Reklama

Polska

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej przyjeżdża do Polski

W sobotę 31 maja przyjeżdża do Polski najbliższy współpracownik papieża Franciszka, kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Jego wizyta związana jest z 25-rocznicą przemian ustrojowych, wznowienia stosunków dyplomatycznych między Polską i Stolicą Apostolską oraz dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II. Wizyta potrwa do 4 czerwca.

[ TEMATY ]

wizyta

Osservatore/pl.wikipedia.org

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kard. Parolin - jak informuje Nuncjatura Apostolska w Warszawie - 1 czerwca będzie uczestniczył w VII Święcie Dziękczynienia przy Świątyni pw. Świętej Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich, które jest jednym z czterech ogólnopolskich podziękowań za kanonizację Jana Pawła II. Gość z Watykanu będzie koncelebrować wraz z kard. Kazimierzem Nyczem i innymi biskupami oraz wygłosi homilię.

Tego dnia spotka się w Belwederze z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Nazajutrz, w poniedziałek 2 czerwca kard. Parolin wygłosi wykład podczas uroczystości upamiętniającej 25-lecie wznowienia stosunków dyplomatycznych miedzy Stolicą Apostolską i Polską. Odbędzie się ona o godz. 10.30 w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski z udziałem korpusu dyplomatycznego, Prymasa Polski, biskupów i innych osobistości.

Doniosłym punktem wizyty Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej będzie jego udział 4 czerwca o godz. 8 rano w uroczystej Mszy Świętej w archikatedrze warszawskiej - z okazji 25-rocznicy historycznych zmian ustrojowych w Polsce. Uczestniczyć w niej będą przedstawiciele najwyższych władz Rzeczypospolitej z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Gość z Watykanu wygłosi homilię.

Kard. Parolin podczas swojego pobytu w Polsce udzieli sakry biskupiej nowemu nuncjuszowi apostolskiemu w Zimbabwe, ks. Markowi Zalewskiemu. Uroczystość odbędzie się w Łomży 31 maja po południu. Dostojny gość odwiedzi też 2 i 3 czerwca Kraków, Wadowice i Częstochowę.

2014-05-30 19:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dyplomata UE: wizyta Borrella w Rosji kończy się gorzej, niż przewidywali najwięksi pesymiści

Wizyta w Moskwie szefa dyplomacji UE Josepa Borrella kończy się gorzej, niż przewidywali najwięksi pesymiści - powiedział PAP unijny dyplomata. "Rosjanie nie tylko nie ustąpili, ale do tego w sposób demonstracyjny pokazali, ze nie mają żadnego zamiaru zmieniać swoich działań" - dodał.

Borrell był przed wizytą w Moskwie ostrzegany przez część państw członkowskich UE, jednak ostatecznie zdecydował się udać do stolicy Rosji na rozmowy z szefem dyplomacji tego kraju Siergiejem Ławrowem.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Michała Archanioła

[ TEMATY ]

nowenna

św. Michał Archanioł

Agata Kowalska

Nowennę do św. Michała Archanioła rozpoczyna się 20 września i odmawia przez kolejne 9 dni aż do święta świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (29 września).

Nowennę odmawia się w następujący sposób:
CZYTAJ DALEJ

Sejm za dalszymi pracami nad obywatelskim projektem ustawy „Tak dla religii i etyki w szkole”

2025-09-26 12:55

[ TEMATY ]

katecheza

religia w szkole

Adobe Stock

W Sejmie posłowie odrzucili wniosek Lewicy o odrzucenie w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu ustawy „TAK dla religii i etyki w szkole”.

To oznacza, że nasz projekt – poparty przez ponad 500 tysięcy obywateli – będzie dalej procedowany. To ogromny sukces i dowód na to, że głos setek tysięcy rodziców, nauczycieli i osób zatroskanych o przyszłość wychowania w Polsce nie może być pomijany.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję