Reklama

Niedziela Wrocławska

Formacja dla diecezji

9 lutego wieczorną mszą świętą w Domu Formacji Stałej w Sulistrowiczkach rozpoczęło się kolejne wyjazdowe spotkanie Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej.

2024-02-10 18:30

Mat. Pras.

Rada Duszpasterska przy Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej

Rada Duszpasterska przy Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Brało w nim udział 18 osób. Uczestnicy wspólnie modlili się przed Najświętszym Sakramentem, rozważali Słowo Boże oraz podjęli refleksję nad bieżącą sytuacją duszpasterską diecezji. Wiodącym tematem był zbliżający się synod. Poruszano m.in kwestię spotkań podsumowujacych etap presynodalny, przygotowanie otwarcia synodu w niedzielę Zesłania Ducha Świętego, współpracę przyszłych parafialnych zespołów synodalnych z komisjami oraz wzmocnienie współpracy między parafiami w obrębie dekanatu. Bardzo ważnym dla wszystkich tematem była troska o komunię między księżmi a świeckimi. Spotkanie zakończyło się Eucharystią w sobotę 10 lutego. - Sposób pracy i modlitwy Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej jest wielkim znakiem nadziei i wzorem dla życia wiary naszej diecezji - podsumował wyjazd bp Maciej Małyga.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca – w rocznicę rozstrzelania przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Powojenna konspiracja niepodległościowa była – aż do powstania „Solidarności” – najliczniejszą formą zorganizowanego oporu społeczeństwa polskiego wobec narzuconej władzy.

Po rozwiązaniu przez gen. Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka” Armii Krajowej 19 stycznia 1945 r. jej rolę miała przejąć organizacja „NIE”. Gdy w marcu tego roku Okulicki został aresztowany przez NKWD, „NIE” uznano za strukturę zdekonspirowaną i rozkazem p.o. Naczelnego Wodza gen. Władysława Andersa zlikwidowano 7 maja 1945 r. Jeszcze tego samego dnia Anders powołał Delegaturę Sił Zbrojnych na Kraj z płk. Janem Rzepeckim na czele. Przejął on struktury „NIE” oraz zlikwidowanej AK. Kiedy w czerwcu 1945 r. powstał w Moskwie uznany przez mocarstwa zachodnie Tymczasowy Rząd Jedności Narodowej, na wniosek płk. Rzepeckiego doszło do likwidacji DSZ.

CZYTAJ DALEJ

Jubileuszowy 60. Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim

2024-02-29 14:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Karol Porwich/Niedziela

W pierwszą sobotę marca – tj. 2 marca 2024 r.- odbędzie się jubileuszowy 60. Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim. Jedna z najstarszych tego typu grup w Polsce zamyka piąty rok nieprzerwanej działalności.

CZYTAJ DALEJ

Zawierzmy Sercu Maryi

2024-03-01 08:33

[ TEMATY ]

Zawierzenie Maryi

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Już jutro w Niepokalanowie odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi” z zawierzeniem siebie i wszelkich spraw Niepokalanemu Sercu Maryi. Gościem spotkania będzie Wojciech Modest Amaro, nawrócony polski restaurator i celebryta telewizyjny.

Zawierzenie poprzedzone będzie całonocnym czuwaniem modlitewnym od godz. 19:00 w piątek do 7:00 w sobotę. W programie: w kaplicy św. Maksymiliana adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa uwielbienia, dwie części Różańca i Msza św. ok. godz. 21:10. Po Eucharystii modlitwa indywidualna w ciszy w Kaplicy Wieczystej Adoracji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję