Reklama

Niedziela Wrocławska

Instytut Tertio Millenio

„Z nadziei, która jest w nas”.

Za nami XIX edycja Konkursu Papieskiego. Tematem była nadzieja obecna w młodym pokoleniu.

Instytut Tertio Millenio

Laureaci konkursu wraz z opiekunami i komisją konkursową

Laureaci konkursu wraz z opiekunami i komisją konkursową

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

3 VI 2023r., w refektarzu wrocławskiego klasztoru Ojców Dominikanów odbył się regionalny finał XIX edycji Konkursu Papieskiego, którego organizatorem jest Instytut Tertio Millennio. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Z nadziei, która jest w nas”, zaczerpniętym z nauczania Jana Pawła II.

Tegoroczną nagrodą były indeksy na Uniwersytet Papieskie Jana Pawła II i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Komisja konkursowa w składzie: ks. dr Piotr Rozpędowski z Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży, s. dr Kazimiera Wawrzynów OSU z Papieskiego Wydziału Teologicznego, Wojciech Iwanowski z Fundacji Obserwatorium Społeczne oraz Jakub Horbacz z Instytutu Tertio Millennio, poza nagrodami dla siedmiu uczestników finału, przyznała „bilety” na wyjazd do Rzymu. Możliwość odwiedzenia stolicy Włocha ufundowali organizatorzy etapu regionalnego: Instytut Tertio Millennio, Fundacja Młodzi Młodym oraz Fundacja Obserwatorium Społeczne.

Reklama

Laureatami tegorocznej odsłony Konkursu Papieskiego zostali: Marcelina Parzygnat z I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, Kamila Kalisz z technikum w Strzelcach Opolskich oraz Mateusz Fulara z Zespołu Szkół w Bolesławcu.

W zgodniej opinii komisji konkursowej XIX edycja odznaczyła się wyższym poziomem przygotowanych prac. Jest to szczególnie optymistyczne w kontekście malejącego zaangażowania młodego pokolenia w rzeczywistość wiary, przeżywanej we wspólnocie Kościoła.

2023-06-03 15:38

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu: apel o zapewnienie prawnej ochrony życia

2024-04-22 18:09

[ TEMATY ]

życie

Adobe.Stock

Apelujemy do parlamentarzystów RP o uwzględnienie takich zapisów prawnych, które zgodnie z obowiązującą Konstytucją RP zapewnią „każdemu człowiekowi prawną ochronę życia, a matkom spodziewającym się dziecka najwyższej jakości opiekę medyczną” - czytamy w przyjętej dziś przez aklamację uchwale Senatu Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

W związku z toczącą się na forum Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej dyskusją w sprawie projektów prawnych, dotyczących zmiany warunków ochrony życia dzieci nienarodzonych oraz zdrowia ich matek członkowie Senatu PWT zwrócili się do ludzi dobrej woli „o wsparcie inicjatyw, które odwołując się do właściwie odczytanej natury ludzkiej oraz ponadczasowej instytucji prawa naturalnego, zagwarantują pełną ochronę życia każdego człowieka od jego poczęcia aż do naturalnej śmierci”. Zwrócili przy tym uwagę „na konieczność poszanowania godności osobowej dzieci nienarodzonych, a także kobiet w ciąży znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej”.

CZYTAJ DALEJ

Główny patron Polski

2024-04-16 14:14

Niedziela Ogólnopolska 16/2024, str. 20

[ TEMATY ]

św. Wojciech

commons.wikimedia.org

Św. Wojciech

Św. Wojciech

Stał się patronem ładu hierarchicznego Kościoła w Polsce.

Wojciech żył w drugiej połowie X stulecia. Był Czechem z pochodzenia, wywodził się z rodu Sławnikowiców. Utrzymywał dobre relacje z wielkimi tego świata – w kręgach zarówno świeckich, jak i kościelnych. Był benedyktynem.

CZYTAJ DALEJ

Licheń: 148. Zebranie Plenarne Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich

2024-04-23 19:45

[ TEMATY ]

Licheń

zakonnice

Karol Porwich/Niedziela

Mszą Świętą w bazylice licheńskiej pod przewodnictwem abp. Antonio Guido Filipazzi, nuncujsza apostolskiego w Polsce, 23 kwietnia rozpoczęło się 148. Zebranie Plenarne Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich. W obradach bierze udział ponad 160 sióstr: przełożonych prowincjalnych i generalnych z około stu żeńskich zgromadzeń zakonnych posługujących w Polsce.

Podczas Eucharystii modlono się w intencjach Ojca Świętego i Kościoła w Polsce. 23 kwietnia to uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję