Reklama

Niedziela Świdnicka

Wizytacja kanoniczna

Bielawa. Relacje braterskiej miłości

Dwudniowe spotkanie bp. Adama Bałabucha z duchowieństwem i wiernymi parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zakończyło wizytacje kanoniczne w dekanacie Bielawa.

[ TEMATY ]

Bielawa

bp Adam Bałabuch

ks. Stanisław Chomiak

archiwum prywatne

Przedstawiciele rady parafialnej wraz duszpasterzami i bp Adamem przed kaplicą na cmentarzu parafialnym

Przedstawiciele rady parafialnej wraz duszpasterzami i bp Adamem przed kaplicą na cmentarzu parafialnym

W sobotę 11 czerwca wizytacja rozpoczęła się od spotkania biskupa z członkami rady parafialnej, podczas której ks. prał. Stanisław Chomiak podsumował działania ostatniego roku, przedstawiając plany na kolejne miesiące. Następnie bp Bałabuch nawiedził cmentarz parafialny, gdzie poświęcił niedawno odremontowaną kaplicę „Zmartwychwstania Pańskiego”. Jeszcze tego samego dnia spotkał się z chorymi przebywającymi w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym przy ul. Piastowskiej i odwiedził siostry augustianki, które w placówce przy ul. Kopernika prowadzą Publiczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi. Dzień zakończył się rozmową z duszpasterzami, których biskup odwiedził w ich mieszkaniach. Podsumowaniem były wspólnie odmówione Nieszpory w oratorium na plebanii.

Kolejnego dnia bp Bałabuch posługiwał w kościele parafialnym, głosząc słowo Boże i udzielając sakramentu bierzmowania. W homilii biskup pomocniczy nawiązując do tajemnicy Trójcy Świętej, podkreślił, że współczesny człowiek, choć charakteryzuje się indywidualizmem, to jednak tęskni za byciem z innymi, za rozmową z konkretnym człowiekiem, za życiem we wspólnocie. - Jako obraz i Boże podobieństwo jesteśmy wezwani, by zachowując swoją niepowtarzalną osobowość, pozostawać z innymi w pełnych życzliwości i braterskiej miłości relacjach. Taka winna być nasza osobista i wspólnotowa odpowiedź na objawioną nam tajemnicę Bożego życia - mówił.

2022-06-14 20:00

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Od lat wspierają seniorów

W ogrodach Zespołu Ośrodków Wsparcia w Bielawie uroczyście świętowano jubileusz 30-lecia Dziennego Domu Seniora oraz 25-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy.

W czwartek 1 lipca na spotkanie przybyli przedstawiciele lokalnych władz, wolontariusze, seniorzy oraz zaproszeni goście. Obchody uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. którą sprawował biskup świdnicki Marek Mendyk.

CZYTAJ DALEJ

Meksyk: dziewięć lat przygotowań do 500. rocznicy objawień w Guadalupe

2022-12-09 17:05

[ TEMATY ]

rocznica

Meksyk

Matka Boża z Guadalupe

Graziako

Cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe

Cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe

W 2031 roku przypadnie 500. rocznica objawień Matki Bożej w Guadalupe. Kościół katolicki w Meksyku rozpoczyna dziewięcioletnią nowennę przygotowująca do tego wielkiego jubileuszu. Ma ona na celu pogłębienie rozumienia Wydarzenia z Guadalupe (Acontecimiento Guadalupano).

Do udziału w nowennie zaproszeni są katolicy na całym świecie, gdyż kult Matki Bożej z Guadalupe „przekracza granice”. Dlatego nazwano ją Międzykontynentalną Nowenną Guadalupiańską. Skupiona będzie na pięciu „liniach działania”: stała formacja, badania, promowanie pobożności, masowe upowszechnianie oraz produkcja twórcza.

CZYTAJ DALEJ

Sylwester z Ubogimi w Krakowie - możesz pomóc!

2022-12-09 18:32

Archiwum organizatorów

Chcielibyśmy, aby każdy gość poczuł, że wszystko zostało przygotowane z myślą o nim - mówi Krzysztof Szymkiewicz

Chcielibyśmy, aby każdy gość poczuł, że wszystko zostało przygotowane z myślą o nim - mówi Krzysztof Szymkiewicz

Wolontariusze i ludzie dobrej woli mogą wesprzeć inicjatywę Sylwestra z Ubogimi.

W Krakowie Sylwester z Ubogimi organizowany jest od 2016 r. Wyjątkowa zabawa taneczna w tym roku odbędzie się w Liceum im. św. Rity przy ul. Skałecznej 10 w Krakowie. Wciąż poszukiwani są wolontariusze do sekcji: towarzyskiej, kelnerskiej, kuchennej, logistycznej i porządkowej. Chętne osoby będą towarzyszyć gościom w zabawie, serwować potrawy, dbać o porządek, robić paczki z prezentami. W ramach wolontariatu można zaangażować się również jako fotograf, DJ, wodzirej, filmowiec, florysta czy dekorator. – Zachęcamy do dołączenia do naszego zespołu! – zaprasza Krzysztof Szymkiewicz, koordynator akcji. Osoby zainteresowane wolontariatem mogą zgłosić chęć współpracy, wypełniając formularz na stronie internetowej www.krakow.sylwesterzubogimi.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 509 984 103. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję