Reklama

Niedziela Wrocławska

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej

Zależy nam na młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej [Zaproszenie]

Młodzież jest przyszłością Kościoła, dlatego też warto troszczyć się o jej formację, życie duchowe i przekazywać jej wartości chrześcijańskie. Ewangelizacja to ważne działanie w Kościele Katolickim, dlatego też Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej ma konkretną propozycję - “Projekt Młodzież” - Laboratorium Ewangelizacyjne DDM AW.

2023-09-17 17:30

mat. pras

Na to wydarzenie zaproszeni wszyscy księża, którzy w jakikolwiek sposób pracują z młodzieżą oraz katecheci, animatorzy posługujący w parafiach. Mogą to być dorośli, młodz czy rodzice, którzy martwią się o wiarę swoich dzieci. To wydarzenie ma nas łączyć, bo zależy nam na młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej - mówi ks. Piotr Rozpędowski, organizator wydarzenia oraz diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej.

A jest co robić, bo według różnych badań na ziemiach Zachodnich widać mocno postępującą laicyzację. - Mamy trochę inne problemy niż na przykład duszpasterze z Polski Wschodniej, więc tutaj skupimy się na naszej młodzieży, na młodzieży zamieszkującej szczególnie Dolny Śląsk. Ale żeby się tym tematem zająć, nie będziemy na Dolnym Śląsku, tylko wyjedziemy na Śląsk, do Oblackiego Centrum Młodzieży „NINIWA”, w którym to miejscu już od kilku lat odbywa się Festiwal Życia. Wydarzenie, które my też jako archidiecezja wrocławska współorganizujemy - podkreśla ks. Rozpędowski.

To wydarzenie, na które zaproszone są osoby nieobojętne na los młodzieży. - Zapraszam wszystkich, chcących coś zrobić dla młodzieży. Wybraliśmy diecezję gliwicką, bo często z oddali widać więcej, a na tym terenie działa świetnie duszpasterstwo młodzieży diecezjalnej. Także to duszpasterstwo młodzieży wraz z księdzem Marcinem Pasiem, będzie chciało nam lepiej przeżyć ten czas. A sam ośrodek posiada świetne i inspirujące warunki. - mówi ks. Piotr i dodaje: -To centrum jest położone w pięknym miejscu, zrobione niesamowicie profesjonalnie i nowocześnie, To pokazuje, że jako Kościół nie mamy się czego wstydzić i możemy zrobić coś dla młodzieży.

Uczestników wydarzenia czeka nie tylko praca. - Kokotek to piękne miejsce, w którym można też odpocząć. To będzie weekend 3-4 listopada 2023 roku. Będzie okazja, żeby się poznać, zintegrować w pięknym miejscu nad jeziorem, ale co najważniejsze, żeby się nawiązały relacje. Będzie to też czas wspólnej kaplicy. Jest tam piękna kaplica. I na ten czas przygotowujemy program.

Reklama

W przygotowania zaangażowanych jest wiele osób. - Towarzyszyć nam będą też młode osoby, zaangażowane w kwestie prowadzenia modlitw, śpiewu. Będą też z nami biskupi - bp Maciej Małyga i bp Jacek Kiciński - zaznacza ks. Rozpędowski i dodaje: - Główną warsztatową część prowadzić będzie Fundacja “Młodzi na Progu”, działająca głównie na terenie diecezji gliwickiej, ale materiały formacyjne dla młodzieży, szczególnie przygotowujące do bierzmowania, już działają w kilkunastu diecezjach w kraju. Fundacja ta zajmuje się młodzieżą w różnych trudnych kryzysach, ale także daje dobre narzędzia i metody do tego, jak mają się fascynować ci, którzy młodzieżą chcą się zajmować.

Na czas trwania Laboratorium przygotowane są konkretne tematy: - Będziemy się zastanowić nad tożsamością duszpasterza czy ewangelizatorów młodzieży. Przygotowujemy odpowiednie narzędzia do tego, żeby sobie samemu też w tym pomóc, radzić sobie z porażkami, które się zdarzają, a których jest też wiele. Zapraszam więc do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, zapisy już ruszyły - mówi ks. Piotr.

Aby się zapisać, wchodzimy na stronę Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej i tam znajduje się specjalny formularz zapisowy. Możemy go także odnaleźć poprzez media społecznościowe DDM-u. Można kontaktować się też drogą mailową z Diecezjalnym Duszpasterstwo Młodzieży.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem medialnym Niedzieli Wrocławskiej  

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

70 lat służb konserwatorskich na Ziemi Lubuskiej

2023-09-28 15:16

[ TEMATY ]

Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków

Służby konserwatorskie

Ziemia Lubuska

Karolina Krasowska

Najwyższe diecezjalne wyróżnienie z rąk bp. Tadeusza Lityńskiego za opiekę nad zabytkami sakralnymi w diecezji otrzymała lubuska wojewódzka konserwator zabytków dr Barbara Bielinis-Kopeć

Najwyższe diecezjalne wyróżnienie z rąk bp. Tadeusza Lityńskiego za opiekę nad zabytkami sakralnymi w diecezji otrzymała lubuska wojewódzka konserwator zabytków dr Barbara Bielinis-Kopeć

Służby konserwatorskie na Ziemi Lubuskiej obchodzą w tym roku 70-lecie istnienia.

Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się dziś w dawnym klasztorze kanoników regularnych reguły św. Augustyna w Żaganiu. Najpierw była Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, a później był czas na wręczenie medali i odznaczeń za opiekę nad zabytkami oraz konferencję. Najwyższe diecezjalne odznaczenie "Zasłużony dla Diecezji ZIelonogórsko-Gorzowskiej" z rąk bp. Lityńskiego otrzymała lubuska wojewódzka konserwator zabytków dr Barbara Bielinis-Kopeć.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Św. Franciszku, naucz nas nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać, nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć, nie tyle szukać miłości, co kochać!

Modlitwa na każdy dzień nowenny

CZYTAJ DALEJ

Stypendyści Fundacji Jana Pawła II w Watykanie: jego postać inspiruje

2023-09-28 16:50

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

Karol Porwich/Niedziela

Postać Papieża z Polski jest dla nas inspiracją, pobyt w Watykanie pozwolił nam poznać swoją tożsamość i pogłębić wiarę – podkreślali stypendyści Fundacji Jana Pawła II i studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, noszącego jego imię, którzy dziś, Mszą św. przy grobie świętego, zakończyli pielgrzymkę do Rzymu.

W kilkudniowej pielgrzymce uczestniczyło prawie 100 stypendystów, towarzyszyli im ks. Jan Strzałka i ks. Robert Ptak. Na co dzień młodzi ludzie studiują na KUL w Lublinie i mieszkają tam w domu prowadzonym przez Fundację.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję