Reklama

Niedziela w Warszawie

Dar serca dla najzdolniejszych

Wsparcie zbiórki pieniędzy podczas Dnia Papieskiego to nie tylko gest. To inwestycja w społeczeństwo. Stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” spotkać bowiem możemy niemal na każdym kroku.
Na Dolnym Śląsku jest łącznie 130 uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów, którzy korzystają ze wsparcia Fundacji. Dzięki niemu, mimo iż pochodzą z niezamożnych rodzin, mają szansę rozwijać swoje talenty, poszerzać wiedzę i osiągać sukcesy.

Fundacja

Reklama

Takie właśnie było założenie powstającej w 2000 r. (po wizycie bł. Jana Pawła II w Polsce w 1999 r.) Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”: wpierać kulturę i naukę chrześcijańską oraz podnosić szanse edukacyjne młodzieży, a także rozpowszechniać nauczanie papieskie. Jedną z inicjatyw podejmowanych przez Fundację jest organizacja Dnia Papieskiego. Tradycyjnie tego dnia wolontariusze wychodzą na ulice polskich miast, by zbierać do puszek pieniądze. Zostają one przekazane w całości na stypendia dla młodzieży. To, wśród wielu wyrazów pamięci, żywy pomnik postawiony na chwałę Bogu i z wdzięczności dla Papieża Polaka.

Zainwestuj w nich!

Prowadzone zbiórki we Wrocławiu spotykają się z bardzo miłym przyjęciem. Społeczność wrocławska chętnie chce pomagać i nie szczędzi na tym. Jestem tym bardzo mile zaskoczona - podkreśla Katarzyna Wołoszyn, pełnomocnik ds. zbiórki publicznej XII Dnia Papieskiego na terenie Wrocławia. Dlaczego ta hojność się opłaca? Dzięki niej pieniądze trafiają tam, gdzie powinny, a ich mądre spożytkowanie owocuje. Stypendyści reprezentują bowiem przeróżne dziedziny nauki i kultury, mają wszechstronne zainteresowania i chętnie angażują się w życie społeczne. Aż chciałoby się powiedzieć: przecież właśnie takich obywateli nam potrzeba! Wrzucając więc „co nieco” do puszki inwestujemy w przyszłych prawników, lekarzy, nauczycieli, inżynierów, informatyków, twórców kultury... Co więcej stypendyści są często w czołówce jeśli chodzi o wyniki w nauce w swoich szkołach i na uczelniach.

Z pomocą rodzinie

Oprócz corocznej zbiórki pieniężnej, każdy Dzień Papieski ma także swoje hasło. Tegorocznej 12. jego edycji towarzyszy motto: „Jan Paweł II - Papież Rodziny”. To z jednej strony podkreślenie wielkiego bogactwa prorodzinnego nauczania papieskiego, a z drugiej odpowiedź na aktualną sytuację rodziny, która zdaniem wielu, jest obecnie w kryzysie. Tego dnia w sposób szczególny towarzyszyć nam więc będzie modlitwa w intencji rodzin.

2012-10-17 07:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ewangelizacja poprzez sport - od 10 lat

Z inicjatywy księży z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach w 2003 r. został utworzony klub KKS Orzeł. Pierwszym trenerem chłopców z rocznika 1993/94 był Paweł Kowalczyk. W latach 2003/04 drużyna brała udział w Diecezjalnej Lidze Piłki Nożnej, przeznaczonej dla drużyn parafialnych. W 2005 r. została powołana drużyna chłopców z rocznika 1995/96. Trenerem został Rafał Burakowski (obecnie także prezes klubu). W kolejnym roku nastąpiło połączenie drużyn z dwóch siemiatyckich parafii w jeden klub. Trenerem drużyny rocznika 1997/98 został ks. Jarosław Rosłon, wikariusz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach (obecnie parafii Grodzisk k. Siemiatycz). Klub KKS Orzeł zmienił nazwę na KKS Orzeł Bobola Siemiatycze. W 2007 r. zostało oddane do użytku boisko piłkarskie przy parafii pw. Wniebowzięcia w Siemiatyczach. Zbudowane z inicjatywy ks. Arkadiusza Siergiejuka, przy wsparciu ks. prał. Bogusława Kiszko oraz pomocy siemiatyckich przedsiębiorców i rodziców chłopców trenujących w klubie. W 2011 r. powołano kolejną drużynę z rocznika 2002/03, której trenerem został Norbert Marks, a w następnym roku powołano drużynę z rocznika 2004/05, której trenerem został Tomasz Marchel. KKS Orzeł Bobola w swoich szeregach gromadzi ok. 150 dzieci i młodzieży z terenu diecezji drohiczyńskiej.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek na Węgrzech: rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”

2021-09-17 09:59

[ TEMATY ]

Węgry

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Wizyta papieża Franciszka podniosła znaczenie Węgier – oświadczył w piątek premier tego kraju Viktor Orban w Radiu Kossuth. Dodał, że rozmowa z papieżem utwierdziła go osobiście w słuszności jego polityki dotyczącej rodzin. Jak zaznaczył, papież powiedział, że rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”, „nie ma o czym dyskutować”.

„Do przyjazdu tutaj nie zmuszały go żadne względy protokolarne ani inne. Przyjechał, bo chciał przyjechać. Dlatego przyjechał na (52. Międzynarodowy) Kongres (Eucharystyczny), bo odbywał się on na Węgrzech. Chciał nas odwiedzić. Można powiedzieć – chociaż sam jestem kalwinem – że jesteśmy dla niego ważni i dlatego przyjechał. To wielka sprawa, to podnosi znaczenie Węgier” – powiedział Orban.

CZYTAJ DALEJ

Nowe sanktuarium bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

2021-09-18 20:40

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Instytut Prymasowski

Jako prymas Polski przemierzał cały kraj, aby wzywać do jedności, do miłowania innych i przebaczenia - mówił abp Jan Pawłowski podczas uroczystości ustanowienia sanktuarium błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kobylance. Delegat papieski przewodniczył mszy świętej w kościele koło Stargardu.

Tu Prymas lubił zatrzymywać się podczas wizyt w Szczecinie i Stargardzie, przyjaźnił się też z pierwszym proboszczem i założycielem tej parafii ks. Piotrem Głogowskim. Od lat parafianie modlili się o beatyfikację Prymasa. Od 2017 roku po domach parafii pielgrzymował obraz Matki Bożej Częstochowskiej podarowany przez Prymasa. Wtedy też powstała myśl, żeby tu było sanktuarium.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję