Reklama

Wiadomości

"Fundamenty i perspektywy Europy"

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Instytut Prawa Akademii Zamojskiej, Fundacja „Myśląc Ojczyzna” im. ks. inf. Ireneusza Skubisia, Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego zapraszają na Konferencję Naukową w ramach VIII edycji Międzynarodowego Kongresu Europa Christi pt. „Fundamenty i perspektywy Europy” - zrównoważony rozwój instrumentem współpracy makroregionalnej w Europie środkowo-wschodniej pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.

[ TEMATY ]

Europa Christi

Redakcja

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Miejsce: Zamojska Akademia Kultury, sala kinowa od A do Z, ul. Akademicka 8, 22-400 Zamość Termin: 13 marca 2024 r.

Konferencja poświęcona tematyce współpracy makroregionalnej w kontekście zrównoważonego rozwoju wpisuje się w cykl wydarzeń polityczno-gospodarczych realizowanych przez Polskę w odniesieniu do współpracy makroregionalnej z uwzględnieniem elementów zrównoważonego rozwoju. Celem przedsięwzięcia jest: prezentacja i popularyzacja wiedzy z zakresu zagadnień prawnych, społecznych i gospodarczych; wskazanie potrzeby budowania trwałych relacji w samorządowej współpracy międzynarodowej; działania na rzecz pojednania narodów Europy Środkowo-Wschodniej wpisujące się w program międzynarodowego Ruchu „Europa Christi” mającego na celu przypominanie i powrót do chrześcijańskich korzeni Europy; przeprowadzenie dyskusji na temat realizowania zasady zrównoważonego rozwoju w kontekście działalności makroregionalnej Polski, a przede wszystkim Województwa Lubelskiego. Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do rozwoju społeczno-gospodarczego Województwa Lubelskiego na tle innych państw Europy Środkowo-Wschodniej oraz wzrostu atrakcyjności i konkurencyjności regionu na arenie międzynarodowej. Wydarzenie pozwoli na zaprezentowanie problematyki projektu szerokiej grupie odbiorców, co przyczyni się do podniesienia świadomości wśród przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, administracji rządowej i samorządowej, przedstawicieli środowiska akademickiego, a także prezentację dobrych praktyk międzynarodowej współpracy samorządowej. Spotkanie pozwoli na wymianę doświadczeń, nawiązywanie współpracy samorządowej, a także na pozyskanie potencjalnych partnerów do współpracy międzynarodowej. W konferencji wezmą udział przedstawiciele ośrodków akademickich z województwa lubelskiego, ale także przedstawiciele z innych regionów Polski, jak też z Węgier i Ukrainy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-03-11 14:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święci Cyryl i Metody – patroni Europy. Wizja św. Jana Pawła II

Wystąpienie podczas sympozjum rozpoczynającego III Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”, zorganizowanego na Jasnej Górze w dniach 13-14 lutego 2019 r. z okazji 1150. rocznicy śmierci św. Cyryla

Organizatorom sesji gratuluję kolejnego cennego pomysłu, a także wyrażam im swoją wdzięczność za zaproszenie mnie do udziału w niej i za możliwość zabrania głosu.
CZYTAJ DALEJ

Australia: Setki ratowników złożyły hołd ofiarom zamachu na plaży Bondi w Sydney

2025-12-20 09:28

[ TEMATY ]

zamach

Australia

PAP/EPA/Bianca De Marchi

Kilkuset ratowników zebranych w sobotę na plaży Bondi w Sydney uczciło trzema minutami ciszy ofiary zamachu terrorystycznego, do którego doszło w tym miejscu przed blisko tygodniem podczas obchodów żydowskiego święta Chanuka. W ataku zginęło 15 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Ratownicy w czerwono-żółtych koszulkach stanęli razem w milczeniu zwróceni twarzami do wody. Wielu płakało - podał brytyjski dziennik „The Guardian”.
CZYTAJ DALEJ

Ingres kard. Rysia do katedry na Wawelu

2025-12-20 22:49

Biuro Prasowe AK

Pan z Tobą, krakowski Kościele. Pan z tobą! To jest obietnica, która usuwa wszelki lęk. Jeśli Pan z nami, kto przeciwko nam? – mówił kard. Grzegorz Ryś w czasie swojego ingresu do katedry na Wawelu. Nowy metropolita krakowski zapowiedział zwołanie synodu diecezjalnego i zaangażowanie na polu ekumenizmu.

O godz. 10.30 kard. Grzegorz Ryś, przy dźwięku „Zygmunta”, przekroczył próg katedry wawelskiej. Został powitany przez Krakowską Kapitułę Katedralną, ucałował krzyż, a wiernych pokropił wodą święconą. Przy konfesji św. Stanisława BM oddał cześć relikwiom głowy patrona katedry i krakowskiego Kościoła, a następnie udał się na krótką modlitwę do kaplicy Najświętszego Sakramentu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję