Reklama

Monitoring medialny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

IWONA SCHYMALLA, dyrektor TVP 1, 20 lipca br. wycofała swoją złożoną dzień wcześniej rezygnację, zaś prezes Juliusz Braun - po rozmowie z dyr. Schymallą - zgodził się na wycofanie tego dokumentu. W prasie pojawiły się spekulacje, że tłem zawirowań zawodowych dziennikarki miała być Kancelaria Prezydenta RP, mająca naciskać na redakcję Wiadomości. Iwona Schymalla poinformowała, że rezygnacja z funkcji Dyrektora TVP1 była umotywowana wewnętrznym funkcjonowaniem Spółki.

„RATOWNICY” - serial TVP1 w reżyserii Marcina Wrony zdobył nominacje w dwóch najważniejszych kategoriach światowego konkursu produkcji telewizyjnych Seoul International Drama Awards: w kategorii najlepszy serial oraz w kategorii najlepszy reżyser. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 31 sierpnia br. w Seulu na wielkiej gali, przyciągającej uwagę całego telewizyjnego przemysłu Azji.

W TVP2 emitowany na żywo „Kabaretowy Klub Dwójki na wakacjach” zgromadził przed telewizorami nastawionymi na TVP2 aż 3 mln 804 tys. widzów, co dało antenie aż 30 proc. udziału. Natomiast w grupie komercyjnej program zainteresował 1 mln 595 tys. osób (udziały 29,5 proc. - dane AGB Nielsen). „Kabaretowy Klub Dwójki na wakacjach” był zdecydowanym liderem, osiągając najlepszą oglądalność i udziały spośród wszystkich anten.

(mł)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2011-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Były kapelan prezydenta RP ks. Zbigniew Kras z tytułem Kapelana Jego Świątobliwości

2026-06-20 11:35

[ TEMATY ]

Tarnów

ks. Zbigniew Kras

Kapelan Jego Świątobliwości

Karol Porwich/Niedziela

Ks. Zbigniew Kras - kapelan prezydenta Andrzeja Dudy

Ks. Zbigniew Kras - kapelan prezydenta Andrzeja Dudy

Ojciec Święty Leon XIV obdarzył godnością Kapelana Jego Świątobliwości - czyli prałaturą - kapłanów diecezji tarnowskiej.

ks. Stanisław Kuboń
CZYTAJ DALEJ

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie każdemu z nas - rozważania czerwcowe

Tak często myśląc o Bogu czujemy stres i strach. Odległy Stwórca Wszechrzeczy karzący ludzi za ich potknięcia - wielu z nas taki właśnie obraz Boga nosi w sercu. A jaki naprawdę jest Bóg? Jakie jest Jego serce?

Czerwiec to w Kościele miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa z litanią, zwane potocznie czerwcowymi, mają za cel zbliżyć nas do serca Boga. Ukazać Jego miłość do nas.
CZYTAJ DALEJ

Francuscy biskupi ogłosili nowennę w intencji życia

2026-06-21 15:13

[ TEMATY ]

nowenna

Francja

Vatican Media

Od niedzieli 21 czerwca do poniedziałku 29 czerwca Konferencja Episkopatu Francji zachęca wiernych do modlitwy w związku z głosowaniem w Zgromadzeniu Narodowym nad projektem ustawy dotyczącej końca życia, zaplanowanym na 30 czerwca. „Niech Duch Święty oświeci sumienia i odnowi w nas nadzieję, aby godność każdego życia ludzkiego była uznawana, chroniona i szanowana” – podkreślają biskupi.

Nowennę zainaugurowała intencja modlitewna dotycząca tej kwestii ochrony życia, odczytana podczas Mszy św. w ramach modlitwy wiernych. „Na najbliższe dni przygotowano osiem kolejnych konkretnych intencji” – informują biskupi. „Możemy włączyć je do naszej codziennej modlitwy, dodając do niej ‘Ojcze nasz’, ‘Zdrowaś Maryjo’ i ‘Chwała Ojcu’. Niech Duch Święty, u progu nowych debat, oświeci sumienia i odnowi naszą nadzieję, aby godność każdego życia ludzkiego była uznawana, chroniona i szanowana” – podkreślają.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję