Reklama

Eleni śpiewała w Wiewiórczynie!

Narodziny Dzieciątka Jezus w Betlejem znalazły niepowtarzalny artystyczny wyraz w kolędach. Ich słowa i melodie w sposób poruszający oddają scenerię oraz koloryt Bożego Narodzenia

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przypominają o istnieniu uczuć czystych, szlachetnych i subtelnych. Pomagają we wzajemnym obdarzaniu się dobrem - miłością, ufnością, życzliwością, a także przebaczeniem. Jednocząc tych, którzy z różnych powodów oddalili się od siebie, służą budowaniu wspólnoty.
Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zabrzmiały 11 stycznia w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Wiewiórczynie. Radosną wieść o przyjściu na świat Mesjasza wyśpiewała jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek - Eleni. Występ Artystki, darzonej przez publiczność szczególną sympatią, przyciągnął do wiewiórczyńskiej świątyni ogromną rzeszę słuchaczy. Przyjechali z Łodzi, Pabianic, Kolumny, Łasku, Zduńskiej Woli, Karsznic, Sieradza i innych miejscowości. Specjalny autokar przywiózł z Aleksandrowa Łódzkiego ponad 50 osób, którym towarzyszył ks. Sławomir Klich. Przybyli kapłani z dekanatu łaskiego i karsznickiego. Była obecna prawie cała miejscowa wspólnota parafialna. W kościelnych ławkach miejsca zajęli, m.in.: wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, burmistrz miasta Łask Gabriel Szkudlarek, senator Andrzej Owczarek, dyrektor generalny Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi Sławomir Wasilczyk oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych różnych szczebli.
Koncert poprzedziła Msza św. sprawowana przez redaktora prowadzącego „Niedzielę Łódzką” ks. Mariusza Wojturskiego przy współudziale ks. Sławomira Klicha.
Kolędowanie rozpoczęła pieśń „Maryjo - śliczna Pani”, którą Eleni nazywa swoim artystycznym i życiowym credo. Następnie popłynęły melodie kolęd: „Gdy śliczna Panna”, „Jezus malusieńki”, „Lulajże Jezuniu”. Wspólnie z Artystką publiczność śpiewała znane bożonarodzeniowe pieśni - „W żłobie leży”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” czy „Oj, maluśki, maluśki”. Ciepły, przyjemny głos Eleni sprawił, że wykonane na zakończenie „Ave Maria” Franza Schuberta jaśniało urodą wokalną wyjątkowej szlachetności. Słuchacze dziękowali Śpiewaczce długo niemilknącymi owacjami na stojąco, a również pieśnią „Życzymy, życzymy”.
Gorące wyrazy wdzięczności należy skierować do proboszcza parafii w Wiewiórczynie ks. Krzysztofa Wlazło, burmistrza miasta Łask Gabriela Szkudlarka oraz do wszystkich osób z życzliwym i otwartym sercem, które zaangażowały się w organizację koncertu. Dzięki ich staraniom parafia mogła gościć znaną gwiazdę polskiej sceny muzycznej, jaką bez wątpienia jest Eleni.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2009-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Festiwal Mocy 2025 – trzy dni spotkań, muzyki i modlitwy

2025-09-22 13:54

[ TEMATY ]

Festiwal Mocy

Materiał prasowy

„Golec uOrkiestra” zagrali ponad pół godziny dłużej, ksiądz Bartczak rapował z setką uczestników na scenie, a w szczytowym momencie w wydarzeniu uczestniczyło około 2,5 tys. osób – jubileuszowy, piąty Festiwal Mocy zanotował frekwencyjny sukces i obfitował w miłe niespodzianki. Wydarzenie odbywało się w dniach 19-21 września w Miejscu Piastowym.

Tegoroczny Festiwal, odbywający się pod patronatem św. Jana Pawła II, ponownie stał się przestrzenią spotkania, modlitwy i dobrej zabawy. Do Miejsca Piastowego przyjechała młodzież z całej Polski, każdego dnia w różnych aktywnościach brało udział około 1,5 tysiąca uczestników, a w szczytowym momencie – podczas koncertu „Golec uOrkiestra” – Festiwal Mocy gościł około 2,5 tysiąca ludzi. Na scenie oprócz zespołu z Milówki wystąpili również: zespoły „niemaGotu”, „Teleo”, ksiądz-raper Jakub Bartczak oraz influencerzy: Marcin Kruszewski (znany w social mediach jako „Prawo Marcina”) i ksiądz Sebastian Picur.
CZYTAJ DALEJ

Słowo Twoje jest prawdą

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 8, 16-18

Poniedziałek, 22 września. Dzień Powszedni.
CZYTAJ DALEJ

W tym miejscu patronuje św. ojciec Pio

2025-09-22 22:32

ks. Łukasz Romańczuk

Rok temu biskup Jacek Kiciński zachęcił, aby w Garnierówce powstała kaplica, dziś ją poświęcił. W Głębowicach powstała kaplica św. ojca Pio, która będzie służyć wiernym parafii oraz tym, którzy przyjadą na rekolekcje czy na inne aktywności duchowe.

Uroczystość poświęcenia kaplicy przypadła na wieczór przed liturgicznym wspomnieniem św. ojca Pio. - Wśród propozycji było wielu świętych karmelitańskich, ale chcieliśmy w pewien sposób podziękować naszemu księdzu proboszczowi, ponieważ w tym roku mija 30 lat od momentu, kiedy ks. Jarosław Olejnik przybył do Głębowic. Postanowiliśmy, że kaplica będzie imienia patrona urodzin naszego księdza, czyli św. ojciec Pio - mówi Anna Lis.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję