Reklama

Niedziela Łódzka

U stóp Matki Słowa

Tegoroczna pielgrzymka „Niedzieli” na Jasną Górę, która przypadła 15 września, odbyła się w przededniu Roku Wiary, ogłoszonego przez Ojca Świętego Benedykta XVI. Dlatego też przyświecało jej hasło: „Wierzę w Jednego Boga”. Do Maryi - Matki Słowa przybyli redaktorzy, dziennikarze, a także czytelnicy pisma, aby Jej zawierzyć wszystko, co składa się na dzieło Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.
Pielgrzymka rozpoczęła się Eucharystią w bazylice jasnogórskiej, której przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu przy KEP. W koncelebrze uczestniczyli księża redaktorzy edycji diecezjalnych oraz kapłani zaangażowani w promocję „Niedzieli”. Na zakończenie Mszy św. redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela” ks. inf. Ireneusz Skubiś przekazał figurę bł. Jana Pawła II - „Przewodnika wiary” - dla parafii w Gomulinie.
Po Eucharystii, w auli redakcji odbyło się wręczanie medali „Mater Verbi”. Te zaszczytne wyróżnienia, przyznawane przez redaktora naczelnego „Niedzieli” ks. inf. Ireneusza Skubisia, trafiają do ludzi szczególnie zaangażowanych w promocję „Niedzieli” i jej dzieł. Wśród tegorocznych laureatów Medalu „Mater Verbi” znalazły się osoby z archidiecezji łódzkiej: proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Łodzi o. Artur Kiliszek CP, pracownicy kurii łódzkiej - Jadwiga Ługowska i Stanisław Szadkowski. Medale otrzymali również: s. Aleksandra Topola USJK, dziennikarze Jadwiga i Marek Kamińscy, dyrektor teatru „Zwierciadło” Krzysztof Kaczmarek oraz Barbara Ladżyńska i Artur Matiaszczyk z Trade & Travel Company, organizatorzy pielgrzymek do Ziemi Świętej. Medalem „Mater Verbi” został również uhonorowany autor tego tekstu. Pośmiertnie odznaczono śp. ks. prał. Mariana Wiewiórowskiego, który będąc proboszczem w Gomulinie uczynił z „Niedzieli” ważną pomoc duszpasterską. Medal odebrał obecny proboszcz - ks. Jan Cholewa.
O. Kiliszek propaguje w swojej parafii czytelnictwo prasy katolickiej, a szczególnie „Niedzieli”. Jadwiga Ługowska (referent) i Stanisław Szadkowski (kierowca) zajmują się kolportażem. Dzięki ich ofiarnej pracy „Niedziela” dociera do wszystkich parafii naszej archidiecezji. S. Aleksandra, Jadwiga i Marek Kamińscy oraz Krzysztof Kaczmarek angażują się w apostolat Słowa.

2012-10-08 11:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymka świętym wędrowaniem

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Ks. Daniel Marcinkiewicz

- Pielgrzymka jest czasem świętym, przypominającym wędrowanie do Ziemi Obiecanej. Tą Ziemią Obiecaną jest dla nas Jasna Góra. Tam w Domu Matki czujemy się zawsze dobrze. Tam jesteśmy oczekiwani przez Maryję. Świadomość tego napawa nas nadzieją i radością oraz wzmacnia sens naszego wędrowania - podkreślał biskup świdnicki Ignacy Dec, przewodnicząc Mszy św. na rozpoczęcie 12. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę.

CZYTAJ DALEJ

Na pielgrzymkę z Bł. Bronisławem Markiewiczem

2021-09-16 11:55

ks. Maciej Flader

Pątnicy u kresu pielgrzymki

Pątnicy u kresu pielgrzymki

Przemyśl. 11 września odbyła się jubileuszowa pielgrzymka Michalicka z Pruchnika. Pątnicy zwieńczyli swoja drogę Eucharystią w archikatedrze.

To 10 lat temu w 2012 roku zrodziła się idea pielgrzymki dziękczynnej z Pruchnika do Przemyśla śladami Bł. Ks. Bronisława Markiewicza, która miała upamiętnić 100 rocznicę jego śmierci oraz 145 rocznicę święceń kapłańskich, które przyjął 15 września 1867 roku w przemyskiej katedrze. I tak rozpoczęła się historia pielgrzymowania z błogosławionym Bronisławem, która trwa do dzisiaj.

CZYTAJ DALEJ

Sztuka i wiara podczas wernisażu w Zakopanem

2021-09-17 19:24

[ TEMATY ]

kultura

górale

Damian Krawczykowski /Niedziela

17 września w Zakopanem odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej "Oblicza Frasobliwego". Podczas wydarzenia zostały ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody w konkursie, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

- Głównym celem konkursu jest pobudzenie inwencji twórczej oraz popularyzacja i dokumentacja unikalnych zjawisk kultury, jakimi są malarstwo na szkle i rzeźba w drewnie. Celem równorzędnym była także popularyzacja tradycji chrześcijańskiej kultu wizerunków Chrystusa Frasobliwego – informują Organizatorzy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję