Reklama

Niedziela Wrocławska

Witaj piękna

W Domu Sióstr de Notre Dame we Wrocławiu odbyło się spotkanie dla kobiet zorganizowane przez Stowarzyszenie „Witaj Piękna”.

2023-11-20 15:21

Magdalena Lewandowska

Panie z dużą otwartością i zaangażowaniem dzieliły się ze sobą swoimi doświadczeniami.

Panie z dużą otwartością i zaangażowaniem dzieliły się ze sobą swoimi doświadczeniami.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Panie miały okazję bliżej się poznać, dowiedzieć się czegoś więcej o wewnętrznych motywatorach i o tym, skąd czerpać siły na codzienne wyzwania. Warsztaty poprowadziła Grażyna Zalewska-Kierwiak – pedagog, nauczycielką języka polskiego i historii oraz pasjonatką Pisma Świętego. Wykład o motywatorach wygłosiła psycholog Iwona Haba, a gościem specjalnym spotkania był muzyk Przemysław Dziergas, który wystąpił z koncertem akordeonowym.

– To czas na poznanie siebie „bardziej”, zadbanie także o swoje potrzeby, o swój rozwój. Niezależnie od tego, czy pracuję zawodowo, jestem mamą, żoną czy babcią, jestem jeszcze kobietą i muszę siebie w tym natłoku obowiązków, wydarzeń odnaleźć. To trochę taki czas zatrzymania się i „ładowania baterii” dla kobiet, które z natury dużo dają z siebie i w rodzinie i w pracy. Na naszym spotkaniu „dostają” coś dla siebie – o inicjatywie opowiada Ewa Mroczek, założycielka „Witaj Piękna” i prezes Stowarzyszenia.

Jak podkreślały uczestniczki, było to spotkanie pełne otwartości, życzliwości i poruszeń serca. – Poznałam tutaj wiele wspaniałych kobiet, dzieliłyśmy się swoimi doświadczeniami, wartościami. Miałam też okazję do refleksji i zastanowienia się nad moimi motywacjami, nad relacjami z innymi ludźmi w moim życiu. Nie żałuję, że dałam się namówić przyjaciółkom na uczestnictwo w spotkaniu – mówi Honorka Rajewska.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przyłęk. Żegnamy księdza kanonika Stanisława Saryczewa

2023-12-08 15:00

[ TEMATY ]

diecezja świdnicka

śmierć kapłana

Przyłęk

ks. Stanisław Saryczew

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Ks. kan. Stanisław Saryczew (1962-2023)

Ks. kan. Stanisław Saryczew (1962-2023)

W dniu 7 grudnia br., z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci kapłana, który przez ostatnie 15 lat z oddaniem służył jako proboszcz w parafii św. Anny w Przyłęku.

Urodzony 13 listopada 1962 roku w Ząbkowicach Śląskich, ks. kan. Stanisław Saryczew był postacią szanowaną i kochaną przez swoją wspólnotę. Jego życie i służba kapłańska były przykładem niezłomnej wiary i poświęcenia.

CZYTAJ DALEJ

70. rocznica Apelu Jasnogórskiego - wielkiej narodowej modlitwy Polaków

2023-12-07 21:48

[ TEMATY ]

Apel Jasnogórski

Instytut Prymasowski

Kard. Stefan Wyszyński z Obrazem Jasnogórskim

Kard. Stefan Wyszyński z Obrazem Jasnogórskim

8 grudnia mija 70. rocznica Apelu Jasnogórskiego, wieczornej modlitwy kierowanej do Maryi, Królowej Polski, w intencji Kościoła i Ojczyzny.

Jako odrębne nabożeństwo maryjne sprawowane o godz. 21.00 zostało po raz pierwszy odprawione 8 grudnia 1953 r. z prośbą o uwolnienie więzionego wówczas Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, ale jego genezy należy szukać w pierwszym dniu „jasnogórskiej wolności”, 4 listopada 1918 r.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: debata „Co dalej z Synodem o synodalności?”

2023-12-08 18:44

[ TEMATY ]

debata

synodalność

Kard. Grzegorz Ryś

PAP/Albert Zawada

Metropolita łódzki kardynał Grzegorz Ryś podczas debaty nt. "Co dalej z Synodem o synodalności?"

Metropolita łódzki kardynał Grzegorz Ryś podczas debaty nt.

Synodalność jest dzisiaj znakiem prorockim wobec świata. Człowiek, który żyje dzisiaj w świecie albo indywidualistycznym, albo globalistycznym, albo populistycznym ma szansę dostać od Kościoła piękne doświadczenie wspólnoty, które go wyprowadzi z dramatu samotności - zauważył kard. Grzegorz Ryś podczas dzisiejszej debaty „Co dalej z Synodem o synodalności?”. Poza metropolitą łódzkim w wydarzeniu zorganizowanym przez KAI uczestniczyli: prof. Aleksander Bańka, polski delegat na rzymską sesję synodu oraz prof. Kaja Kaźmierska, współautorka syntezy krajowej.

„Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja” - to tytuł zainicjowanej przez papieża Franciszka kolejnej edycji Synodu Biskupów, która trwa już od dwóch lat. Podczas debaty, która odbyła się 8 listopada w gmachu Konferencji Episkopatu Polski podjęto refleksję, czym w istocie winien być „Kościół synodalny”, próbowano zanalizować dotychczasowe etapy procesu synodalnego oraz spróbowano odpowiedzieć na pytanie, jakie kroki związane z synodem należy podjąć w naszym lokalnym, polskim kontekście.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję