnej miary człowieczeństwa. Wymagajcie od siebie, choćby inni nawet od was nie wymagali!". Papież Jan Paweł II nawiedził również katedrę gorzowską, gdzie modlił się przy grobie bp. Wilhelma Pluty.

2022-06-01 10:25

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież Jan Paweł II: Europa musi zwrócić się do chrześcijaństwa

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Archiwum Tygodnika "Niedziela"

Podczas Konferencji Plenarnej Episkopatu Polski, Biblioteka Jasnogórska, 5 czerwca

Podczas Konferencji Plenarnej
Episkopatu Polski, Biblioteka
Jasnogórska, 5 czerwca

Podczas Konferencji Plenarnej Episkopatu Polski w Bibliotece Jasnogórskiej, 5 czerwca 1979 r. Papież wołał do biskupów: Prawo to [prawo moralne, prawo Boże] zobowiązuje wszystkich, zarówno poddanych, jak i panujących.

Fragment przemówienia do Konferencji Episkopatu Polski, 5 czerwca 1979 r.:

CZYTAJ DALEJ

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

2022-11-24 19:54

[ TEMATY ]

sługa Boży

kapucyni

archiwum Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

Sługa Boży br. Kalikst Kłoczko (1930-2013)

Sługa Boży br. Kalikst Kłoczko (1930-2013)

Na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej Kościół w Polsce może cieszyć się wstawiennictwem nowego sługi Bożego – kapucyna br. Kaliksta Kłoczko. W ten sposób proces beatyfikacyjny zakonnika wchodzi w nowy etap.

Kapucyński stolarz, nie tylko zawodem, sposobem życia, a niektórym nawet wyglądem przypominający św. Józefa. Z jednej strony zanurzony w modlitwie, a z drugiej blisko ludzi i ich życia. Pomysłowy rzemieślnik, zaskakujący technicznymi rozwiązaniami i artysta, który potrafił wykonać w drewnie niemal wszystko – Brat Kalikst odszedł w opinii świętości w 2013 r., po przeżyciu w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów ponad 60 lat.

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne

2022-11-27 17:00

Marzena Cyfert

Koncert finałowy kończący Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne przy parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu

Koncert finałowy kończący Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne przy parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu

Przy parafii św. Karola Boromeusza zakończyły się Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne połączone z rekolekcjami. Ich zwieńczeniem była uroczysta Eucharystia i koncert pieśni adwentowych w wykonaniu chóru utworzonego przez uczestników warsztatów.

Organizatorem warsztatów było Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne. Poprowadzili je znani w kręgach katolickich muzycy: Katarzyna Młynarska z Opola, Urszula Rogala z Warszawy, Marcin Wasilewski-Kruk z Krakowa i o. Dawid Kusz, dominikanin z Krakowa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję