Reklama

Niedziela Świdnicka

Ścinawka Średnia. Bp Adam Bałabuch: - Parafia jest jak rodzina

Tradycyjnie biskup pomocniczy diecezji świdnickiej w święto apostołki apostołów przewodniczył Mszy św. odpustowej w rodzinnej parafii.

[ TEMATY ]

św. Maria Magdalena

bp Adam Bałabuch

Ścinawka Średnia

Stanisław Bałabuch

Bp Adam Bałabuch i koncelebransi w czasie Mszy św.

Bp Adam Bałabuch i koncelebransi w czasie Mszy św.

Wśród koncelebransów nie zabrakło ks. proboszcza Gabriela Horowskiego i byłego proboszcza ścinawskiej wspólnoty ks. kan. Włodzimierza Dmitrowa. Obecni byli także m.in. kustosz wambierzyckiego sanktuarium o. Albert Krzywański oraz były i obecny kustosz sanktuarium na Górze Iglicznej ks. Wojciech Iwanicki i ks. kan. Andrzej Adamiak.

W wygłoszonej homilii biskup przypomniał postawę św. Marii Magdaleny, która wczesnym rankiem przybywa do grobu Jezusa, inspirowana wielką miłością, której wody wielkie nie zdołają ugasić i która przynagla ją, aby namaścić pogrzebane ciało Jezusa. - Ujawnia się tu miłość, która swoje źródło ma w Bogu. A jest to miłość stała i niezmienna. Największym darem, jaki daje nam Boża miłość, to dar Jego własnego życia, dar możliwości miłowania tak, jak miłuje tylko On. Ten dar jest jednocześnie zadaniem postawionym przed człowiekiem; zadaniem miłowania tak, jak zostaliśmy umiłowani - mówił 22 lipca bp Bałabuch, podkreślając Miłość Boga ku nam jest nieskończona, jak nieskończony jest dar ofiarowany nam w Jezusie Chrystusie. 

Biskup pomocniczy nawiązał także do świętowanego odpustu parafialnego. - Parafia jest niewątpliwie społeczną przestrzenią, w której, podobnie jak w rodzinie, winna uwidaczniać się miłość wzajemna. Świętując dzisiaj uroczystość ku czci Patronki św. Marii Magdaleny, prosimy o Boże błogosławieństwo na przyszłość, która jest przed nami. Prosimy także o opiekę i wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i św. Marii Magdaleny – mówił, życząc, aby miłość Pana Boga i miłość wzajemna była podstawową zasadą życia miejscowej wspólnoty.

Msza św. odpustowa zakończyła się procesją eucharystyczną wokół kościoła.

2022-07-22 22:30

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie z Chrystusem przemienia

[ TEMATY ]

bp Adam Bałabuch

Ścinawka Średnia

Stanisław Bałabuch

Odpustowa koncelebra pod przewodnictwem bp Adama Bałabucha

Odpustowa koncelebra pod przewodnictwem bp Adama Bałabucha

Pochodzący z parafii w Ścinawce Średniej bp Adam Bałabuch przewodniczył uroczystościom odpustowym ku czci św. Marii Magdaleny, patronki lokalnego kościoła.

Ta wizyta na odpuście parafialnym ku czci Apostołki Apostołów, jak nazwał ją św. Hipolit w III wieku, a która od 4 lat w Kościele ma swoje święto, stała się tradycją. Biskup Adam nie opuszcza parafii, w której wzrastało jego powołanie do kapłaństwa i służby w Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

Św. Mikołaj dla Ukrainy. Możesz pomóc

2022-11-30 20:17

[ TEMATY ]

Ukraina

św. Mikołaj

różańce

O. Alan Rusek

Różańce trafiły na Ukrainę.

Różańce trafiły na Ukrainę.

Młodzież Franciszkańska przy parafii św. Apostoła Piotra w Tarnopolu od 12 lat organizuje akcję charytatywną „List do św. Mikołaja”.

Jak wyjaśnia proboszcz o. Moisei Lewko OFM, akcja polega na tym, że dzieci w potrzebie piszą list do św. Mikołaja.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję