Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź

„Bóg jest z nami”– opłatek sióstr zakonnych

Niedziela łódzka 2/2015, str. 3

[ TEMATY ]

opłatek

Dagmara Zalewska

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na noworoczne spotkanie z abp. Markiem Jędraszewskim, które odbyło się 30 grudnia w sali teatralnej przy kościele Księży Jezuitów, przybyły reprezentacje zgromadzeń zakonnych pełniących swoją posługę w archidiecezji łódzkiej. „Bóg jest z nami, chce być z nami i dla nas”. – Ksiądz Arcybiskup życzył osobom życia konsekrowanego właśnie tej obecności: „żeby były razem z Bogiem, odpowiadając swoją miłością na Jego miłość”. Ksiądz Arcybiskup życzył również, by we wspólnotach zakonnych poprzez miłość, dobroć, poświęcenie, wyrozumiałość, budować jedność w tej codzienności, która jest udziałem wszystkich osób życia konsekrowanego. „Żebyście jednocześnie byli dla Boga, dla drugiego człowieka. Nie tylko w swoich wspólnotach zakonnych, ale dla wszystkich osób, dla których macie być świadkami Bożej miłości”.

Spotkanie miało szczególny charakter, gdyż rozpoczął się Rok Życia Konsekrowanego ogłoszony przez Papieża Franciszka. Jest to więc rok szczególny dla wszystkich zgromadzeń zakonnych. To czas wielkiej łaski, modlitwy i troski. Był czas na osobiste życzenia, składane Metropolicie łódzkiemu, jak również sobie nawzajem. Siostry życzyły sobie przede wszystkim świętości, daru powołań dla swoich zgromadzeń i miłości do Boga i ludzi.

Abp Marek Jędraszewski w sposób szczególny poprosił siostry zakonne, by otaczały modlitwą małżeństwa, rodziny i zbliżający się synod biskupów poświęcony rodzinie. To bardzo ważne, bo nadzieją dla Polski jest właśnie „Rodzina silna Bogiem”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2015-01-09 10:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pokój ludziom dobrej woli

Niedziela świdnicka 4/2014, str. 1, 4-5

[ TEMATY ]

opłatek

Przemysław Awdankiewicz

Prawdopodobnie czytający ten tekst z zaskoczeniem przyjmą, że będzie on poświęcony spotkaniom opłatkowym. Przecież już w większości domów choinki rozebrane, zwłaszcza te żywe. Klimat świąteczny dawno przebrzmiał. Może jeszcze nie do wszystkich domów dotarł ksiądz, tam jeszcze stoją choinki i stoły pokrywają świąteczne obrusy. Po kolędzie szybko zostaną pochowane. Koniec stycznia, co się dziwić? Przecież już od listopada trwają „święta” w sklepach i centrach handlowych. Na długo przed rozpoczęciem Adwentu już jesteśmy „bombardowani” wszechobecnym świątecznym wystrojem, reklamami, z głośników słychać piosenki świąteczne, kolędy. Jesteśmy więc zmęczeni. Koniec stycznia, jakie tam spotkania opłatkowe? No właśnie, o co chodzi z tymi spotkaniami opłatkowymi?
CZYTAJ DALEJ

Jutro Narodowy Marsz Życia w Warszawie

2025-04-26 10:10

[ TEMATY ]

Warszawa

Narodowy Marsz Życia

Paweł Wysoki

Radosna manifestacja połączyła pokolenia

Radosna manifestacja połączyła pokolenia

Narodowy Marsz Życia to wyjątkowa okazja, by zrealizować swoisty testament papieża Franciszka, a także św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. To moment, by „wstać z kanapy”, zrobić raban i pokazać, że Polska nie zgadza się na cywilizację śmierci - powiedziała w rozmowie z KAI Lidia Sankowska-Grabczuk, rzeczniczka prasowa inicjatywy. W niedzielę, 27 kwietnia w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz Życia - coroczna manifestacja na rzecz ochrony życia i rodziny.

Marsz rozpocznie się o godz. 12.30 na Placu Zamkowym. Poprzedzi go udział w Mszach św. odprawianych o godz. 11.00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela oraz w Bazylice Katedralnej św. Floriana Męczennika i św. Michała Archanioła. Trasa marszu będzie wiodła przez centrum miasta aż do Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego, w sąsiedztwie Placu Trzech Krzyży.
CZYTAJ DALEJ

Symfonia Miłosierdzia: Hołd dla Papieża Franciszka i wołanie o pokój

2025-04-26 22:23

[ TEMATY ]

papież Franciszek

hołd

Symfonia Miłosierdzia

wołanie o pokój

Radio Watykańskie

Symfonia Miłosierdzia

Symfonia Miłosierdzia

Wołanie o pokój i miłosierdzie dla świata – wielkie wydarzenie muzyczno-religijne Symfonia Miłosierdzia, zorganizowano 26 kwietnia w Krakowie, kilka godzin po pogrzebie orędownika pokoju i miłosierdzia Papieża Franciszka. Symfonia była też dziękczynieniem za pontyfikat Franciszka.

Od godziny 17.00 w Krakowie trwał wielki koncert z udziałem 200 artystów z 16 krajów świata. Było to modlitewno–muzyczne czuwanie. Z Krakowa uczetnicy łączyli się z sanktuariami Miłosierdzia Bożego na wszystkich kontynentach. Jedno z połączeń było do Rzymu, do Sanktuarium Miłosierdzia przy Kościele Ducha Świętego na Sassia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję