Reklama

50. rocznica I Komunii św.

Niedziela Ogólnopolska 25/2012, str. 44

Archiwum bp. Ryszarda Karpińskiego

Pamiątkowe zdjęcie po 50 latach na schodach archikatedry lubelskiej

Pamiątkowe zdjęcie po 50 latach na schodach archikatedry lubelskiej

W dniach 12-13 maja 2012 r. odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 50-lecia pierwszej spowiedzi i Komunii św., zorganizowane przez byłych uczniów Państwowej Podstawowej Szkoły Muzycznej w Lublinie rocznik 1961/62 oraz księdza, który przed 50 laty przygotowywał ich do przyjęcia I Komunii św. - obecnie biskupa seniora Ryszarda Karpińskiego.
Spośród byłych uczniów klas II PPSM, którzy 20 maja 1962 r. przystąpili razem do I Komunii św., udało się nawiązać kontakt z 29 osobami, z których 19 wzięło udział w spotkaniu.
12 maja została odprawiona z tej okazji uroczysta Msza św. w kościele pw. św. Eliasza w Lublinie, gdzie 50 lat temu ówczesne dzieci przyjęły po raz pierwszy Komunię św. z rąk swego katechety ks. prał. Ryszarda Karpińskiego. Uroczystą, jubileuszową Mszę św. celebrował, tak jak przed 50 laty, biskup senior Ryszard Karpiński. Towarzyszył mu ks. prał. Czesław Przech, katecheta młodzieży z liceum muzycznego, który na zaproszenie organizatorów wziął udział w uroczystości.
Po zakończeniu nabożeństwa odbyło się uroczyste spotkanie jubileuszowe w „Domu na Podwalu”. Z tej okazji został opracowany przez uczestników spotkania pamiątkowy fotoalbum.
13 maja natomiast jubilaci zgromadzili się w archikatedrze lubelskiej na uroczystej Sumie, której przewodniczył biskup senior Stanisław Stefanek, który przed 50 laty, w ramach przygotowania do I Komunii św., uczył ówczesne dzieci śpiewać pieśni komunijne. Towarzyszył mu bp Ryszard Karpiński.
Komunię św. jubilaci przyjęli pod dwiema postaciami i każdy z nich otrzymał specjalne błogosławieństwo oraz pamiątkowy obrazek.
Było jeszcze pamiątkowe zdjęcie i wspólny obiad w „Domu na Podwalu”.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI: negowanie natury człowieka prowadzi do samozniszczenia

2021-09-16 20:53

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

rodzina

małżeństwo

homoseksualizm

Vatican News/AFP

Benedykt XVI

Benedykt XVI

Również człowiek ma naturę, która została mu dana. Jej naruszanie bądź negowanie prowadzi do samozniszczenia – ostrzega Benedykt XVI w refleksji na temat konsekwencji przemian, jakie zachodzą w pojmowaniu małżeństwa i rodziny.

Papież Senior napisał tę analizę w związku z publikacją wyboru jego tekstów, które ukazały się dzisiaj we Włoszech w zbiorze pod tytułem: „Prawdziwa Europa. Tożsamość i misja”. Książkę wstępem opatrzył Papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Misja dziennikarska to wzięcie odpowiedzialności za prawdę

Misja dziennikarska musi być traktowana nie jako zawód, ale wzięcie odpowiedzialności za prawdę, za siebie, rodziny, Ojczyznę i Kościół. Największym wrogiem prawdy jest zamęt – mówił w homilii w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski. 18 września odbyła się jubileuszowa 25. Pielgrzymka Czytelników, Pracowników i Współpracowników Tygodnika Katolickiego „Niedziela”na Jasną Górę, pod hasłem: „Zaszczytna jest służba Słowu” (bł. kard. Stefan Wyszyński).

Na początku Mszy św. o. Waldemar Pastusiak, kustosz Jasnej Góry podziękował „Niedzieli” za szerzenie kultu Jasnogórskiej Pani. – Dziękujemy za obecność w Kościele Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Cieszymy się, że u Tronu Jasnogórskiej Pani czerpiecie siłę i moc do przekazywania słowa Bożego. To niezwykle wielka odpowiedzialność za głoszenie Ewangelii, która spoczywa na wszystkich redaktorach, ale także na nas czytelnikach. Chcemy, aby słowo Boże owocowało w naszym codziennym życiu – mówił o. Pastusiak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję