Reklama

Niedziela Częstochowska

Parafia w sercu osiedla

Ludzie są życzliwi dla księży i Kościoła. To jest jakiś dowód pracy duszpasterskiej wszystkich kapłanów – mówi ks. Gabriel Maciejewski, proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Częstochowie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Gospodarz parafii jest tutaj proboszczem od prawie 30 lat. – Przez cały ten czas nie miałem z nikim żadnej scysji. Tu mieszkają bardzo dobrzy ludzie – zapewnia. Pierwszym zadaniem duszpasterza było jak najszybsze wybudowanie kościoła. – Ludzie pomogli mi od razu. Wybudowaliśmy kościół tylko z ofiar wiernych – wspomina ks. Maciejewski i dodaje, że podczas wznoszenia świątyni parafia się zintegrowała.

– Wierni traktują to wszystko jak swoje. Nikt nie wyrządził nam żadnych szkód, tak więc ludzie cenią sobie to, że mają dom Boży. Parafianie zjednoczyli się przy kościele i praktykują wiarę, trwają przy Bogu. Ludzie są życzliwi dla księży i Kościoła, nie mamy przeciwników. To jest jakiś dowód pracy duszpasterskiej wszystkich kapłanów – podkreśla ks. Maciejewski.

Więcej w nr. 2 „Niedzieli Częstochowskiej” z datą 14 stycznia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-01-05 13:46

Oceń: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Informacja Kurii nt. działalności s. Bruny od Maryi oraz tzw. Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej

[ TEMATY ]

Częstochowa

youtube.com/S.BrunaodMaryi

Częstochowska Kuria przekazała oświadczenie, w którym wyjaśnia sprawę działalności s. Bruny od Maryi oraz tzw. Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej.

Prezentujemy treść informacji:
CZYTAJ DALEJ

Papież kupuje prezent dla bratanicy w Algierii. Nagranie podbija internet

2026-04-16 11:24

[ TEMATY ]

Algieria

Papież Leon XIV

Leon XIV w Afryce

Vatican Media

Papież Leon XIV wybiera prezent dla swojej siostrzenicy w sklepie jubilerskim w Algierze

Papież Leon XIV wybiera prezent dla swojej siostrzenicy w sklepie jubilerskim w Algierze

Rekordy popularności bije w mediach społecznościowych filmik, na którym Ojciec Święty, podczas wizyty w domu sióstr augustianek w dzielnicy Algieru Bab El Oued, zatrzymuje się przed niewielkim stoiskiem z biżuterią, wykonaną przez lokalne rzemieślniczki, by wybrać wisiorek – podarunek dla córki swego brata.

Pośród wielu wymownych ujęć z papieskiej podróży do Algierii, które krążą w tych dniach w sieci, jedno stało się w ostatnich godzinach viralem, w mediach społecznościowych. Przedstawia Papieża przed niewielkim stoiskiem z biżuterią, ręcznie wykonaną przed grupę kobiet z regionu. Ojciec Święty wybiera wisiorek, który zamierza podarować bratanicy – córce swego brata Louisa, której wizerunku próżno szukać w mediach i o której sam Papież wspomniał publicznie tylko raz, podczas spotkania z młodzieżą diecezji rzymskiej.
CZYTAJ DALEJ

Św. Carlo Acutis na stałe w Drezdenku

2026-04-16 20:30

[ TEMATY ]

Zielona Góra

drezdenko

Carlo Acutis

Angelika Zamrzycka

Bp Tadeusz Lityński i służba ołtarza - Drezdenko

Bp Tadeusz Lityński i służba ołtarza - Drezdenko

Biskup Tadeusz Lityński wprowadził relikwie św. Carlo Acutisa do kościoła Przemienienia Pańskiego w Drezdenku

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję