Reklama

Promocja książki o Mariannie Popiełuszko

Matka Świętego

W przeddzień 28. rocznicy bestialskiego mordu dokonanego przez komunistyczną bezpiekę na ks. Jerzym Popiełuszce, duszpasterzu ludzi pracy - 18 października br. w Warszawie odbyła się promocja książki Mileny Kindziuk pt. „Matka Świętego. Poruszające świadectwo Marianny Popiełuszko”. - Akceptacja życia takim, jakie jest, matka, która oddaje światu swoje dziecko, nie zatrzymując dla siebie, wiara jako nierozerwalna część życia - takie jest, zdaniem autorki, przesłanie książki. Milena Kindziuk opowiadała o historii powstania książki, o zbieraniu materiałów i spisywaniu przez długie lata wypowiedzi Marianny Popiełuszko, wyrażających wielką mądrość życiową. Zdaniem Mileny Kindziuk, matka ks. Jerzego miała ogromny wpływ na kształtowanie syna kapłana - jego pobożność, prawość charakteru, umiłowanie prawdy. Mówiła o mocnej wierze Marianny Popiełuszko, doświadczanej przez całe życie krzyżami, która mimo tragicznych przeżyć potrafi powiedzieć, że życie było dobre. Brat ks. Jerzego, Józef, opowiadał, jak matka wciąż odmawiała Różaniec, a w polu - „Godzinki”. Swą wiarę przekazała dzieciom i wnukom.
Katarzyna Soborak, notariusz procesu beatyfikacyjnego ks. Jerzego, wyznała, że szybko zdała sobie sprawę z tego, jak duży wpływ miała Marianna Popiełuszko na wybory życiowe dzieci i późniejszą ich drogę.
Ks. Tadeusz Bożełko, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie, w której ks. Jerzy posługiwał, mówił o widocznych owocach jego męczeństwa. Poinformował, że relikwie ks. Jerzego Popiełuszki są już w 40 krajach świata i właśnie udaje się z delegacją do Rzymu, aby je złożyć w bazylice św. Bartłomieja, w kaplicy, w której przechowywane są relikwie męczenników reżimów totalitarnych.
Spotkanie promocyjne odbyło się w parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie. Prowadził je Krzysztof Ziemiec, znany dziennikarz telewizyjny.

2012-10-22 14:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego

2021-09-21 14:18

[ TEMATY ]

sąd

Archidiecezja Warszawska

W poniedziałek w wieku 79 lat zmarł ksiądz Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego - poinformowało we wtorek biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Ksiądz Marian Rola zmarł w poniedziałek 20 września w wieku 79 lat - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie archidiecezji warszawskiej.

CZYTAJ DALEJ

Czas naszego nawiedzenia

2021-09-21 21:29

Marzena Cyfert

Inauguracja nowenny przed beatyfikacją Sióstr Elżbietanek

Inauguracja nowenny przed beatyfikacją Sióstr Elżbietanek

W katedrze wrocławskiej abp Józef Kupny zainaugurował nowennę przed beatyfikacją 10 Sióstr Elżbietanek zamordowanych w 1945 r. przez żołnierzy Armii Czerwonej.

Nabożeństwo eucharystyczne poprowadził ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz parafii katedralnej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył metropolita wrocławski, homilię wygłosił ks. Piotr Wawrzynek. Kaznodzieja zauważył, że Bóg działa tu i teraz, gdy sprawujemy Eucharystię, gdy głoszone jest słowo Boże, gromadzi się wspólnota Kościoła, w której obecny jest Zmartwychwstały Pan.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję