Reklama

Niedziela Wrocławska

Czternastka w drodze

Zanim pielgrzymi z Wrocławia wyruszą na szlak, oni już będą w drodze.” Czternastka” wyruszyła z Góry na Jasną Górę. Dziś na trasie było 24 osób, ale nie wszyscy dotrą do celu. Dlaczego?

Mat. organizatorów

Oielgrzymi gr. 14 i gr 16.

Oielgrzymi gr. 14 i gr 16.

Ze względu na obowiązki muszę dzisiaj wracać do domu. Dzisiejsze wydarzenia na trasie są nie do opinia. Była modlitwa, śpiewa, konferencja, wszystko to, co jest potrzebne pielgrzymom - zaznacza Beata z Góry i dodaje: - Moim pragnieniem jest pójście na całą pielgrzymkę. Mam nadzieję, że kiedyś to będzie możliwe.

Pielgrzymi rozpoczęli swoją drogę od Eucharystii, której przewodniczył ks. Norbert Graczyk, a homilię wygłosił ks. Łukasz Romańczuk, przewodnik grupy. - W tym roku wyruszyło więcej pątników niż przez ostatnie 5 lat. To dla nas wielka radość. Co prawda część z tych osób

była tylko na jeden dzień, to i tak obecność jest dla nas bardzo ważna - podkreślają organizatorzy.

Reklama

Przewodnik grupy przed rokiem podjął decyzję o zmianie trasy - Spowodowane to było naszym pragnieniem, aby pierwszego dnia być w Głębowicach. Wierni z tej parafii od kilku lat pielgrzymują z gr. XIV. Dziś także mieli swoich reprezentantów na trasie.

Pierwszy odcinek drogi miał 36 km. - Z jednej strony to dużo, z drugiej trasa była tak piękna i zaskakująca, że została przyjęta z entuzjazmem - podkreślają pielgrzymi, którzy mimo zmęczenia są bardzo radości i optymistyczne nastawieni przed następnymi dniami pielgrzymowania.

Na trasie nie zabrakło okazji do modlitwy. Była także okazja do posłuchania konferencji, a śpiew pomagał pątników pokonywać dalsze kilometry. W czasie drogi odbyło się także pasowanie na pielgrzyma. Pątnicy otrzymali identyfikator i książeczkę pielgrzyma.

Pozytywnym obrazem była gościnność mieszkańców miejscowości, w których odbywały się postoje. - Z życzliwością przyjęła nas pani sołtys Ewelina z Wierzowic Małych. Podobnie w Morzynie jedna z rodzin otworzyła dom, z którego mogli skorzystać pielgrzymi. Mieszkańcy Brzózki przywitali pielgrzymów kolacją i innymi rarytasami. A w samych Głębowicach była możliwość zjedzeni kolacji, umycia się.

O godz. 21:05 rozpoczął się wieczorny Apel Jasnogórski. Prowadził go ks. Jarosław Olejnik, proboszcz głębowicki, który poprowadził obrzęd nałożenia szkaplerza. Skorzystało z takiej możliwości czterech pielgrzymów. Natomiast ks. Łukasz udzielił sakramentu Namaszczenia Chorych .

2022-07-31 22:55

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Trwają na modlitwie różańcowej

2022-09-25 13:12

Małgorzata Pabis

Pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej po raz 13 przybyła do Łagiewnik

Pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej po raz 13 przybyła do Łagiewnik

    W sobotę – 24 września – już po raz trzynasty do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybyła pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył bp Jan Zając, a koncelebrowało ją 40 kapłanów.

    Zebranych w bazylice przywitał ks. Zbigniew Bielas. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach mówił: - Wielka to radość, gdy ta bazylika wypełnia się waszą obecnością. Serdecznie witam wszystkich zaangażowanych w dzieło Żywego Różańca. To dzięki wam Różaniec żyje, jest waszym towarzyszem każdego dnia, rozważając tajemnice życia Jezusa Chrystusa i Jego Najświętszej Matki. Przybywacie tutaj, aby stanąć przed Jezusem Miłosiernym i dziękować za dar modlitwy różańcowej i wszystkie łaski przez nią wybłagane.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję