Reklama

Kościół

Rozpoczął się Przystanek Jezus

W poniedziałkowe popołudnie, 31 lipca, w ośrodku wychowawczym Księży Salezjanów w Trzcińcu rozpoczęła się oficjalnie kolejna edycja Przystanku Jezus. To ogólnopolska akcja ewangelizacyjna, skierowaną do ludzi młodych, uczestniczących w Pol'and'Rock Festival (dawny Przystanek Woodstock). Celem akcji jest, jak wskazują organizatorzy, prezentacja osoby Jezusa Zmartwychwstałego, przynoszącego dar zbawienia i głoszenie Jego orędzia wszystkim ludziom.

[ TEMATY ]

Przystanek Jezus

Przystanek Jezus Facebook

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Do siedziby dotarła już większość ewangelizatorów. Wsłuchując się w ich rozmowy przy stole, czy w przystankowej kawiarni pewne jest jedno, przyjechali do nas pełni entuzjazmu ewangelizatorzy, dla których każde spotkanie z drugim człowiekiem jest okazją do złożenia świadectwa.

Wczoraj po godz. 16.00 rozpoczęło się oficjalne spotkanie zawiązujące przystankową wspólnotę. Uczestników powitali oficjalnie bp Edward Dajczak, przystankowy duszpasterz i Marcin Naruszewicz, burmistrz gminy Czaplinek. Obaj ucieszyli się obecnością ewangelizatorów i zaprosili ich by stali się świadectwem bliskości Boga dla tych, których spotkają na terenie festiwalu Pol’and’Rock.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Uroczystym początkiem Przystanku Jezus była Eucharystia sprawowana przez Biskupa Edwarda Dajczaka. Podczas liturgii Słowa odczytano fragment z ewangelii wg św. Jana opisujący moment w którym Jezus obmył nogi Apostołom. „Jezus umywając nam nogi odkrywa istotę Boga. Bóg chce być sługą ludzi. To prawda, która często nas bardzo szokuje” - zauważył bp Dajczak.

Reklama

Po Mszy św. ewangelizatorzy spotkali się na kolacji, która tego wieczoru przyjęła forma agapy. "Była to dobra okazja do lepszego poznania się, odnowienia dawnych relacji, nawiązania nowych znajomości - stwierdził o. Damian Piątkowiak SVD, rzecznik prasowy Przystanku Jezus. - Nasze hasło „Aby byli jedno” realizowało się w praktyce. Wieczór poniedziałkowy był wyjątkowo długi, spotkali się przecież „starzy znajomi” - dodał werbista.

O 22.00 rozpoczął się czas adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która będzie trwała aż do zakończenia tegorocznego Przystanku Jezus. Wydarzenie zakończy się 5 sierpnia.

Fundacja Pomocy Młodym – Przystanek Jezus powstała w 2020 r. w celu wspomagania działań prowadzonych przez Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza, rozumianych jako promocja wiary chrześcijańskiej we wszystkich jej aspektach, a w szczególności: duchowym, kulturalnym, dydaktyczno-wychowawczym, ekumenicznym, społecznym, charytatywnym, stosunków międzyosobowych i międzynarodowych.

2023-08-01 10:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gubin: Dziś rozpoczyna się Przystanek Jezus on-line

[ TEMATY ]

Przystanek Jezus

Kl. Wojciech Biś

Dwudziesty, jubileuszowy Przystanek Jezus w tym roku odbędzie się on-line – za pośrednictwem radia PJ i na Zoomie.

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, Przystanek Jezus odbędzie się w innej niż zwykle formie. Ewangelizatorzy, którzy na przełomie lipca i sierpnia przyjeżdżali do Kostrzyna nad Odrą, by towarzyszyć młodym, biorącym udział w Pol’and’Rock Festiwal, tym razem spotkają się on-line.
CZYTAJ DALEJ

Bł. Bronisława – umartwiała się ścisłym postem, włosiennicą i rózgami

[ TEMATY ]

Św. Bronisława

pl.wikipedia.org

Obraz Widzenie bł. Bronisławy

Obraz Widzenie bł. Bronisławy

Bronisława pochodziła z Kamienia Śląskiego. Ur. się ok. 1200 r. w bogatej rodzinie Odrowążów, która wydała również św. Jacka i bł. Czesława. Była wychowywana w duchu pobożności i szlachetności. Mając 16-17 lat wstąpiła do klasztoru norbertanek w Krakowie. Bronisława ofiarnie pielęgnowała chorych, karmiła głodnych i rozdawała lekarstwa i ubrania. Przeżyła najazd tatarski.

Bronisława miała wielkie nabożeństwo do Męki Pańskiej. Kontemplowała cierpienia i śmierć Chrystusa. Prowadziła życie pełne wyrzeczeń. Umartwiała swe ciało ścisłym postem, sypianiem na twardej podłodze, czuwaniem, ostrą włosiennicą i rózgami. Miała objawienie Chrystusa, który obiecał: „Bronisławo, krzyż mój jest twoim, lecz i chwała moja twoją będzie”.
CZYTAJ DALEJ

Zamordowano kapłana, który piętnował korupcję i przestępczość

2025-09-01 19:01

[ TEMATY ]

morderstwo

morderstwo kapłana

Unsplash/pixabay.com

W Sierra Leone zamordowano kapłana, który piętnował korupcję i przestępczość. Ks. Augustine Dauda Amadu, proboszcz parafii w mieście Kenema, został zabity w swoim mieszkaniu w nocy z 29 na 30 sierpnia. Pierwsze świadectwa mówią o tym, że napadli go uzbrojeni mężczyźni.

Policja prowadzi śledztwo pod kątem napadu rabunkowego z bronią w ręku, choć brutalność agresji wobec kapłana wzbudza wiele pytań. Ks. Amadu znany był ze swej łagodności, dostępności i odwagi. Aktywnie działał wśród młodzieży i ubogich rodzin. Jego kazania przeciwko korupcji i przestępczości zjednały mu głęboki szacunek, ale również, według niektórych parafian, przysporzyły mu wrogów w niektórych kręgach.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję