Reklama

Niedziela Wrocławska

Czternastka w drodze

Zanim pielgrzymi z Wrocławia wyruszą na szlak, oni już będą w drodze.” Czternastka” wyruszyła z Góry na Jasną Górę. Dziś na trasie było 24 osób, ale nie wszyscy dotrą do celu. Dlaczego?

Mat. organizatorów

Oielgrzymi gr. 14 i gr 16.

Oielgrzymi gr. 14 i gr 16.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ze względu na obowiązki muszę dzisiaj wracać do domu. Dzisiejsze wydarzenia na trasie są nie do opinia. Była modlitwa, śpiewa, konferencja, wszystko to, co jest potrzebne pielgrzymom - zaznacza Beata z Góry i dodaje: - Moim pragnieniem jest pójście na całą pielgrzymkę. Mam nadzieję, że kiedyś to będzie możliwe.

Pielgrzymi rozpoczęli swoją drogę od Eucharystii, której przewodniczył ks. Norbert Graczyk, a homilię wygłosił ks. Łukasz Romańczuk, przewodnik grupy. - W tym roku wyruszyło więcej pątników niż przez ostatnie 5 lat. To dla nas wielka radość. Co prawda część z tych osób

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

była tylko na jeden dzień, to i tak obecność jest dla nas bardzo ważna - podkreślają organizatorzy.

Reklama

Przewodnik grupy przed rokiem podjął decyzję o zmianie trasy - Spowodowane to było naszym pragnieniem, aby pierwszego dnia być w Głębowicach. Wierni z tej parafii od kilku lat pielgrzymują z gr. XIV. Dziś także mieli swoich reprezentantów na trasie.

Pierwszy odcinek drogi miał 36 km. - Z jednej strony to dużo, z drugiej trasa była tak piękna i zaskakująca, że została przyjęta z entuzjazmem - podkreślają pielgrzymi, którzy mimo zmęczenia są bardzo radości i optymistyczne nastawieni przed następnymi dniami pielgrzymowania.

Na trasie nie zabrakło okazji do modlitwy. Była także okazja do posłuchania konferencji, a śpiew pomagał pątników pokonywać dalsze kilometry. W czasie drogi odbyło się także pasowanie na pielgrzyma. Pątnicy otrzymali identyfikator i książeczkę pielgrzyma.

Pozytywnym obrazem była gościnność mieszkańców miejscowości, w których odbywały się postoje. - Z życzliwością przyjęła nas pani sołtys Ewelina z Wierzowic Małych. Podobnie w Morzynie jedna z rodzin otworzyła dom, z którego mogli skorzystać pielgrzymi. Mieszkańcy Brzózki przywitali pielgrzymów kolacją i innymi rarytasami. A w samych Głębowicach była możliwość zjedzeni kolacji, umycia się.

O godz. 21:05 rozpoczął się wieczorny Apel Jasnogórski. Prowadził go ks. Jarosław Olejnik, proboszcz głębowicki, który poprowadził obrzęd nałożenia szkaplerza. Skorzystało z takiej możliwości czterech pielgrzymów. Natomiast ks. Łukasz udzielił sakramentu Namaszczenia Chorych .

2022-07-31 22:55

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jestem Niepokalane Poczęcie

Słowa: „Jestem Niepokalane Poczęcie” usłyszała Bernadeta Soubirous z ust Matki Bożej, która ukazała się jej we francuskim Lourdes. 8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Kościół celebruje tę uroczystość w Adwencie, czyli na progu nowego roku liturgicznego, i niejako kieruje już spojrzenie wiernych ku uroczystości Bożego Narodzenia. Nie byłoby jej, gdyby nie zgoda Maryi na zostanie Matką Najwyższego, co odnotowuje św. Łukasz w swojej Ewangelii. Anioł powiedział Jej wtedy: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą” (por. Łk 1, 28). Właśnie owa pełnia łaski Bożej sprawiła, że Maryja od początków chrześcijaństwa była szczególnie czczona przez wiernych ze względu na swoje wybraństwo i uprzywilejowanie, również to związane z prezentowaną uroczystością.

CZYTAJ DALEJ

Godzina Łaski

[ TEMATY ]

Niepokalana

8 grudnia

Karol Porwich/Niedziela

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia każdego roku od godz. 12:00 do 13:00 trwa Godzina Łaski.

O tej godzinie Maryja obiecuje morze łask i zachęca do modlitwy w kościele, a jeżeli to nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, pracy, tam, gdzie akurat przebywamy. To wezwanie do modlitwy nie tylko swoich i swojej rodziny intencjach, lecz także pokój na świecie, Kościół i nawrócenie grzeszników, a także do ofiary i pokuty.

CZYTAJ DALEJ

Bp Wróbel: w naprotechnologii człowiek jest podmiotem, w in vitro przedmiotem

2023-12-08 19:23

[ TEMATY ]

in vitro

naprotechnologia

bp Józef Wróbel

KAI/BP KEP

Bp dr hab. Józef Wróbel SCJ, prof. KUL

Bp dr hab. Józef Wróbel SCJ, prof. KUL

W technice in vitro dziecko nie jest traktowane jako równe w godności rodzicom. Jest ono traktowane przedmiotowo – podobnie do innych rzeczy, które człowiek stara się nabyć i posiadać. Naprotechnologia w całej pełni respektuje godność osobową rodziców oraz ich dziecka. Nikt nie jest traktowany przedmiotowo, ale zawsze podmiotowo – powiedział bp dr hab. Józef Wróbel SCJ, prof. KUL, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych. 8 grudnia Kościół obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która jest okazją do podejmowania refleksji bioetycznych.

Prawo do życia i jego obrona to współcześnie poważne wyzwanie dla moralistów, etyków oraz lekarzy. Jak podkreślił bp Józef Wróbel, „cały zastęp lekarzy i naukowców występuje w zdecydowany sposób po stronie człowieka-pacjenta”. Zaznaczył, że wielu lekarzy naukowców, również noblistów, wkłada wiele wysiłku w odkrywanie przyczyn ludzkich chorób i dolegliwości, a także możliwości ich leczenia i profilaktyki. Jednocześnie występuje szereg negatywnych zjawisk takich jak aborcja, eutanazja, in vitro czy eksperymenty na ludzkich zarodkach i embrionach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję