Reklama

Aspekty

Diecezjanie będą wspominać dziedzictwo św. Jana Pawła II

2 kwietnia przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej są organizowane różne inicjatywy modlitewne będące okazją do dziękczynienia Panu Bogu za życie i dziedzictwo Papieża Polaka.

[ TEMATY ]

marsz

Droga Krzyżowa

apel

św. Jan Paweł II

Archiwum Aspektów

Jan Paweł II odwiedził Gorzów Wlkp. 2 czerwca 1997 r. w trakcie swojej VI pielgrzymki do Ojczyzny.

Jan Paweł II odwiedził Gorzów Wlkp. 2 czerwca 1997 r. w trakcie swojej VI pielgrzymki do Ojczyzny.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bp Tadeusz Lityński 10 marca poprosił diecezjan o modlitwę w intencji Kościoła w Polsce. Uroczyste obchody towarzyszące 18. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II organizowane w dekanatach naszej diecezji są okazją do modlitwy i przypomnienia dziedzictwa św. Jana Pawła II.

Główne - diecezjalne obchody odbędą się 2 kwietnia w Gorzowie Wlkp. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w katedrze, a po jej zakończeniu wyruszy Marsz Papieski pod pomnik św. Jana Pawła II przy kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski, gdzie odbędzie się wspólna modlitwa i Apel Maryjny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Poniżej przebieg oraz miejsca obchodów upamiętniających dziedzictwo św. Jana Pawła II na poziomie dekanatów:


Reklama

24 MARCA 2023 (piątek)

Nowa Sól – 24 marca

19:00 – Droga Krzyżowa u św. Antoniego do pomnika św. Jana Pawła II, Apel Jasnogórski


31 MARCA 2023 (piątek)

Gubin – 31 marca

20:00 – Msza św. w kościele pw. MB Fatimskiej na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Kostrzyn n. Odrą – 31 marca

18:35 – Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II ulicami miasta z kościoła pw. NMP Matki Kościoła

Międzyrzecz (dekanat Pszczew) – 31 marca

17:00 – Miedzyrzecz – Droga Krzyżowa z kościoła pw. Pierwszych Męczenników Polski do kościoła pw. św. Wojciecha. Rozważania oparte na nauczaniu papieskim. Uczestnicy niosą zapalone świece i składają je na zakończenie przy krzyżu misyjnym. Każdy uczestnik otrzyma publikację pt. „Pierwsza Pielgrzymka Ojca św. Jana Pawła II do Ojczyzny”

Nowa Sól – 31 marca

18:30 – kościół pw. św. Michała Archanioła – Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II ulicami Nowej Soli

Rokitno – 31 marca

Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej:

Reklama

15:00 – bazylika – Godzina Miłosierdzia

16:00 – Msza św. i przejazd autokarami do pierwszej stacji Kalwarii

17:30 – początek nabożeństwa

21:00 – bazylika, Apel Maryjny i poczęstunek

Strzelce Krajeńskie – 31 marca

19:00 - Droga Krzyżowa ulicami miasta z rozważaniami opartymi na nauczaniu św. Jana Pawła II


2 KWIETNIA 2023 (niedziela)

Głogów – 2 kwietnia

15:00 – Miejska Droga Krzyżowa sprzed kościoła pw. św. Klemensa ulicami miasta do Biblioteki Pielgrzyma (pomnik św. Jana Pawła II)

21:37 – Modlitwa Papieska – Biblioteka Pielgrzyma (pomnik św. Jana Pawła II)

Gorzów Wlkp. – 2 kwietnia

18:00 – Msza św. w katedrze. Po zakończeniu Mszy św. Marsz Papieski pod pomnik św. Jana Pawła II przy kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski. Po przybyciu – modlitwa i Apel Maryjny

Kostrzyn n. Odrą – 2 kwietnia

12:30 – Msza św. w kościele pw. NMP Matki Kościoła, a po niej procesja ulicami miasta z relikwiami św. Jana Pawła II na Plac Wojska Polskiego, Różaniec Papieski

Kożuchów – 2 kwietnia

19:00 – Zamek w Kożuchowie – Koncert muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II

Nowa Sól – 2 kwietnia

13:00 - kościół pw. św. Antoniego – Msza św. z przejściem pod pomnik św. Jana Pawła II i modlitwa przy relikwiach

Sulechów – 2 kwietnia

15:00 – Marsz modlitewny ze św. Janem Pawłem II - rozpoczęcie w kościele pw. św. Stanisława Kostki. Zakończenie w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Sulęcin – 2 kwietnia

19:00 – Droga Krzyżowa ulicami miasta zakończona złożeniem kwiatów przy tablicy św. Jana Pawła II

- „XIV Sztafetowy Bieg Papieski” Gorzów Wlkp. - Międzychód - Sulęcin (zakończenie przy tablicy św. Jana Pawła II, obok kościoła pw. św. Mikołaja)

Reklama

- Akcja „Okno Papieskie” - wierni w oknach domów umieścili wizerunki św. Jana Pawła II

- Całodzienna adoracja (od poniedziałku do soboty) w intencjach Kościoła, Ojczyzny i o opamiętanie tych, którzy szkalują św. Jana Pawła II

Szprotawa– 2 kwietnia

19:00 – Droga Krzyżowa ulicami miasta. Początek w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie

Świebodzin – 2 kwietnia

19:00 – Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II ulicami Świebodzina z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego do kościoła pw. św. Michała Archanioła

13:15 Jordanowo – Marsz Papieski z kościoła parafialnego do pomnika św. Jana Pawła II w Paradyżu

Wschowa – 2 kwietnia

15:00 – Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II z kościoła pw. św. Jadwigi do kościoła farnego

Zielona Góra – 2 kwietnia

19:00 – Zielonogórska Miejska Droga Krzyżowa. Początek przed konkatedrą pw. św. Jadwigi Śląskiej. Zakończenie Apelem Maryjnym i wspomnieniami o Papieżu Polaku przed pomnikiem św. Jana Pawła II przy kościele pw. Ducha Świętego

Żagań – 2 kwietnia

19:00 – Droga Krzyżowa z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP do kościoła pw. Nawiedzenia NMP

20:00 Iłowa – Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II, zakończenie o 21:37 przy pomniku papieża

Żary – 2 kwietnia

19:00 – Droga Krzyżowa ulicami miasta z kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa


                          

ks. Rafał Witkowski

  


ks. Rafał Witkowski


ks. Rafał Witkowski


ks. Rafał Witkowski

Reklama


ks. Rafał Witkowski

Reklama


ks. Rafał Witkowski

2023-03-24 15:44

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wadowice: w papieskim muzeum niebawem ścieżka zwiedzania w polskim języku migowym

[ TEMATY ]

muzeum

Wadowice

św. Jan Paweł II

Julia A. Lewandowska

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach nieustannie stara się wdrażać rozwiązania umożliwiające zwiedzanie wszystkim grupom turystów. Już niebawem zostanie w nim udostępniona ścieżka zwiedzania w polskim języku migowym.

„Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach to miejsce aspirujące do tego, by być dostępne dla każdego, kto zechce je odwiedzić. Stale pracujemy nad tym, by udoskonalać naszą ofertę skierowaną do osób z niepełnosprawnościami oraz ze szczególnymi potrzebami” - poinformowało wadowickie muzeum.

CZYTAJ DALEJ

„Meblowanie głów”

2024-07-20 09:20

[ TEMATY ]

Samuel Pereira

Materiały własne autora

Samuel Pereira

Samuel Pereira

Obejrzałem rozmowę Wojciecha Szczęsnego z Jakubem Wojewódzkim na kanale Onetu, żebyście Wy nie musieli. To naprawdę ciekawe doświadczenie zobaczyć jak swoje rozmowy prowadzi ten, udający młodego człowieka 60-latek. On nawet w czapce z daszkiem występuje, siedząc w studiu radiowym, żeby wyglądać młodziej. To jednak nie kompleksy Wojewódzkiego przebijały się najmocniej w jego rozmowie, a przynajmniej nie to najbardziej zapadło mi w pamięć.

Coś, co ciężko było nie zauważyć to usilna potrzeba przerywania gościowi tego, co mówi – swoimi dykteryjkami. To tak jakby nie Wojciech Szczęsny był według Wojewódzkiego najważniejszą osobą w studio, ale sam Wojewódzki. I nie chodzi mi o przerywanie, które nieraz w wywiadach jest niezbędne, gdy np. gość umyślnie unika odpowiedzi na pytanie, ale to pretensjonalne wrzucanie kawałków o sobie. Wojewódzki nawet gdy zadawał wydawać by się mogło dla niego oczywiste pytanie, to robił to z podprowadzeniem, że on to robi, ale inni dziennikarze się boją o to pytać. Zastanawiacie się pewnie co to za kwestia, którą tak odważnie poruszył Wojewódzki. Chodziło o Orlen. „Miałeś kiedykolwiek, jakiekolwiek przejawy etycznego kaca nosząc na piersi logo Orlenu obok naszego orzełka?” — zapytał Jakub Wojewódzki, a gdy Wojciech Szczęsny odpowiedział „nie”, usłyszał od gospodarza programu, że „firma Orlen, w jakimś sensie stała się symbolem opresyjnego państwa bez jakieś kontroli”, a noszenie koszulek z logo największej polskiej firmy paliwowej to dla młodego-starego celebryty „moralnie tykająca bomba i każdy o tym wie”. Ta końcówka, czyli podkreślanie, że to, co mówi Wojewódzki, to prawda objawiona, oczywista oczywistość – to też charakterystyczna cecha prowadzenia przez niego rozmów.

CZYTAJ DALEJ

W naszej słabości odkryliśmy dobroć Boga i jesteśmy z Nim

2024-07-21 19:50

[ TEMATY ]

Betel

Wspólnota "Betel"

W sobotę, 20 lipca 2024, mieszkańcy domu Aniołów Stróżów w Bobrownikach, wraz ze swoimi przyjaciółmi i dobrodziejami zorganizowali piknik integracyjny. Wzięli w nim udział mieszkańcy innych domów prowadzonych przez Katolickie Stowarzyszenie Charytatywne „Betel” - osoby niepełnosprawne, opiekunowie oraz osoby zaprzyjaźnione z tymi wspólnotami.

Duchową opiekę nad spotkaniem pełnił Ks. Jacek Marciniec, proboszcz parafii św. Zygmunta i jednocześnie diecezjalny duszpasterz osób niepełnosprawnych. Piknik rozpoczął się od mszy św., której przewodniczył Bp Andrzej Przybylski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję