Reklama

Niedziela Wrocławska

Droga Krzyżowa dla Wrocławian u bł. Czesława

W kościele św. Wojciecha u wrocławskich dominikanów odbyła się szczególna Droga Krzyżowa "Dla Wrocławian u bł. Czesława patrona miasta".

2023-03-17 21:48

Magdalena Lewandowska

Droga Krzyżowa u wrocławskich dominikanów zjednoczyła wrocławian w modlitwie za miasto.

Droga Krzyżowa u wrocławskich dominikanów zjednoczyła wrocławian w modlitwie za miasto.

Rozważania poszczególnych stacji podjęli znani i cenieni Wrocławianie ze środowiska artystycznego, naukowego, medycznego i politycznego, którzy dali świadectwo swojej wiary - m.in. Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, pisarz Marek Krajewski, muzyk Piotr Baron, dr Anna Siemieniec z Domu Edyty Stein, lekarze prof. Wojciech Witkiewicz i dr Anna Orońska. Drogę Krzyżową poprowadzili dominikanin brat Marek Miławicki i Stanisław Rybarczyk z Fundacji PRO ARTE 2002.

– Zaprosiliśmy do tej Drogi Krzyżowej wszystkich wrocławian. Rozważania przeczytają wrocławianie, którzy w szczególny sposób zaznaczyli się swoim życiem, osiągnięciami, talentem, a przede wszystkim wiarą i miłością do naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Ich świadectwo wiary jest szczególnie ważne dzisiaj, kiedy tak wiele sprzecznych myśli i uczuć kieruje życiem ludzi – mówił na początku Drogi Krzyżowej Stanisław Rybarczyk.

Rozważania inspirowane były twórczością ks. Piotra Pawlukiewicza, Romana Brandstaettera czy Edyty Stein (św. Teresy Benedykty od Krzyża). Nie zabrakło także własnych rozważań zaproszonych gości: poety Bogusława Kierca, muzyka jazzowego i kompozytora Piotra Barona, malarza Mariusza Mikołajka. Krzyż niesiony przez kolejne osoby prowadzące rozważania w procesji nawiedzał poszczególne stacje Drogi Krzyżowej, zatrzymał się także przy kaplicy bł. Czesława.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ulmowie to pierwszy przypadek, kiedy Kościół beatyfikuje rodzinę - rodziców i dzieci

2023-03-24 08:00

[ TEMATY ]

rodzina Ulmów

Muzeum w Markowej

Wiktoria i Józef Ulmowie oraz ich dzieci zostali zamordowani 24 marca 1944 r. za pomoc Żydom

Wiktoria i Józef Ulmowie oraz ich dzieci zostali zamordowani 24 marca 1944 r. za pomoc Żydom

Rodzina Ulmów to pierwszy przypadek, kiedy Kościół beatyfikuje nie tylko małżonków, ale też ich dzieci, w tym dziecko nienarodzone - powiedział PAP postulator procesu beatyfikacyjnego, ks. Witold Burda. Jego zdaniem, Ulmowie mogą być dla współczesnych rodzin przykładem wierności Bogu i pomocy potrzebującym.

Zgodnie z decyzją papieża Franciszka, beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, zamordowanych 24 marca 1944 r. przez Niemców za ratowanie Żydów, odbędzie się 10 września 2023 r. w Markowej, w miejscu ich męczeńskiej śmierci.

CZYTAJ DALEJ

"ŚWIĘTY" - film o ks. Dolindo Ruotolo

2023-03-24 21:30

[ TEMATY ]

Wielki Post

o. Dolindo

#NiezbędnikWielkopostny

Archiwum rodzinne o. Dolindo

Życie ks. Dolindo było świadectwem wielkiego zaufania Bogu

Życie ks. Dolindo było świadectwem wielkiego zaufania Bogu

Zapraszamy Was do przeżycia duchowej przygody z ks. Dolindo, przygody, która może odmienić życie. Wielki Post to idealny czas, aby zainspirować się życiem wielkich kapłanów, którzy całe swoje życie poświęcili Jezusowi.

Historia ks. Dolindo, to jedna z najbardziej wstrząsających opowieści o ludzkim życiu. Maltretowany przez ojca, głodzony, niezrozumiany, fałszywie oskarżany. Zdradzony przez najbliższe córki duchowe, klęka przed nimi prosząc o wybaczenie. Ma dar widzenia w ludzkich sercach i duszach, słyszy głos Jezusa, rozmawia z Matką Bożą. Po jego kazaniach nawracają się tysiące osób, nawet mafiozi.

CZYTAJ DALEJ

Papież do studentów: zmieniajcie rzeczywistość

2023-03-27 17:12

[ TEMATY ]

studenci

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Idźcie odważnie do przodu” – tymi słowami Papież zachęca studentów do zaangażowania i przypomina im, że zmiana jest możliwa. Swoje przesłanie zawarł w specjalnym filmie przesłanym na zebranie formacyjne studentów włoskiej sekcji Akcji Katolickiej.

Wydarzenie zgromadziło ponad 2000 młodych. W tym roku chcą oni uczyć się, jak żyć w sposób zrównoważony i z troską o wspólny dom. Jak zaznaczają, wszyscy mamy świadomość konieczności przemian, ale będą one dopiero możliwe, gdy zmieni się nasza mentalność i prawdziwie przekształcimy nasz sposób życia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję