Reklama

Przesłanie Bożego Miłosierdzia

Papież Franciszek 8 grudnia 2015 r. zainaugurował obchody Roku Świętego Miłosierdzia. Przypomniał nam, że imię Boga to Miłosierdzie. Termin ten zawiera w sobie słowo Miłość, której św. Paweł poświęca hymn w Pierwszym Liście do Koryntian. Jest to Miłość cierpliwa, łaskawa, która nigdy nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, lecz wszystko zwycięży. Jest nawet silniejsza od śmierci. Boże Miłosierdzie wypływa z wierności Boga wobec ludzi. Św. Jan Paweł II pozostawił nam encyklikę „Bogaty w miłosierdzie Bóg”, analizując opowiadanie Pana Jezusa o Miłosiernym Ojcu, który mimo skrajnej postawy marnotrawnego syna nigdy się nie zmienia wobec niego: zawsze go kocha, nigdy nie zdradza i w każdej chwili życia młodszy syn może powrócić do domu Ojca, pozostając nadal ukochanym dzieckiem.

Reklama

Podejmując charyzmat bieżącego roku, bp Antoni Długosz opracował propozycję realizacji wezwań uczynków miłosierdzia co do duszy i co do ciała w książce „Pan Jezus uczy nas miłosierdzia”. Autor zachęca dzieci, aby podjęły modlitwę św. Siostry Faustyny: „Jezu, daj mi Twoje oczy, abym nimi patrzyła na ludzi. Daj mi Twoje ręce, abyś przez nie mógł czynić dobro. Daj mi Twoje serce, abym nim kochała każdego człowieka”.

Książka o miłosiernych uczynkach wprawdzie skierowana jest do młodych czytelników, lecz mogą z niej praktycznie korzystać również rodzice, katecheci i duszpasterze.

Bp Antoni Długosz, „Pan Jezus uczy nas miłosierdzia”, Częstochowskie Wydawnictwo Diecezjalne „Regina Poloniae”, ul. Ogrodowa 24/44, 42-200 Częstochowa, tel. (34) 368-05-60, www.cwa.com.pl; e-mail: cwa@cwa.com.pl .

2016-04-13 08:22

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: wystrzegajmy się zamknięcia w małych grupkach

2021-09-26 12:36

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/vaticannews

Przed zamykaniem się w małych, ekskluzywnych grupkach przestrzegł Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Papież nawiązał do fragmentu Ewangelii (Mk 9, 38-41), czytanego w 26 niedzielą zwykłą roku B, w którym mowa o tym, że uczniowie zabraniali pewnemu człowiekowi wypędzania złych duchów w imię Jezusa. Pan zachęca ich, aby nie stawiali przeszkód tym, którzy czynią dobro i wzywa do czuwania nad własnym sercem, aby nie ulegli złu i nie gorszyli innych – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: trwa 37. pielgrzymka małżeństw i rodzin

2021-09-26 12:42

[ TEMATY ]

Jasna Góra

rodzina

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem: „Pójdźcie do Józefa” na Jasnej Górze trwa 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Stanowi centralne w Polsce obchody Roku św. Józefa i Roku Rodziny Amoris laetitia. Jest okazją do podkreślenia niezastąpionej roli rodziny oraz znaczenia więzi wspólnotowych między rodzinami. Centralnym jej punktem będzie Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego.

Dzisiejszy dzień od godz. 9.00 rozpoczęło spotkanie w Sali o. Kordeckiego. W jego ramach zaplanowano m.in. konferencję Moniki i Marcina Gomułków – o małżeńskich potrzebach; o Roku Rodziny mówić będzie ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP; temat wsparcia dla rodzin w specjalistycznych poradniach rodzinnych podejmie ks. Paweł Landwójtowicz, wykładowca na Wydziale Teologii Uniwersytetu Opolskiego.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Msza św. zainaugurowała święto Wojsk Obrony Terytorialnej

2021-09-26 16:25

[ TEMATY ]

terytorialsi

Wojska Obrony terytorialne

DWOT

W obchodzone dziś święto Wojsk Obrony Terytorialnej w katedrze polowej Wojska Polskiego odprawiona została Msza św. w intencji żołnierzy formacji. Eucharystii przewodniczył ks. płk Bogdan Radziszewski, wikariusz generalny biskupa polowego. Po zakończeniu Mszy św. na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia sztandarów pięciu brygadom WOT oraz Centrum Szkolenia WOT w Toruniu.

Na początku Mszy św. Do katedry wprowadzony został sztandar WOT i odegrany został Mazurek Dąbrowskiego. Ks. płk Bogdan Radziszewski odczytał przesłanie abp. Józefa Guzdka administratora Ordynariatu Polowego, uczestniczącego w dorocznym spotkaniu środowisk policyjnych na Jasnej Górze, odczytał ks. płk Radziszewski. Abp Guzdek dziękował żołnierzom WOT za ofiarną służbę na rzecz Ojczyzny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję