Reklama

Wiadomości

Rzeszów w obronie życia

[ TEMATY ]

życie

obrońcy życia

www.facebook.com/stopaborcjipodkarpacie

Agata Rejman, położna z rzeszowskiego szpitala Pro-Familia odmówiła uczestnictwa w tzw. aborcji eugenicznej, powołując się na swoje sumienie. Sprzeciw wyrażały też inne położne, zaskoczone faktem, że w szpitalu są aborcje, których wcześniej nie było. Sprawa stała się głośna, a dyrekcja Pro Familii żądała od Agaty Rejman przeprosin i odszkodowania w wysokości 50 tys. zł wpłaconego na cele społeczne za ujawnienie, że w placówce zabijane są dzieci.

Wiele środowisk solidaryzuje się z położnymi ze szpitala Pro-Familia. W sobotę 8 marca w samo południe odbyła się w Rzeszowie na centralnym rondzie miasta pikieta przeciwko aborcji w rzeszowskim szpitalu. Kilkudziesięciu uczestników pikiety trzymało duże banery z napisami: „ Jak się zabija chore dzieci w Pro-Familii, ordynatorze Janeczko”, „W szpitalu Pro-Familia zabijają dzieci z zespołem Downa?” , „Życie- luksus dla wybranych?”.

Reklama

Zdaniem organizatorów pikiety - Fundacji Pro-prawo do życia szpital ma leczyć, a nie zabijać chore dzieci i czerpać jeszcze z tego powodu profity z publicznych pieniędzy. Poinformowano mieszkańców Rzeszowa, że odtąd takie pikiety będą organizowane co tydzień aż do zaprzestania aborcji w tym szpitalu. Pikiety będą na skrzyżowaniach ruchliwych ulic, pod galeriami handlowymi, pod kościołami, pod wszystkimi rzeszowskimi szpitalami i ośrodkami zdrowia, pod gabinetami prywatnymi ginekologów z Pro-Familii, a nawet przed ich domami. Jeśli szpital Pro-Familia nie zrezygnuje z haniebnego zabijania nienarodzonych dzieci to wezwiemy mieszkańców Podkarpacia do totalnego bojkotu tego szpitala.

To jest wojna. Na tej wojnie giną niewinne dzieci. Nikt nie może przyglądać się temu biernie. Akcja się rozprzestrzenia m.in. na facebooku a Ruch Światło-Życie diecezji przemyskiej i rzeszowskiej zbiera pod kościołami listy poparcia dla dzielnej położnej, która ujawniła aborcję w tym rzeszowskim szpitalu.

Z położnymi solidaryzują się też kapłani Diecezji Rzeszowskiej, zgomadzeni na kongregacjach rejonowych w Rzeszowie i Jaśle, 15 marca 2014 r. Wystosowali list do Dyrekcji Szpitali. Napisali m. in.

Reklama

W nawiązaniu do przeprowadzonych rozmów przez przedstawicieli Diecezji z Dyrekcją Szpitala Specjalistycznego PRO-FAMILIA w Rzeszowie, w związku z zabiegami usuwania ciąży oraz sytuacją związaną z położnymi, a zwłaszcza z Panią Agatą Rejman i żądaniami Szpitala wobec niej, wyrażamy zaniepokojenie i protest wobec tych działań.

Z wdzięcznością patrzymy na tych lekarzy, położne i inne osoby, które bronią każdego życia poczętego i odmawiają udziału, powołując się na klauzulę sumienia, w procedurach związanych z terminacją ciąży. W okresie przygotowania do kanonizacji Jana Pawła II, wielkiego obrońcy życia od momentu poczęcia, zwracamy się z apelem do Dyrekcji Szpitala, lekarzy, położonych i pozostałego personelu o podjęcie działań w obronie każdego życia i rezygnację z działań przeciw życiu i przeciw osobom je broniącym. To będzie najlepszy sposób na przywrócenie Szpitalowi dobrego imienia i realizację w praktyce bycia dla rodziny - „Pro-Familia”.

2014-03-25 14:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Cristiada”. Film, którego boi się pół świata

[ TEMATY ]

film

ochrona życia

życie pozagrobowe

obrońcy życia

prezent

www.cristiada.pl / FT Films

„W kwietniu tego roku na ekrany polskich kin wchodzi film „Cristiada”, którego światowa premiera odbyła się w marcu 2012 roku. Wśród odtwórców głównych ról znalazły się takie gwiazdy Hollywood, jak Andy Garcia, Eva Longoria czy Peter O’Toole. Reżyserem obrazu jest Dean Wright, nominowany do Oscara za efekty specjalne we „Władcy Pierścieni”. Taka obsada powinna gwarantować zainteresowanie największych dystrybutorów w Meksyku. A jednak film spotkał się z ich bojkotem...” - pisze w kwietniowym wydaniu „Miesięcznika Egzorcysta” Grzegorz Górny.

CZYTAJ DALEJ

Patron uczniów i studentów

U progu nowego roku szkolnego i akademickiego poznajmy patrona uczniów i studentów oraz orędownika zdających egzaminy - św. Józefa z Kupertynu.

Giuseppe Desa przyszedł na świat w małej włoskiej miejscowości Kupertyn w 1603 r. Jego życie młodzieńcze naznaczone było modlitwą i pracą. Gdy dorósł, rodzice posłali go do szkoły przyparafialnej, jednak jego edukacja nie trwała zbyt długo z dwu powodów. Pierwszym było, jak mówili nauczyciele, całkowite rozkojarzenie i nieumiejętność przyswajania wiedzy. Drugim powodem była choroba - gangrena, która unieruchomiła chłopca w łóżku na 5 lat. Po jakimś czasie, za namową matki i stryja, Józef wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Chciał zostać zakonnikiem.

CZYTAJ DALEJ

”Cieszę się, że jest tutaj miejsce, gdzie mieszka Bóg” - "Sacramentum dedicationis" w Pruszowicach

2021-09-19 20:42

ks. Łukasz Romańczuk

Obrzęd namaszczenia ołtarzem krzyżmem świętym

Obrzęd namaszczenia ołtarzem krzyżmem świętym

Uroczystościom dedykacji kościoła filialnego pw. św. Jana Pawła II przewodniczył ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Świątynia była budowana kilkanaście lat, a nad budową czuwał proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrocławiu - Pawłowicach - ks.kan. Michał Machał.

Zanim rozpoczęła się Eucharystia, wierni przywitali metropolitę wrocławskiego w swojej świątyni, a przedstawicielka parafii przedstawiła historię powstania świątyni.- Uczestniczymy w uroczystości, która pierwotnie miała się odbyć 6 czerwca, a następnie  20 października 2020 roku, a przesunięta ze względu na pandemię COVID -19 - na 18 września 2021. Przygotowani duchowo przez parafialne misje święte oraz dni skupienia i rekolekcje przed odpustem naszej parafii przystępujemy do wielkiej uroczystości w naszym kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję