Katolicki Klub Sportowy ALPIN im. Jana Pawła II w Rzeszowie zaprasza na Pielgrzymkę Rowerową do Rzymu. Odwiedziliśmy Wieczne Miasto już 7 razy, przychodzi jednak moment, by na prośbę wielu miłośników dwóch kółek wyruszyć na trasę po raz kolejny.
Czeka nas ok. 1900 km na rowerze w 12 kolarskich etapach, liczących od 110 do 190 km. Na trasie do Włoch staną przed nami do pokonania m.in. austriackie Alpy i włoskie Apeniny. Wcześniej - nieco górzystego terenu naszej ojczystej ziemi oraz sąsiadów Słowaków.
Odwiedzimy liczne sanktuaria maryjne oraz miejsca związane z życiem i kultem świętych, wśród nich m.in. narodowe sanktuarium Austriaków - Mariazell oraz miasto św. Franciszka - Asyż.
Przewidujemy też inne liczne atrakcje turystyczne, wśród których królują: włoskie miasto na wodzie - słynna Wenecja oraz, oczywiście, sam Rzym.
Swoje zmagania uwieńczymy uroczystym wjazdem do Rzymu i spotkaniem z Benedyktem XVI podczas audiencji generalnej.
Do kraju wracamy autokarem, by po 21 dniach wspólnego pielgrzymowania znowu stanąć na polskiej ziemi.
Wszystkich zainteresowanych tą propozycją odsyłamy na naszą stronę internetową: www.klubalpin.pl lub prosimy o kontakt telefoniczny z naszym dyrektorem sportowym Edwardem Rasałą - tel. 600-371-883.
Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku!
Marzec nie wniósł istotnych zmian do naszej predykcji podziału mandatów w nadchodzących wyborach. Jednak koniec miesiąca zasygnalizował nadejście poważniejszych zmian w perspektywie kolejnych miesięcy.
O ile początek miesiąca determinowany był głównie sporem wokół SAFE, co pozwoliło utrzymać poparcie KO, o tyle druga część miesiąca sygnalizuje istotne przesilenie. Wewnętrzpolską przyczyną tej sytuacji jest niewątpliwie desygnowanie na ewentualnego premiera z ramienia PiS prof. Przemysława Czarnka. Towarzyszące temu pewne uspokojenie sytuacji w PiS znalazło już odzwierciedlenie w sondażach z drugiej połowy marca. Znamionują one pewne odzyskiwanie terenu przez tę formację. Z drugiej strony dość nerwowa reakcja na to ze strony Konfederacji i – zwłaszcza – S. Mentzena, znowu osłabiła w końcówce miesiąca to ugrupowanie. Drugim elementem rzutującym na sytuację, jest niewątpliwie wojna z Iranem, a raczej jej ekonomiczne konsekwencje. To jest właśnie czynnik, który z pewnością silnie wpłynie na notowania kwietniowe i wynikający z tego podział mandatów.
Jak nie „przegapić” Wielkanocy? Jak wejść w nią naprawdę – sercem, a nie tylko tradycją? Ta nowenna to proste, codzienne zaproszenie do zatrzymania się przy Jezusie i przygotowania się na Jego Zmartwychwstanie.
Kard. Grzegorz Ryś wziął udział w ekumenicznej modlitwie w intencji pokoju w siedzibie Chrześcijańskiej Fundacji „Głos na Pustyni”. W czasie wydarzenia nawiązał do nauczania św. Jana Pawła II i mówił o konieczności budowania pokoju na świecie poprzez wspólną pracę.
Wprowadzając zgromadzonych w modlitwę, Karol Sobczyk, prowadzący spotkanie modlitewne, podkreślił jej wspólnotowy charakter. – Chcemy stanąć razem jako uczniowie Jezusa i jako dzieci Boga. Chcemy wołać do Ojca o pokój, widząc sytuację świata – zaznaczył.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.