Reklama

Niedziela Wrocławska

Pielgrzym orędownikiem pokoju

Drugi dzień pielgrzymowania z Ziemi górowskiej na Jasną Górę rozpoczął się w kościele pw. NMP z Góry Karmel w Głębowicach. Do pielgrzymów z Góry dołączyli także pątnicy z Głębowic i okolicznych miejscowości.

Michalina Stopka

Pielgrzymi na postoju

Pielgrzymi na postoju

Z racji tego, że dzisiejszy etap miał tylko 18 km, czas przed Mszą świętą poświęcony był na poranne modlitwy, Jutrznię i Godzinki. Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył ks. Łukasz Romańczuk, nasz przewodnik grupy, a homilię wygłosił ks. Jarosław Olejnik, proboszcz głębowickiej parafii - mówi Michalina Stopka, uczestniczka pielgrzymki.

Po Eucharystii pielgrzymi udali się na trasę. Łącznie cały odcinek przeszło 31 pątników. Na pierwszym etapie przewodnik grupy wygłosił konferencję pt.: „Pielgrzym orędownikiem pokoju?”. - Dzisiejsza konferencja była dopełnieniem wczorajszej dotyczącej pokoju serca w niespokojnych czasach. Ukazane zostało, że każdy z nas może być tym, który będzie wprowadzał pokój do własnego domu, miejsca pracy, czy nawet w danej społeczności. Było podanych wiele przykładów z nauczania św. Jana Pawła II, który był nazywany Orędownikiem Pokoju - mówi Irena Kowalewicz, pielgrzym z wieloletnim stażem.

Drugi etap przebiegał pod znakiem modlitwy różańcowej, a trzeci łączył modlitwę, śpiew oraz wspomnienia pielgrzymkowe połączone ze świadectwem czy anegdotami pielgrzymkowymi.

Reklama

Gdy pielgrzymi dotarli do celu, byli witani przez gospodarzy miejsca m.in. ks. Macieja Szeszkę, odpowiedzialnego za dom “ToTu”.

Po kolacji i odpoczynku pielgrzymi mieli okazję zobaczyć wnętrza Pałacu w Bagnie, w którym znajduje się Wyższe Seminarium Duchowne Salwatorianów. Dzień zakończył się wspólnym Apelem Jasnogórskim.

2022-08-01 19:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Szwedzki biolog Svante Paabo laureatem Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny 2022

2022-10-03 12:12

[ TEMATY ]

nagroda Nobla

PAP/EPA/Henrik Montgomery

Svante Paabo, szwedzki biolog specjalizujący się w genetyce ewolucyjnej, został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny 2022 za "odkrycia dotyczące genomów wymarłych homininów i ewolucji człowieka" - ogłosił w poniedziałek Komitet Noblowski.

Jak wyjaśnił Komitet Noblowski w swoim uzasadnieniu, dzięki swoim pionierskim badaniom szwedzki biolog Svante Paabo dokonał czegoś pozornie niemożliwego - zsekwencjonował genom Neandertalczyka, wymarłego krewnego ludzi współczesnych. Dokonał również sensacyjnego odkrycia nieznanego wcześniej, kopalnego gatunku człowieka z Denisowej Jaskini, denisowianina.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: „Błogosławiona jesteś między niewiastami!’”

2022-10-03 21:30

[ TEMATY ]

różaniec

październik

#NiezbędnikRóżańcowy

Graziako

Dzisiejsze słowa Pozdrowienia Anielskiego, które chcemy rozważyć nie były jedynymi i pierwszymi wypowiedzianymi na kartach Pisma Świętego. Już w Starym Testamencie słyszymy słowa błogosławieństwa wypowiedziane wobec dwóch kobiet.

WSPÓLNA MODLITWA
4 października
RÓŻANIEC - TAJEMNICE BOLESNE

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję