Reklama

Niedziela Sandomierska

Bądźmy „szpitalem polowym”

Niedziela sandomierska 2/2015, str. 1

[ TEMATY ]

modlitwa

Ks. Adam Stachowicz

Bp Krzysztof Nitkiewicz przyjmuje dary ofiarne

Bp Krzysztof Nitkiewicz przyjmuje dary ofiarne

W uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, rodziny z całej diecezji zrzeszone w Domowym Kościele spotkały się na wspólnym świętowaniu swojej uroczystości patronalnej.

Diecezjalny opłatek Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, tym razem miał miejsce przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli. Na wspólne kolędowanie przybyło ok. 150 rodzin. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. sprawowaną przez bp. Krzysztofa Nitkiewicza oraz kapłanów moderatorów, opiekunów z różnych stron diecezji.

Reklama

W homilii bp Krzysztof Nitkiewicz nawiązał do słów papieża Franciszka, że Kościół ma być „szpitalem polowym” dla ludzkości i zachęcił członków Domowego Kościoła, aby nieśli pierwszą pomoc rodzinom. – Wasze doświadczenie życia małżeńskiego i rodzinnego jest bezcenne i wyjątkowe. Nie posiada go ani biskup, ani żaden duszpasterz. Dziękuję tym wszystkim, którzy dzielą się już tym doświadczeniem z innymi i proszę o więcej. Czekają na was młodzi przygotowujący się do sakramentu małżeństwa, rodziny dotknięte konfliktami i ci, którzy z różnych powodów doświadczyli rozpadu małżeństwa. Możecie zrobić naprawdę wiele – mówił Ksiądz Biskup.

Po Eucharystii zebrani przeszli do sali parafialnej i tam rozpoczęto od życzeń świątecznych i dzielenia się opłatkiem. Młodzież z Raniżowa przedstawiła jasełka, a wodzireje z „Trio z Rio” poprzez zabawy i konkursy rozbawili nie tylko dzieci, ale równie dobrze ich rodziców.

– Ruch Światło-Życie dla mnie to jest całe moje życie – podkreśla Małgorzata Michajłyszyn. – Od dzieciństwa wszystko, czego doświadczyłam w Ruchu staram się przenieść na swoje życie małżeńskie i rodzinne. Jej mąż Adam dodaje: – Chrystus towarzyszy każdej chwili naszego życia. Ja zachwyciłem się Nim podczas rekolekcji pierwszego stopnia.

Nad przebiegiem całości spotkania czuwali: Halina i Marian Indykowie oraz ks. Grzegorz Rożek, odpowiedzialni za Domowy Kościół w naszej diecezji.

2015-01-09 11:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież będzie przewodniczył modlitwie o pokój w dwóch krajach Afryki

[ TEMATY ]

modlitwa

Grzegorz Gałązka

W czwartek 23 listopada o godz. 17.30 papież Franciszek będzie przewodniczył modlitwie o pokój w Sudanie Południowym i Demokratycznej Republice Konga. Nabożeństwo zaplanowano przy ołtarzu katedry, za Konfesją św. Piotra – podała Prefektura Domu Papieskiego. Zaznaczono, że celebracja jest otwarta dla wszystkich i nie przewiduje się żadnych biletów wstępu.

Sudan Południowy jako niepodległe państwo istnieje od 9 lipca 2011 roku i ma powierzchnię dwukrotnie większą od Polski. Obok konfliktu granicznego z Sudanem ma tam także miejsce konflikt wewnętrzny na tle etnicznym. Poważnym zagrożeniem jest tam problem głodu. Prawie połowa społeczeństwa tego kraju nie ma dostępu do wody pitnej.

CZYTAJ DALEJ

W niedzielę 26 września obchodzimy 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

2021-09-26 10:41

[ TEMATY ]

uchodźcy

migranci

AFPPHOTO/NIKOLAY DOYCHINOV/East News

„Dzisiaj Kościół jest wezwany do wyjścia na ulice peryferii egzystencjalnych, aby leczyć zranionych i szukać zagubionych, bez uprzedzeń i lęku, bez prozelityzmu, ale w gotowości do poszerzenia swojego przybytku, aby móc przyjąć wszystkich” – napisał papież Franciszek w orędziu na tegoroczny, 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

„Zamknięte i agresywne nacjonalizmy (por. Fratelli tutti, 11) oraz radykalny indywidualizm (por. tamże, 105) rozbijają czy też dzielą nas, zarówno w świecie, jak i w obrębie Kościoła. A najwyższą cenę płacą ci, którzy najłatwiej mogą zostać innymi: cudzoziemcy, migranci, zmarginalizowani, ci, którzy mieszkają na peryferiach egzystencjalnych” – czytamy w orędziu. „Do wszystkich mężczyzn i kobiet na świecie kieruję mój apel, abyśmy (…) odbudowali rodzinę ludzką, by razem tworzyć naszą przyszłość sprawiedliwości i pokoju, upewniając się, że nikt nie zostanie wykluczony. (…) jeśli tylko tego chcemy, możemy przekształcić granice w uprzywilejowane miejsca spotkania, gdzie może rozkwitnąć cud coraz większego my” – zaapelował Ojciec Święty.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Msza św. zainaugurowała święto Wojsk Obrony Terytorialnej

2021-09-26 16:25

[ TEMATY ]

terytorialsi

Wojska Obrony terytorialne

DWOT

W obchodzone dziś święto Wojsk Obrony Terytorialnej w katedrze polowej Wojska Polskiego odprawiona została Msza św. w intencji żołnierzy formacji. Eucharystii przewodniczył ks. płk Bogdan Radziszewski, wikariusz generalny biskupa polowego. Po zakończeniu Mszy św. na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia sztandarów pięciu brygadom WOT oraz Centrum Szkolenia WOT w Toruniu.

Na początku Mszy św. Do katedry wprowadzony został sztandar WOT i odegrany został Mazurek Dąbrowskiego. Ks. płk Bogdan Radziszewski odczytał przesłanie abp. Józefa Guzdka administratora Ordynariatu Polowego, uczestniczącego w dorocznym spotkaniu środowisk policyjnych na Jasnej Górze, odczytał ks. płk Radziszewski. Abp Guzdek dziękował żołnierzom WOT za ofiarną służbę na rzecz Ojczyzny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję