Reklama

Niedziela Wrocławska

Pielgrzymi z Góry gotowi do drogi

Pielgrzymi z gr. XIV Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej spotkali się, aby omówić szczegóły dotyczące tegoroczne pielgrzymowanie.

Michalina Stopka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Specyfika „Czternastki” polega na tym, że pielgrzymi wychodzą „ze swojego domu” i to dwa dni szybciej niż główny nurt.

Spotkanie odbyło się w salce przy kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze. Prowadził je ks. Łukasz Romańczuk, przewodnik górowskiej części gr. XIV

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pielgrzymi z Góry rozpoczną swoje pielgrzymowanie Mszą św. 31 lipca o godz. 7:00 w kościele pw. św. Katarzyny. Nastąpiła zmiana w trasie, dlatego też pierwszego dnia pielgrzymi z Góry przejdą prawie 36 km, aby dotrzeć do Głębowic. 

Reklama

Drugiego dnia [1 sierpnia] swoje pielgrzymowanie rozpoczynają pielgrzymi gr. XIV z Głębowic.  Wtedy też, w miejscowym kościele o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza św., a po niej pielgrzymi wyruszą na trasę. Tym razem będą szli do Bagna. Dzień ten jest mniej intensywny, gdyż do pokonania jest lekko ponad 18 km.

2 sierpnia, z kościoła pw. św. Andrzeja Boboli wyjdą na trasę pielgrzymki. Rozpoczną błogosławieństwem w kościele, by następnie udać się na grób ks. Eugeniusza Waresiaka. Swój dzień zakończą w Trzebnicy dołączając do głównego nurtu pielgrzymki

3 sierpnia cała gr. 14 idzie wraz z całą 42. Pieszą Pielgrzymką Wrocławską. 

Na dziś, w części górowskiej zapisanych jest 16 osób. W gronie pątników są osoby z Góry, Żuchlowa, Bartodziejów,Głębowic i Krzelowa, ale także z drugiego krańca diecezji: Sobótki, Jordanowa Śląskiego, Zapisywać się można w parafiach, skąd pielgrzymi będą wychodzić, czyli parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze, parafii św. Andrzeja Boboli w Miliczu i parafii pw. NMP z Góry Karmel w Głębowicach.

Ponadto więcej informacji o pielgrzymowaniu można uzyskać, pisząc do ks. Łukasza Romańczuka: gora@pielgrzymka.pl

Następne spotkanie odbędzie się 22 lipca br o godz. 18:00 w kaplicu św. Faustyny w Górze

2022-07-15 22:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Forum „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce”

2024-04-23 10:54

[ TEMATY ]

forum

mężczyźni

Mat.prasowy

Co słyszymy, trzeba rozgłaszać po dachach! (por. Mt 10, 27). Dlatego zapraszamy na spotkanie Forum pod hasłem „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce” w Częstochowie, 25 maja 2024 r. (sobota), w godzinach od 9 do 16. Będzie to wspólna Eucharystia oraz modlitwa o świętość dla współczesnych mężczyzn. Jak również możliwość wysłuchania konferencji wybitnych Gości oraz szansa na wymianę doświadczeń poprzez przedstawienie osobistego spojrzenia uczestników na męskie sprawy w ramach panelu dyskusyjnego.

CEL

CZYTAJ DALEJ

Gniezno: Prymas Polski przewodniczył Mszy św. w uroczystość św. Wojciecha

2024-04-23 18:08

[ TEMATY ]

św. Wojciech

abp Wojciech Polak

Episkopat Flickr

Abp Wojciech Polak

Abp Wojciech Polak

„Ponad doczesne życie postawił miłość do Chrystusa” - mówił o wspominanym 23 kwietnia w liturgii św. Wojciechu Prymas Polski abp Wojciech Polak, przewodnicząc w katedrze gnieźnieńskiej Mszy św. ku czci głównego i najdawniejszego patrona Polski, archidiecezji gnieźnieńskiej i Gniezna.

„Wojciechowy zasiew krwi przynosi wciąż nowe duchowe owoce” - rozpoczął liturgię metropolita gnieźnieński, powtarzając za św. Janem Pawłem II, że św. Wojciech jest ciągle obecny w piastowskim Gnieźnie i w Kościele powszechnym. Za jego wstawiennictwem Prymas prosił za Ojczyznę i miasto, w którym od przeszło tysiąca lat biskup męczennik jest czczony i pamiętany.

CZYTAJ DALEJ

Słowo abp. Adriana Galbasa SAC do diecezjan w związku z nominacją biskupią

2024-04-23 12:39

[ TEMATY ]

Abp Adrian Galbas

Karol Porwich/Niedziela

Abp Adrian Galbas

Abp Adrian Galbas

Nasze modlitwy o wybór Biskupa przyniosły piękny owoc. Bp Artur nie jest tchórzem i na pewno nie będzie uciekał od spraw trudnych - pisze abp Adrian Galbas.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję