Reklama

Niedziela Wrocławska

Crosspost 2024 – Dołącz do drużyny

Nowoczesność i tradycja przemawiają poprzez inicjatywę CROSSPOST2024. A sami organizatorzy zapraszają do tworzenia wspólnej drużyny i ramię w ramię przejść przez 40 dni Wielkiego Postu. Dla tych, co podejmą to wyzwanie przygotowano wiele narzędzi, takich jak planer, filmy, playlista, live na TikToku i blog. Mają one inspirować i motywować do pracy nad sobą z wykorzystaniem modlitwy, postu i jałmużny.

2024-02-09 15:31

ks. Łukasz Romańczuk

Planer na rok 2024

Planer na rok 2024

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegoroczna edycja CROSSPOST będzie do realizacji na wielu płaszczyznach. – W tym roku zaproponowaliśmy papierowy planer, który będzie uzupełniony filmikami wrzucanymi nie tylko na TikToku, ale także na YouTube Shorts. Dodatkowo mamy playlistę, która będzie uzupełniała przestrzenie bardziej muzyczne. Pozwoli to jeszcze bardziej się skupić i przeżyć Wielki Post w duchu przygotowania na Święta Wielkanocne – mówi Patryk Bożemski, znany jako Ceremoniarz na TikToku oraz jeden z twórców projektu i dodaje: -Dla tych, którzy chcieliby więcej poczytać, mamy bloga, który będzie uzupełniał te treści i będziemy robić live na TikToku. Pomagają one ludziom zebrać się, porozmawiać, zadać pytania, rozwiać wątpliwości, spytać o trudności i spotkać się z nami.

Twórcami CrossPostu są trzy osoby z różnych części Polski: - Jest o ksiądz Marcin Filar, pomysłodawca i założyciel tego projektu i diecezjalny duszpasterz młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Paula Jakubik, studentka prawa z Warszawy, która swoje vlogi robi bardzo estetic i ja z Wrocławia – Ceremoniarz na TikToku, który specjalizuje się w Liturgii.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kluczem do sukcesu i dobrego przeżycia Wielkiego Postu są przygotowane treści. – Mają one pomóc dobrze przygotować się na Święta Wielkanocne. Mogą pomóc rozwinąć relację z Panem Bogiem. To także nauka dobrego planowania i realizowania wszystkich wyznaczonych punktów, cel główny, cele mniejsze. To także zadbanie o siebie, bo niektóre zadania nie są przygotowujące do świąt, ale wynikają one z relacji z rodziną i zadbania o swoją strefę komfortu – zaznacza twórca.

Patryk dołączył do projektu, bo się nim zachwycił. – Dołączyłem do projektu w trzeciej edycji. Wcześniej go nie znałem, a brakowało mi w przestrzeni takiej rzeczy, która pomogłaby mi przygotować się w Wielkim Poście do Wielkanocy. Mamy w parafiach rekolekcje, ale uważam, że przygotowanie krok po kroku przez cały czas jest świetnym uzupełnieniem rekolekcji parafialnych, które trwają 3-4 dni, a tu mamy 40. Planer będzie dobrym uzupełnieniem i dla mnie jest bardzo dobry, bo ja lubię stawiać sobie konkretne cele i realizować je. Mam wtedy satysfakcję, że „grafik mi się zgadza” – zaznacza Ceremoniarz na TikToku.

Reklama

To projekt nie tylko dla osób młodych: - Moja babcia złamała ten stereotyp i była zadowolona, a to oznacza, że ten projekt jest dla każdego, niezależnie od wieku. Poradziła sobie świetnie z mediami społecznościowymi, planerem i realizowała ten projekt razem z nami i prywatnie dostarczała mi opinii na plus i na minus – zaznacza Patryk Bożemski i dodaje: - Tak, ten projekt jest dla każdego, a my jako twórcy nie ograniczamy się tylko do młodzieży.

Sukces projektu potwierdzają odbiorcy swoimi opiniami. – Ubiegły CrossPost został odebrany bardzo pozytywnie. Doceniono regularność, prezentowane treści i naszą dostępność. Mocny feedback był na Lednicy i na Święcie Młodzieży w Kokotku, gdzie spotkaliśmy masę ludzi dziękujących za CrossPost. Oprócz tego w mediach społecznościowych otrzymaliśmy dużo wiadomości z podziękowaniem.

CrossPost to szansa, aby stworzyć społeczność formującą się nie tylko w Wielkim Poście. – Dlatego zapraszamy do naszej drużyny na Instagramie @crosspost_pl Tegoroczne hasło „Drużyna” nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. My w Kościele jesteśmy jedną wielką drużyną, a że każdy z nas jest indywidualny to coś osobistego wnosi coś niepowtarzalnego do tej drużyny, a to oznacza, że możemy razem więcej – zaznacza twórca CrossPostu i dodaje: - Dlatego chcemy, aby to była społeczność, która będzie nie tylko w Wielki Poście, ale abyśmy te drużynę budowali cały rok i dlatego chcemy być razem przez cały rok.

Powstanie projektu wymaga solidnej pracy. – Prace rozpoczęliśmy w czasie, kiedy ludzie zaczęli przygotowania do Adwentu. A nie jest to prosta droga, bo musimy mieć potrzebne zgody, nihil obstat Kurii Krakowskiej. Stąd też musieliśmy pracę rozpocząć szybciej. Do tego dochodzą pomysły, projekt planeru i inne sprawy organizacyjne. To wymaga czasu – mówi Patryk Bożemski zachęcając do podjęcia wyzwania CrossPost 2024.

Więcej informacji na stronie www.crosspost.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy wystarczy być dobrym człowiekiem, aby się zbawić?

Pytanie czytelnika:
Czy wystarczy być dobrym człowiekiem, aby się zbawić?

CZYTAJ DALEJ

Szczęśliwy człowiek, który zaufał Panu, i Pan jest jego nadzieją

2024-02-29 06:23

[ TEMATY ]

rozważania

Magdalena Pijewska/Niedziela

W czasie Wielkiego Postu warto zatroszczyć się o szczególny czas z Panem Bogiem. Rozważania, które proponujemy na ten okres pomogą Ci znaleźć chwilę na refleksję w codziennym zabieganiu. To doskonała inspiracja i pomoc w przeżywaniu szczególnego czasu przechodzenia razem z Chrystusem ze śmierci do życia.

Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam bogacza i Łazarza (Łk 16, 19-31). Mają diametralnie różne życie na ziemi i również odmienny jest ich los po śmierci. Już nawet w jej opisie się różnią: żebrak „został zaniesiony przez aniołów na łono Abrahama” (synonim nieba), bogacz „został pochowany”. Bogactwo może zaślepić oczy i zatwardzić serce, choć nie musi. Tajemnicę szczęścia zdradza Psalm 1: „Szczęśliwy, kto nie słucha rady bezbożnych, nie wstępuje na drogę grzeszników i nie zasiada w gronie szyderców, lecz upodobał sobie w Prawie Pana, nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą”. Coś podobnego mówi prorok Jeremiasz (17, 7): „Szczęśliwy człowiek, który zaufał Panu, i Pan jest jego nadzieją”. Wtedy bowiem jego serce jest otwarte na światło Ducha Świętego i Jego prowadzenie, i wypełnia je Boże błogosławieństwo. Drogi Boże są niezbadane, a cel wart wysiłku. Komu/czemu ufam?

CZYTAJ DALEJ

Przyszłość idei decentralizacji w zmieniającym się świecie

2024-03-01 11:19

[ TEMATY ]

Europejski Kongres Samorządów

Mat.prasowy

W dniach 4-5 marca 2024 w Mikołajkach odbędzie się 9. Europejski Kongres Samorządów. W Kongresie weźmie udział ponad 2000 uczestników z ponad 30 krajów. Pierwszego dnia Kongresu odbędzie się składająca się z dwóch części sesja plenarna: „Przyszłość idei decentralizacji w zmieniającym się świecie”.

Moderatorem wieczornej części sesji będzie Willie Sullivan, Starszy Dyrektor, Electoral Reform Society, Wielka Brytania

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję