Reklama

Niedziela Wrocławska

Pielgrzymi z Góry gotowi do drogi

Pielgrzymi z gr. XIV Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej spotkali się, aby omówić szczegóły dotyczące tegoroczne pielgrzymowanie.

Michalina Stopka

Specyfika „Czternastki” polega na tym, że pielgrzymi wychodzą „ze swojego domu” i to dwa dni szybciej niż główny nurt.

Spotkanie odbyło się w salce przy kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze. Prowadził je ks. Łukasz Romańczuk, przewodnik górowskiej części gr. XIV

Pielgrzymi z Góry rozpoczną swoje pielgrzymowanie Mszą św. 31 lipca o godz. 7:00 w kościele pw. św. Katarzyny. Nastąpiła zmiana w trasie, dlatego też pierwszego dnia pielgrzymi z Góry przejdą prawie 36 km, aby dotrzeć do Głębowic. 

Reklama

Drugiego dnia [1 sierpnia] swoje pielgrzymowanie rozpoczynają pielgrzymi gr. XIV z Głębowic.  Wtedy też, w miejscowym kościele o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza św., a po niej pielgrzymi wyruszą na trasę. Tym razem będą szli do Bagna. Dzień ten jest mniej intensywny, gdyż do pokonania jest lekko ponad 18 km.

2 sierpnia, z kościoła pw. św. Andrzeja Boboli wyjdą na trasę pielgrzymki. Rozpoczną błogosławieństwem w kościele, by następnie udać się na grób ks. Eugeniusza Waresiaka. Swój dzień zakończą w Trzebnicy dołączając do głównego nurtu pielgrzymki

3 sierpnia cała gr. 14 idzie wraz z całą 42. Pieszą Pielgrzymką Wrocławską. 

Na dziś, w części górowskiej zapisanych jest 16 osób. W gronie pątników są osoby z Góry, Żuchlowa, Bartodziejów,Głębowic i Krzelowa, ale także z drugiego krańca diecezji: Sobótki, Jordanowa Śląskiego, Zapisywać się można w parafiach, skąd pielgrzymi będą wychodzić, czyli parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze, parafii św. Andrzeja Boboli w Miliczu i parafii pw. NMP z Góry Karmel w Głębowicach.

Ponadto więcej informacji o pielgrzymowaniu można uzyskać, pisząc do ks. Łukasza Romańczuka: gora@pielgrzymka.pl

Następne spotkanie odbędzie się 22 lipca br o godz. 18:00 w kaplicu św. Faustyny w Górze

2022-07-15 22:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak bogactwo może pomóc w zbawieniu?

2022-09-24 14:36

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN

Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła, rok C - 25 września 2022, Ewangelia: Łk 16:19-31

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Nie marnować żywności

Niedziela Ogólnopolska 39/2019, str. 31

[ TEMATY ]

homilia

DVIDSHUB / Foter.com / CC BY

Dzisiejsza liturgia słowa Bożego przypomina nam o przemijalności życia ludzkiego i o Bożej odpłacie za nasze czyny. W perspektywie rzeczy ostatecznych, którymi są śmierć, sąd, niebo albo piekło, Pan Jezus przestrzega nas przed niebezpieczeństwem beztroskiego i pełnego dobrobytu życia. Winą bogacza z dzisiejszej ewangelicznej przypowieści nie było to, że posiadał wielki majątek, lecz to, że pławił się w luksusie, a nie pomógł cierpiącemu i głodującemu żebrakowi, który leżał u bram jego pałacu.

CZYTAJ DALEJ

Bp Zadarko: żebrak Łazarz ma dzisiaj twarz migranta i uchodźcy

2022-09-25 17:55

[ TEMATY ]

uchodźcy

Ks. Jakub Nagi

W kolejce do bezpiecznego świata

W kolejce do bezpiecznego świata

W intencji tych, którzy zginęli w drodze do Europy modlił się w koszalińskiej katedrze bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji Turystyki i Pielgrzymek. Żebrak Łazarz ma dzisiaj twarz migranta i uchodźcy, ma twarz matki z dzieckiem uciekającej z Ukrainy, przerażonej Kurdyjki z dziećmi leżącej w lesie na granicy polsko-białoruskiej. Dziś, 25 września, Kościół obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

Kreśląc migracyjny obraz Polski, Europy i całego świata bp Krzysztof Zadarko przestrzegał przed obojętnością na ludzkie dramaty ukryte w anonimowych liczbach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję