Reklama

Niedziela Wrocławska

Pielgrzymi z Archidiecezji Wrocławskiej wyruszyli na szlak

Na szlak wyruszyła już 42. Piesza Pielgrzymka Wrocławska „Chrystus naszym pokojem”. Pielgrzymi do stóp Maryi Jasnogórskiej dotrą 10 sierpnia, wśród nich jest dwóch biskupów – bp Jacek Kiciński i bp Maciej Małyga.

Magdalena Lewandowska

Pielgrzymi wyruszyli dziś rano z katedry wrocławskiej.

Pielgrzymi wyruszyli dziś rano z katedry wrocławskiej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

– Przyjdź! Tak mówi dziś Pan Jezus do Piotra, ale mówi też do ciebie: przyjdź, wyrusz w drogę – podkreślał na początku Eucharystii rozpoczynającej 42. Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską bp Maciej Małyga. W homilii hierarcha nawiązał do Ewangelii, w której widzimy Piotra kroczącego po wodzie, ale który zwątpił i nie dochodzi do celu. – Różne są doświadczenia drogi. Jest droga Jezusa, który z drogi nie zawraca, który idzie się modlić i na tej modlitwie trwa, który doszedł nawet na Golgotę. Ale są też droga Piotra, który idzie, ale w czasie drogi traci siły. To jest bardzo ludzkie doświadczenie. I nie chodzi o to, że ktoś np. w Kluczborku straci siły. Są jeszcze inne doświadczenia zatrzymania się w połowie drogi, gdy dobrze zaczynamy, a potem znów toniemy, jak Piotr. Doświadczenia bólu i własnej niedoskonałości – tłumaczył bp Maciej.

– Piotr woła: Panie ratuj! Wówczas dzieje się coś pięknego. Jezus natychmiast wyciąga rękę. To "natychmiast" jest bardzo piękne i daje nam wielką nadzieję, że nasz Pan nie zwleka, nie czeka, nie mówi tonącemu "dasz radę" skoro on rady nie dał. Natychmiast wyciąga rękę i chwyta tego, który ustał w swojej drodze – mówił hierarcha. – Myślę, że wielu z nas wyrusza w pielgrzymią drogę właśnie dlatego, że być może zbyt często w jakiś naszych drogach, gdzie dobrze zaczynamy, zatrzymujemy się. Zatem na początek pielgrzymki dostajemy w Słowie Bożym coś zupełnie podstawowego, co Kościół nazywa Kerygmatem – podstawowym przekazem wiary. Natychmiast chwyta Piotra za rękę – miłość Boga Ojca do ciebie. A obok tego doświadczenie jakiejś rany, grzechu, które tak niszy w nas obraz syna, że nie umiemy chodzić po wodzie, toniemy. To wszystko jest wielką prawdą wiary, człowieczeństwa, wielką prawdą drogi, w którą wyruszamy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Jest Ktoś, kto mówi do ciebie „Przyjdź” i prowadzi cię przez twoja głęboką wodę. Jest gotowy, by natychmiast podąć tobie rękę – zakończył homilię bp Małyga.

Reklama

Dziś pielgrzymi dotrą do Trzebnicy do Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej. W tym roku szczególnie modlą się w intencji pokoju.

Jak podkreśla ks. Tomasz Płukarski, główny przewodnik PPW, po dwóch latach pielgrzymki sztafetowej, spowodowanej pandemią, PPW wraca do normalnego rytmu: – Wyruszają wszystkie grupy z Wrocławia i z Archidiecezji Wrocławskiej i razem jako wielka wspólnota ludzi wierzących idziemy do Matki na Jasną Górę. Ogromnie się cieszę, że znów będziemy mogli poczuć wspólnotę drogi, poczuć się jak w rodzinie.

W sumie wyruszy 20 grup m.in. z Góry, Oleśnicy, Oławy, Brzegu, Namysłowa,Wrocławia.

2022-08-02 09:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Iga Świątek: ogromie cieszę się, że jestem ambasadorem Dobrej Drużyny PZU (MediaRoom)

2023-12-08 16:17

[ TEMATY ]

tenis

ambasador

Iga Świątek

flickr.com

Iga Świątek, najlepsza tenisistka świata mówi o tym kim byłaby, gdyby nie grała w tenis, o znaczeniu programów wspierających dzieci, takich jak Dobra Drużyna PZU oraz o tym, zdobycie którego tytułu w tenisie dałoby jej największą satysfakcję.

Materiał wideo do pobrania: https://pap-mediaroom.pl/biznes-i-finanse/iga-swiatek-ogromie-ciesze-sie-ze-jestem-ambasadorem-dobrej-druzyny-pzu

CZYTAJ DALEJ

Św. Szarbel. Po Matce Bożej to największy cudotwórca!

Zaraz po Matce Bożej świętym, który czyni najwięcej cudów jest obecnie św. Szarbel. Aktualnie istnieje 45 tysięcy potwierdzonych cudów – powiedział Polskifr.fr bp Samer Nassif, duchowny katolicki obrządku maronickiego, pochodzący z Libanu – ojczyzny św. Szarbela. Dziadek bp. Nassifa i jego wujowie byli świadkami niezwykłych okoliczności, które towarzyszyły otwarciu grobu św. Szarbela po wielu latach od śmierci pustelnika.

Szarbel został ogłoszony świętym w 1977 roku przez św. Pawła VI. Obecnie jest czczony w bardzo wielu miejscach na całym świecie, również w Polsce. Jego grób znajduje się w Annaja – miejscu szczególnie związanym z jego życiem pustelniczym. „Kiedyś byłem w miejscu pochówku Szarbela i spotkałem grupę Chińczyków. Rozmawiałem z kobietą, która krzyczała: Uzdrowił mnie! Uzdrowił!” – opowiedział bp Samer Nassif.

CZYTAJ DALEJ

Stańmy dziś przed Bogiem z naszą biedą

2023-12-08 21:00

[ TEMATY ]

#NiezbędnikAdwentowy2023

Adobe Stock

Adwent jest w pewnym sensie najbardziej "chrześcijańskim" okresem roku liturgicznego. A to dlatego, że streszcza istotę naszego doświadczenia wiary.

„Gdy potem upłynęły dni ich oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, przynieśli Je do Jerozolimy, aby przedstawić Panu. Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu. Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję